SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play wziął 464 mln zł kredytu na zakupy sprzętu Samsunga

Spółka P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, zaciągnęła 464,4 mln zł kredytu w Banco Santander. Przeznaczy te środki na zakupy sprzętu elektronicznego od Samsung Electronics Polska.

Article

W komunikacie operatora Play zaznaczono, że kredyt będzie spłacany w 8 równych półrocznych ratach, a ostateczną datę spłaty wyznaczono na 22 grudnia 2026 r.

- Kredyt ECA oprocentowany jest według stopy zmiennej opartej na stawce WIBOR plus marża. Integralną częścią umowy kredytowej jest polisa ubezpieczeniowa wystawiona przez Korea Trade Insurance Corporation - opisano.

Uruchomienie kredytu wymaga jeszcze spełnienia warunków zawieszających.

P4 zapowiedziało, że pieniądze z kredytu „zostaną wykorzystane przez Play na częściowe finansowanie zakupów sprzętu elektronicznego od Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. w latach 2021 i 2022”.

W połowie grudnia br. operator Play podpisał umowę kredytu w kwocie 5,5 mld zł na częściowe sfinansowanie kupna UPC Polska.

Operator Play wyda 7 mld zł na UPC Polska

Umowa kupna 100 proc. udziałów UPC Polska od Liberty Global została zawarta przez P4 w drugiej połowie września br. Cena wynosi 7 mld zł, w komunikacie P4 zaznaczono, że „odpowiada mnożnikowi EBITDAaL za rok 2020 na poziomie 9,3x przed efektami synergii i około 7x z uwzględnieniem synergii przychodowych i kosztowych”

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych.

W trzecim kwartale br. P4 osiągnęło wzrost przychodów o 1,7 proc. do 1,83 mld zł. Na koniec września telekom miał 12,32 mln aktywnych użytkowników (105 tys. więcej niż na koniec czerwca), w tym 235 tys. korzystających z usługi Play Now TV.

Przed rokiem P4 zostało przejęte przez francuską Grupę Iliad, która za 97 proc. akcji operatora zapłaciła 9,6 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Play wziął 464 mln zł kredytu na zakupy sprzętu Samsunga

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl