SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image i Movie Games będą współpracować przy realizacji gier komputerowych

Platige Image i Movie Games zawarły list intencyjny, zgodnie z którym zamierzają zawiązać spółkę kapitałową (SPV) w celu realizacji m.in. trzech gier z segmentu AA - podały spółki w komunikatach.

Article

Z komunikatów wynika, że zaangażowanie kapitałowe stron w SPV będzie na równym poziomie, a powołana spółka zamierza wykorzystać potencjał gier komputerowych także w innych obszarach działalności, m.in. poprzez ich ekranizację.

Movie Games ma być odpowiedzialny za wprowadzanie gier na rynek jako ich wydawca oraz za pozyskiwanie środków na finansowanie rozwoju SPV, natomiast Platige Image będzie odpowiedzialne za wizualną stronę przedsięwzięcia, jak również za fabułę nowo powstających produkcji.

W ramach potencjalnej współpracy obie spółki założą nowe studio, które będzie odpowiedzialne za produkcję trzech gier o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych.

- Rozmowy z Platige Image przebiegają bardzo sprawnie. Liczymy, że dzięki współpracy Rodzina Movie Games jeszcze bardziej zagospodaruje potencjał segmentu AA. Od kilku miesięcy wspomagamy zespół Brave Lamb Studio w produkcji gry Field Hospital. Spółka powołana wspólnie z Platige Image poszerzy nasze portfolio gier AA o gry przygodowo-gangsterskie - komentuje Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games.

- Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasz potencjał i kompetencje tworzenia kontentu najwyższej jakości współpracując nad wspólnym projektem z Movie Games - powiedział Karol Żbikowski, prezes zarządu Platige Image.

List intencyjny został zawarty na sześć miesięcy, a strony zobowiązały się do wzajemnej analizy potencjalnych obszarów współpracy oraz podjęcia negocjacji w celu ustalenia szczegółowych warunków współpracy.

Movie Games jest producentem i wydawcą gier komputerowych. Platige Image prowadzi działalność związaną z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych.

Platige Image ma nową strategię, chce produkować gry i filmy

W styczniu, w strategii na lata 2021-2025, Platige Image informowało, że planuje rozwinąć działalność o produkcję własnych filmów, seriali oraz gier komputerowych.

W zakresie gier firma, jak poinformowała w komunikacie giełdowym, „spółka planuje wykorzystać posiadane kompetencje w zakresie tworzenia grafiki komputerowej dla branży game development, rozbudowując je istotnie o kompetencje w zakresie produkcji i sprzedaży gier”.

Zamierza rozważać różne opcje. - Pozyskanie zespołów deweloperskich i tworzenie spółek celowych, zawiązanie spółek celowych z innymi deweloperami, produkcję gier "in house", umowy typu "revenue share" (podział zysków) związane z koprodukcją gier i odpowiedzialnością za wizualną stronę gry, akwizycje podmiotów produkujących gry i inne w zależności od zidentyfikowanych korzystnych biznesowo możliwości na rynku - wyliczyła.

Natomiast jej projektami filmowymi mają być filmy i seriale animowane oraz live action. - Wdrożony zostanie model pracy z budową portfela konceptów własnych o charakterze IP, pozyskiwania konceptów zewnętrznych, oceną ich komercyjnego potencjału, możliwości finansowania i optymalnej kosztowo produkcji - zapowiedziano.

Dlaczego Platige Image planuje wejść w nowe sektory? Firma tłumaczy, że to odpowiedź na dynamiczny rozwój obszaru gier na rynku produkcji filmowej i serialowej oraz rozwoju platform streamingowych, - W tym w szczególności na zmiany wywołane pandemią Covid-19 zarówno w obszarze wewnętrznym (zarządzanie projektami, model pracy), jak też zewnętrznym (zmiany otoczenia rynkowego, trendów popytowych, technologii) - dodaje.

Zauważa, że dysponuje „zasobami i kompetencjami oraz możliwościami ich efektywnego wykorzystania w nowych warunkach gospodarczych”.

Dla Platige Image kluczowa animacja 3D

Platige Image zapewnia, że dalej będzie zajmować się usługami produkcji i postprodukcji reklamowej, usługami na dla nadawców i branży rozrywkowej oraz organizacją eventów.

Firma podkreśla, że kluczowym obszarem rozwoju będzie animacja 3D. - Strategia zakłada dalszy rozwój usług animacyjnych m.in. dla szybko rosnącego sektora game development (cinematiki i kontent "in game"), a także pozyskiwanie zleceń produkcyjnych w zakresie projektów serialowych zarówno dla sektora game development jak i na potrzeby platform streamingowych. Planowany jest także dalszy rozwój usług tworzenia efektów specjalnych (VFX) na potrzeby filmów i seriali - zapowiada.

Ponadto planuje rozwój usług serwisowych w zakresie tzw. wirtualnej produkcji (virtual set), obsługę projektów filmowych i reklamowych w zakresie dostarczania kontentu oraz obsługi planów zdjęciowych z wykorzystaniem ekranów LED.

Platige Image z gorszą rentownością i kredytem z PFR

Do grupy kapitałowej Platige Image należą m.in. spółki Dobro i Platige Films. W trzecim kwartale ub.r. firma zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów o 16 proc. do 25,9 mln zł oraz spadek wyniku netto z 0,8 mln zł zysku do 0,5 mln zł straty. Spółka pozyskała 2,63 mln zł częściowo bezzwrotnego kredytu z PFR w ramach tzw. tarczy finansowej.

W czterech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. grupa Platige Image miała 90,67 mln zł przychodów i 961 tys. zł zysku, w 2019 roku - 90,43 mln zł wpływów i 3,01 mln zł zysku netto, natomiast w 2017 i 2018 roku zanotowała łącznie 14,2 mln zł straty netto.

Głównymi akcjonariuszami firmy są członkowie jej rady nadzorczej Jarosław Sawko (ma 32,88 proc. kapitału) i Piotr Sikora (30,01 proc.). Tomasz Bagiński ma 8,19 proc. akcji, a prezes spółki Karol Żbikowski - 1,47 proc.

Movie Games współpracuje z Lewandowskim, Małolatem i Sokołem

Firma Movie Games działa od 2016 roku, od końcówki 2018 roku jest notowana na rynku bocznym warszawskiej giełdy. Produkuje i wydaje gry o różnej tematyce, w sierpniu ub.r. podpisała umowę inwestycyjną z Robertem Lewandowskim dotyczącą tworzenia gier sportowych. Przygotowuje też gry z raperami Michałem „Małolatem” Kaplińskim i Wojciechem „Sokołem” Sosnowskim.

W trzech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. firma zanotowała 10,89 mln przychodów sprzedażowych i 5,87 mln zł zysku netto, wobec 4,48 mln zł wpływów i 837 tys. zł zysku netto w 2019 roku.

Dołącz do dyskusji: Platige Image i Movie Games będą współpracować przy realizacji gier komputerowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl