SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image ze wzrostem wpływów o 16 proc. i 3,5 mln zł zysku. Efekty umów z Polsatem, TVP i Netflixem

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Platige Image osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 16 proc. do 43,98 mln zł oraz 3,47 mln zł zysku netto (wobec 377 tys. zł straty rok wcześniej). Firma uzasadnia to m.in. współpracą z TVP, Polsatem i Netflixem.

Article

W samym drugim kwartale wpływy sprzedażowe grupy Platige Image poszły w górę o 9 proc. do 24,55 mln zł. Firma w sprawozdaniu finansowym tłumaczy, że wynika to z „realizacji usług opraw telewizyjnych w oparciu o technologię VIZRT (dla Telewizji Polsat i TVP) oraz realizacji umowy z Netflix, dotyczącej projektu ‘Wiedźmin’”.

Dla Polsatu firma przygotowała i obsługuje oprawę 700-metrowego studia do transmisji sportowych (głównie piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy) uruchomionego w sierpniu ub.r., a dla TVP - oprawę i efekty wizualnej do nowego studia „Wiadomości”, które zadebiutowało w maju br.

W kwietniu br. Platige Image poinformowało, że w efekcie zawartego dzień wcześniej aneksu do umowy z Netflixem zajmujące się realizacją filmową spółki Interborough i Antimatter zostały zastąpione przez inny podmiot. Jednocześnie usunięto zapisy o współpracy z Tomaszem Bagińskim, Bagiński ma podpisać osobną umowę z platformą dotyczącą współpracy przy kręceniu „Wiedźmina”.

Koszty operacyjne grupy Platige Image zwiększyły się dużo mniej od wpływów - o 5 proc. do 21,62 mln zł w drugim kwartale br., a o 10 proc. do 40,35 mln zł w całym minionym półroczu. Ponad połowę stanowią wydatki na usługi obce, które poszły w górę o jedną piątą do 23,2 mln zł w pierwszej połowie br.

- Niższy procentowo wzrost kosztów w stosunku do wzrostu sprzedaży wynika z prowadzonych w Grupie zmian restrukturyzacyjnych, polegających m.in. na ograniczeniu kosztów stałych i zwiększeniu efektywności produkcji - zaznaczono w sprawozdaniu spółki.

Zysk mocno w górę

W konsekwencji półroczny zysk sprzedażowy firmy wzrósł z 1,27 do 3,63 mln zł, a zysk operacyjny - z 1,78 do 3,94 mln zł.

Pozostałe wyniki rentowności poprawił jeszcze spadek kosztów finansowych z 2,25 mln zł do 399 tys. zł. Wynik brutto grupy Platige Image poszedł w górę z 491 tys. zł straty do 3,56 mln zł zysku, a wynik netto - z 377 tys. zł straty do 3,47 mln zł zysku.

Grupa kapitałowa Platige Image obejmuje m.in. domy produkcyjne Platige Image i Dobro. Głównymi akcjonariuszami Platige Image są członkowie jej rady nadzorczej Jarosław Sawko (ma 34,75 proc. kapitału spółki) i Piotr Sikora (32,69 proc.). W czerwcu br. Macieja Gamrota w zarządzie zastąpił Artur Małek. Natomiast od listopada ub.r. prezesem spółki jest Karol Żbikowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image ze wzrostem wpływów o 16 proc. i 3,5 mln zł zysku. Efekty umów z Polsatem, TVP i Netflixem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl