SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image pozyskało z nowych akcji 6 mln zł na produkcję gier

Zajmująca się produkcją i postprodukcją wideo firma Platige Image sprzedała 240 tys. nowych akcji pięciu inwestorom instytucjonalnym. Pozyskanie 6 mln zł planuje przeznaczyć na projekty gamingowe, które będzie realizować wspólnie z Movie Games.

Article

240 tys. akcji nowej emisji zostało sprzedanych przez Platige Image po 25 zł za sztukę w ramach subskrypcji prywatnej. Objęło je pięciu inwestorów instytucjonalnych, m.in. fundusz zarządzany przez Rockbridge TFI.

- Decyzja o inwestycji w akcje Platige Image była wynikiem dostrzeżenia dużego potencjału kreatywnego spółki, jej ogromnego doświadczenia w tworzeniu grafiki komputerowej w najlepszej jakości na potrzeby gamingu, a także umiejętności zarządzania produkcją złożonych projektów kreatywnych. Szczególnie podobają się nam referencje spółki w sektorze gamingowym. Współpraca z Activision Blizzard, CD Projekt, Techland, Ubisoft czy Bloober Team jest imponująca - uzasadnia Paweł Sugalski z Rockbridge TFI.

- Bardzo cieszymy się z pozyskania nowych inwestorów. Dzięki ich wsparciu będziemy mogli rozpocząć budowę portfela projektów własnych w obszarze gier komputerowych. Zależało nam także na tym, aby w gronie akcjonariuszy Platige Image SA znaleźli się inwestorzy instytucjonalni, dlatego emisja była skierowana wyłącznie do funduszy - powiedział Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

Sprzedany pakiet akcji będzie stanowił 7 proc. podwyższonego kapitału zakładowego Platige Image.

Platige Image przy grach współpracuje z Movie Games

W drugiej połowie stycznia Platige Image przyjęło strategię na lata 2021-2025, w której zapowiedziało rozpoczęcie produkcji gier wideo, filmów i seriali oraz nie wykluczyło pozyskania kapitału z emisji nowych akcji, przejścia na główny rynek giełdowy i współpracy z inwestorami w spółkach celowych.

Na początku kwietnia firma wspólnie z producentem i wydawcą gier Movie Games utworzyła spółkę Image Games. Będzie ona zajmować się produkcją gier z segmentu AA, na razie zaplanowano realizację trzech gier o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych.

Zapowiedziano, że Movie Games dostarczy spółce Image Games know-how produkcyjny i wydawniczy, a Platige Image - zaplecze potrzebne do realizacji wysokojakościowych animacji i doświadczenia na rynku licencji filmowych i serialowych.

Wiceszef rady nadzorczej Platige Image sprzedał akcje za 500 tys. zł

Głównymi akcjonariuszami Platige Image pozostaną członkowie rady nadzorczej firmy. Jarosław Sawko ma 997,4 tys. akcji (przed emisją nowych walorów stanowiły 31,31 proc. kapitału), Piotr Sikora - 885,7 tys. (27,8 proc.), a Tomasz Bagiński - 260,7 tys. (8,19 proc.).

Sikora 9 kwietnia sprzedał 20 tys. walorów po 25 zł za sztukę.

W zeszły piątek na koniec sesji giełdowej kurs Platige Image wynosił 30,30 zł, co daje kapitalizację w wysokości 96,5 mln zł.

W ub.r. grupa kapitałowa Platige Image zanotowała wzrost skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 0,8 proc. do 91,15 mln zł i 1,42 mln zł skorygowanego zysku netto. Nowe umowy zagraniczne dotyczące animacji zrekompensowały spadki w innych działach.

Dołącz do dyskusji: Platige Image pozyskało z nowych akcji 6 mln zł na produkcję gier

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl