SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Plus Minus” bez wywiadów Roberta Mazurka, dziennikarz zrezygnował

Robert Mazurek zakończył współpracę z „Plusem Minusem”, weekendowym wydaniem „Rzeczpospolitej” (Gremi Media), do którego przez 7 lat przeprowadzał wywiady. W czwartek z „Plusem Minusem” rozstało się czworo redaktorów.

Robert Mazurek, fot. Darek Golik Article

W komentarzu w serwisie wPolityce.pl Robert Mazurek napisał, że podjął decyzję o rozstaniu z „Plusem Minusem”, po tym jak „Rzeczpospolita” w środę po 16 latach zakończyła współpracę z rysownikiem satyrycznym Andrzejem Krauze, a w czwartek wymówienia z „Pulsa Minusa” złożyli wszyscy stali redaktorzy tego dodatku: Dominik Zdort, Beata Zubowicz, Wojciech Stanisławski i Filip Memches.

- Zawsze powtarzałem, że mogę publikować w gazecie, z którą się nie zgadzam, byle bym tylko miał pełną swobodę wyrażania swoich poglądów czy dobierania rozmówców. I muszę uczciwie przyznać, że taką swobodę w „Rzeczpospolitej” zawsze miałem, za co i naczelnemu pisma, i szefowi „Plusa Minusa” dziękuję. Niemniej jednak na mnie już czas - stwierdził Mazurek.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie chciał konkretniej uzasadnić swojej decyzji. - Wszyscy doskonale wiedzą, co się stało. Mądrej głowie dość dwie słowie – powiedział.

Robert Mazurek przez siedem lat przeprowadzał do „Plusa Minusa” wywiady, najczęściej z politykami i innymi publicystami. Jest znany z ciętych ripost i podchwytliwych pytań, kilka razy pokazywał niekompetencję i hipokryzję swoich rozmówców.

Od początku września Mazurek prowadzi od poniedziałku do piątku poranne rozmowy w RMF FM, zastąpił w tej roli Konrada Piaseckiego. Jest też felietonistą tygodnika „W Sieci”. W latach 2006-2009 zamieszczał felietony i cotygodniowe wywiady w „Dzienniku”, wcześniej był zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Film”, publicystą „Życia” i „Wprost”, a w latach 2011-2012 pisał do tygodnika „Uważam Rze”.

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 54 753 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Plus Minus” bez wywiadów Roberta Mazurka, dziennikarz zrezygnował

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Indygo
Ku...a mać
44 13
odpowiedź
User
Anty-PiS
Nie będziemy płakać
30 67
odpowiedź
User
kj
i to jest klasa
54 15
odpowiedź
User
Anty-Pis też
będziemy płakać!
pierwszy Anty-Pis 2 wpisy od tego albo rozumu nie ma albo nie ma poczucia sprawiedliwosći
24 15
odpowiedź
User
Pamięci Dariusza Fikusa
oddano wreszcie hołd: Rzepa zakończyła współpracę z rysownikiem „satyrycznym” Andrzejem Krauze. Dobrze, taka jednotorowo nacechowana satyra lepiej pójdzie u „prawdziwych”. Tam będzie celował w rządzących (nie taka jest powinność satyryka?) ;)
13 34
odpowiedź