SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Politycy PO pokazywani w TVP dużo krócej niż ci z PiS za Matyszkowicza. Wróciła Konfederacja

W pierwszym kwartale br. Telewizja Polska pokazywała polityków Platformy Obywatelskiej najwyżej przez 21 godzin miesięcznie. Jesienią ub.r. przedstawiciele rządzącego wówczas PiS byli obecni na antenach TVP nawet przez ponad 80 godzin w ciągu miesiąca.

Donald Tusk, fot. screen z TVP1 Donald Tusk, fot. screen z TVP1

Według danych opublikowanych przez Telewizję Polską w styczniu br. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej wypowiadali się na antenach nadawcy w sumie przez 16 godzin i prawie 53 minuty, w lutym - przez 21 godzin i niecałe 21 minuty, a w marcu - przez 20 godzin i nieco ponad 7 minut. Chodzi o łączny czas wystąpień polityków w programach publicystycznych, a także ich wypowiedzi w innych programach (np. w materiałach w serwisach informacyjnych).

W przypadku PO, tak jak przy każdej partii rządzącej, większość tego czasu przypada na przedstawicieli rządu i władz parlamentu. W lutym premier Donald Tusk był obecny w TVP przez 7 godzin i nieco ponad 57 minut, inni politycy PO z rządu - przez 6 godzin i 39,5 minuty, przedstawiciele kancelarii premiera - przez nieco ponad 2 minuty, zaś marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska - przez 4 minuty i 41 sekund.

Pozostali przedstawiciele PO wypowiadali się przez 6 godzin i prawie 43 minuty.

PSL częściej niż Polska 2050

Jeśli chodzi o Polskę 2050, dużą część czasu zajmował marszałek Sejmu Szymon Hołownia. W lutym z 8 godzin i nieco powyżej 46 minut na Hołownię przypadły 4 godziny i prawie 35 minut.

Przedstawiciele PSL w lutym wypowiadali się przez 12 godzin i niemal 4 minuty (z czego przez 9 godzin i niecałe 38 minut ci wchodzący w skład rządu), a ci z Nowej Lewicy - przez 6 godzin i 3,5 minuty (ci z rządu przez 3 godziny i ponad 6 minut).

Łącznie na partie tworzące koalicję rządową przypadło w lutym 48 godzin i ok. 15 minut.

Z kolei przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w styczniu byli obecni w TVP przez 6 godzin i prawie 6 minut, w lutym - przez 5 godzin i niecałe 57 minut, a w marcu - przez 3 godziny i 54,5 minuty. Istotne jest, że od zmian w mediach publicznych w drugiej połowie grudnia politycy PiS przestali przychodzić do ich programów publicystycznych. Koniec bojkotu ogłoszono dopiero w drugiej połowie marca.

Konfederacja przed Razem i Suwerenną Polską

Na polityków Konfederacji przypadało ok. półtorej godziny miesięcznie, na tych z Razem - maksymalnie godzina i prawie 16 minut (w marcu), a na tych z Suwerennej Polski - najwyżej godzina (w marcu).

W marcu dodatkowy czas antenowy zajęły wypowiedzi przedstawicieli sztabów przed wyborami samorządowymi, emitowane m.in. w ramach audycji wyborczych.

Do drugiej połowy grudnia ub.r. Telewizja Polska dużo częściej pokazywała polityków rządzącej wówczas Zjednoczonej Prawicy. Przykładowo w listopadzie ub.r. na wypowiedzi przedstawicieli PiS przypadło 56 godzin i nieco ponad 37 minut, na tych z Suwerennej Polski - 5 godzin i 47,5 minuty, a na Partię Republikańską - 32,5 minuty.

Politycy PO wypowiadali się w tamtym miesiącu na antenach TVP przez 8 godzin i trochę powyżej 43 minut, ci z PSL przez 8 godzin i 2 minuty, z Nowej Lewicy - przez 7 godzin i 33 minuty, a z Polski 2050 - przez 3 godziny i 49,5 minuty.

Dominacja PiS w TVP przed wyborami, Konfederacja bardzo rzadko

Jeszcze mocniejsze dysproporcje na korzyść Zjednoczonej Prawicy były we wrześniu ub.r., ostatnim pełnym miesiącu kalendarzowym przez wyborami parlamentarnymi. Przedstawiciele PiS byli wtedy obecni w TVP przez 53 godziny i 6 minut, a ci z Suwerennej Polski przez 3 godziny i 4,5 minuty. PO zanotowała natomiast jedynie godzinę i 45 minut, PSL - godzinę i 58,5 minuty, a Polska 2050 - 37 minut.

Natomiast przedstawiciele Konfederacji, którzy przez wiele miesięcy nie byli zapraszani do programów TVP, we wrześniu wypowiadali się na antenach publicznego nadawcy zaledwie przez 53 sekundy

Dołącz do dyskusji: Politycy PO pokazywani w TVP dużo krócej niż ci z PiS za Matyszkowicza. Wróciła Konfederacja

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Joanna
Nie oglądam TVP.
36 11
odpowiedź
User
Narg
Marzec PO prawie 22 godziny + koalicjanci ok. 20godzin tj. ok 40 godzin do 3,5 godzin PIS.
Proporcja 1:11,5. W ubiegłym roku PIS 55 godzin do prawie 9 godzin PO + 11 godzin koalicjanci tj. razem 20 godzin. Proporcja 2,75 do 1. No piękna jest ta ,,czysta woda,,. Nie kocham PIS ani obecnej koalicji. Proszę rzetelnie przedstawiać procentowo wyniki. To jest niestety manipulacja. Ale naprawdę ludzie nie są głupi.
54 24
odpowiedź
User
Rob
Widać po wynikach oglądalnosci jaki jest popyt na info z tvp
45 6
odpowiedź