SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image ma nowe zlecenia od Activision Publishing za 4,6 mln zł

Studio produkcji i postprodukcji wideo Platige Image podpisało ramową umowę o współpracy z Activision Publishing, jednym z największych producentów gier wideo na świecie. Jednocześnie otrzymało od niego zamówienia o łączne wartości 4,63 mln zł.

Article

Przedmiotem Umowy ramowej jest określenie warunków dalszej współpracy stron i realizacji przez Wykonawcę (czyli Platige Image - przyp.) zamówień każdorazowo zgłaszanych przez Zamawiającego (czyli Activision Publishing - przyp.) w zakresie wykonania określonych utworów audiowizualnych - podano w komunikacie Platige Image.

Zaznaczono, że w umowie ramowej nie określono terminu jej obowiązywania ani minimalnej wartości prac wymaganych do zlecenia Activision Publishing. Poszczególne zamówienia będą realizowane przez Platige Image zgodnie z każdorazowo uzgadnianym zakresem, harmonogramem i kosztorysem prac.

Równocześnie Platige Image dostało potwierdzenie zamówień na realizację w jej ramach kilku utworów audiowizualnych o łącznej wartości wynoszącej ok. 5,12 proc. jego skonsolidowanych przychodów sprzedażowych w 2019 roku. Te wpływy wyniosły 90,43 mln zł, co oznacza, że wartość zamówień to 4,63 mln zł.

Poprzednia umowa Platige Image z Activision Publishing, podpisana w listopadzie ub.r., dotyczy zamówień za łącznie ponad 8,1 mln zł. Pierwszy utwór audiowizualny ma zostać przekazany przez polskie studio w marcu br.

Platige Image wchodzi w produkcję gier wideo

W drugiej połowie stycznia Platige Image przyjęło strategię na lata 2021-2025, w której zapowiedziało rozpoczęcie produkcji gier wideo, filmów i seriali oraz nie wykluczyło pozyskania kapitału z emisji nowych akcji, przejścia na główny rynek giełdowy i współpracy z inwestorami w spółkach celowych. W lutym firma podpisała list intencyjny z producentem gier Movie Games dotyczący współpracy m.in. przy realizacji trzech gier z kategorii AA.

Do grupy kapitałowej Platige Image należą m.in. spółki Dobro i Platige Films. W trzecim kwartale ub.r. firma zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów o 16 proc. do 25,9 mln zł oraz spadek wyniku netto z 0,8 mln zł zysku do 0,5 mln zł straty. Spółka pozyskała 2,63 mln zł częściowo bezzwrotnego kredytu z PFR w ramach tzw. tarczy finansowej.

W czterech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. grupa Platige Image miała 90,67 mln zł przychodów i 961 tys. zł zysku, w 2019 roku - 90,43 mln zł wpływów i 3,01 mln zł zysku netto, natomiast w 2017 i 2018 roku zanotowała łącznie 14,2 mln zł straty netto.

Głównymi akcjonariuszami firmy są członkowie jej rady nadzorczej Jarosław Sawko (ma 32,88 proc. kapitału) i Piotr Sikora (30,01 proc.). Tomasz Bagiński ma 8,19 proc. akcji, a prezes spółki Karol Żbikowski - 1,47 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image ma nowe zlecenia od Activision Publishing za 4,6 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl