SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Player wycofał pakiety roczne i półroczne. „Dostosowywanie oferty”

Należący do TVN Warner Bros. Discovery serwis streamingowy Player od lipca nie oferuje już planów promocyjnych pozwalających na dostęp do oferty serwisu przez pół roku i rok. Obecnie można wykupić tylko opcje miesięczne. Player tłumaczy ten ruch „dostosowywaniem oferty do aktualnych warunków rynkowych”.

Serwis streamingowy Player Article

Player oferuje kilka rodzajów pakietów. Najtańszy jest pakiet, w którym można oglądać treści na żądanie, w tym premierowe seriale, ale przerywane reklamami. Ten pakiet kosztuje 10 zł miesięcznie. Za 20 zł miesięcznie kupimy pakiet z treściami na żądanie bez reklam. Za 40 zł miesięcznie zyskamy zaś dodatkowo dostęp do streamingu kanałów linearnych.

20 zł miesięcznie kosztuje też oferta na żądanie z reklamami z opcją Eurosport Extra, w której znajdziemy liczne transmisje sportowe. 40 zł za miesiąc kosztuje zaś Player z reklamami z dodatkową opcją HBO, a 64 zł - Player bez reklamami i z dodatkową opcją Canal+. W ofercie są jeszcze inne opcje.

Do końca czerwca br. oferowane były też płatne z góry pakiety na sześć miesięcy lub 12 miesięcy, pozwalające na korzystanie z różnych wersji Playera przy niższym koszcie miesięcznym niż w przypadku wykupienia standardowych pakietów na 30 dni.

Promocje te się zmieniały, jeszcze niedawno dostęp do Playera z reklamami oferowano za 79 zł na rok, a do Playera bez reklam za 159 zł. Półroczny dostęp do oferty bez reklam kosztował zaś 99 zł.

Player wycofał pakiety na rok i pół roku

Od lipca br. nie można już z takich promocji skorzystać. Dotyczy to zarówno nowych użytkowników jak i tych, którym dostęp na pół roku czy rok się właśnie skończył i chcieliby go przedłużyć. Dlaczego?

- Zmiany w ofercie zarówno w zakresie długości jak i ceny pakietów w Playerze są naturalnym i cyklicznym procesem dostosowywania oferty do aktualnych warunków rynkowych - poinformowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

Możliwe, że likwidacja dostępów na rok i pół roku ma związek z wejściem do Polski serwisu Max, który miąłby połączyć oferty Playera i HBO Max. Max ruszył w USA 23 maja br. Na razie nie ma jednak żadnych informacji, jaki ostatecznie kształt miał być mieć Max na polskim rynku – w Polsce oferta Discovery+ jest tylko pewną częścią Playera, który ma bardzo szeroką bazę treści VoD i oferuje wiele kanałów linearnych. Powstały w 2012 r. serwis ma też silną marką.

Netflix i Polsat Box Go bez pakietów na rok

Jak jest z półrocznym i rocznym dostępem do pakietów w innych serwisach? Takich opcji nie ma w Netfliksie - platformę można wykupić tylko w opcji miesięcznej, odświeżanej automatycznie co miesiąc. Oferowane są trzy plany, zależnie od liczby ekranów i jakości obrazu, kosztujące odpowiednio 29 zł, 43 zł i 60 zł miesięcznie.

Opcji rocznego dostępu nie ma konkurujący z Playerem Polsat Box Go. Pozwala on na dostęp do pakietu premium za 30 zł miesięcznie w promocji, a do pakietu sportowego za 40 zł miesięczny w promocji.

Jednak należąca tak jak Player do Warner Bros. Discovery platforma HBO Max cały czas oferuje dostęp na rok w cenie 234,99 zł. Cena za miesiąc korzystania to 29,99 zł.

Z kolei Disney+ oferuje dostęp na rok w cenie 289,90 zł, podczas gdy miesięczny dostęp do platformy kosztuje 28,99 zł. Oznacza to, że kupując dostęp na 12 miesięcy od razu zapłacić można 15 proc. względem korzystania z opcji miesięcznej.

Roczny dostęp i półroczny ma też serwis Canal+ Online. Pakiet Canal+ Seriale i filmy kosztuje 29 zł miesięcznie, ale można też wykupić go od razu na rok płacąc 174 zł, co klientowi daje 50-proc. rabat. Pakiet Canal+ kosztuje 49 zł miesięcznie, ale w opcji rocznej jego koszt to 234 zł.

SkyShowtime, który ruszył w lutym br., oferuje miesięczny dostęp w cenie 24,99 zł. Można też wykupić pakiet na cały rok, płacąc z góry 198,99 zł. 

Z danych Mediapanelu wynika, że w maju br. serwis Player.pl miał 2,86 mln użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Player wycofał pakiety roczne i półroczne. „Dostosowywanie oferty”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bye bye
Ja ostatnio powiedziałem Playerowi pa pa. Za taką cenę serwis nie jest wart przedłużenia.
78 6
odpowiedź
User
Klient
W takim razie rezygnuje z takiej oferty. Do tej pory miałem plan roczny z reklamami za 60PLN bo przedłużalem co roku, wiec był rabat zawsze na przedłużenie a teraz mam płacić 120PLN przez rok. Komuś chyba w TVN peron odjechał, w takim razie podziękuje, chyba ze dostanę ofertę za 5PLN miesięcznie.
73 5
odpowiedź
User
YV
Strzał w stopę - roczny pakiet z kanałami zamiast 240,- wychodzi 480,-
64 7
odpowiedź