SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play wyłączy wewnętrzny roaming w Poznaniu. Operator będzie korzystał tylko z własnych nadajników

Na listopad 2018 r. Play zapowiedział rezygnację z wykorzystywania wewnętrznego roamingu do połączeń realizowanych w centrum Poznania. Operator zamierza tam korzystać wyłącznie z własnej infrastruktury, a w przyszłości w miarę poprawy zasięgu swoich nadajników zrezygnować z roamingu także w kolejnych lokalizacjach w Polsce.

 

Article

O planach wyłączenia wewnętrznego roamingu realizowanego w ramach umów z innymi operatorami poinformował na vlogu rzecznik Play Marcin Gruszka.

Według zapowiedzi od połowy listopada br. Play zacznie wyłączać roaming w centrum Poznania oraz w wybranych lokalizacjach w mieście. Będzie to oznaczało, że w przyszłości użytkownicy Play w Poznaniu będą korzystać wyłącznie z własnej struktury tego operatora opartej na jego nadajnikach.

Gruszka wyjaśnił, ze pilotaż w centrum Poznania został poprzedzony wielomiesięcznym procesem rozbudowy, optymalizacji i testów sieci. Wyłączanie poszczególnych operatorów będzie przebiegało stopniowo w ciągu kilku miesięcy, a likwidacja roamingu nie będzie zauważalna dla klientów pod warunkiem, że ich smartfon ustawiony jest na automatyczny wybór sieci.

Rzecznik Play zapewnia, że na wyłączeniu roamingu skorzystają użytkownicy operatora, którzy otrzymają bardziej stabilne i szybsze połączenia niż do tej pory.

Według zapowiedzi Poznań to początek procesu. W kolejnym kroku operator wybierze nowe miejscowości, gdzie zasięg sieci własnej Play zapewni klientom zdecydowanie lepsze doświadczenie i pozwoli na dalsze uniezależnienie się od roamingu krajowego z korzyścią dla klientów.

 

W ub.r. Play przyjął strategię, zgodnie z którą do 2020 r. jego własna sieć będzie pokrywała cały teren Polski. To może pozwolić telekomowi na uniezależnienie się od innych dużych operatorów (Plusa, Orange i T-Mobile), z którymi Play do 2020 r. ma podpisane umowy o wewnętrznym roamingu i korzystaniu z nadajników konkurentów.

W II kwartale 2018 roku Play wykazał dobre wyniki finansowe. Przychody spółki osiągnęły poziom 1,688 mld zł, a zysk w skali półrocznej wzrósł o 513 procent. Jednak operator w ciągu sześciu miesięcy zanotował odpływ 185 tysięcy użytkowników w grupie osób korzystających z usług pre-paid. Spółka liczy na wypracowanie wolnych przepływów pieniężnych na poziomie 750-800 mln zł oraz poniesienie nakładów inwestycyjnych o wartości do 800 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play wyłączy wewnętrzny roaming w Poznaniu. Operator będzie korzystał tylko z własnych nadajników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl