SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec TV Mobilnej Polsatu. W MUX-4 mogą pojawić się nowe kanały

Platforma cyfrowa Polsat Box zdecydowała, że nie będzie oferować naziemnego pakietu TV Mobilna w obecnym kształcie. Olga Zomer, rzeczniczka prasowa spółki Cyfrowy Polsat zdradza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że w MUX-4 mogą pojawić się nowe kanały telewizyjne.

Article

TV Mobilna to kodowy pakiet w naziemnej telewizji cyfrowej. Usługę uruchomiono w 2012 roku, ale od lat operator jej nie promuje. W ramach MUX-4 są nadawane: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Polsat News, Nickelodeon, Comedy Central, Polsat Comedy Central Family, Tele 5, Kino Polska, TVP Seriale, a także stacje radiowe: RMF FM, RMF Maxxx, Muzo.FM, Radio Zet, Antyradio, Radio Plus, TOK FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje i Eska Rock. Za pośrednictwem MUX-4 nadawany jest także niekodowany kanał Wydarzenia 24.

Przed tygodniem informowaliśmy, że Polsat Box zawiesił sprzedaż TV Mobilnej. Teraz użytkownicy tego naziemnego pakietu otrzymali listowną informację od operatora o tym, że nie mogą już zasilać konta i tym samym przedłużać subskrypcji. Osobom, które zapłaciły za dłuższy okres z góry mają zostać zwrócone pieniądze.

TV Mobilna zniknie w związku ze zmianą standardu na DVB-T2/HEVC

Do TV Mobilnej oferowano Dekoder do TV Mobilnej M-T 5000. Pracuje on w standardzie DVB-T, a od końca marca do końca czerwca w całej Polsce nastąpi przejście na DVB-T2/HEVC. W województwach lubuskim i dolnośląskim do zakończenia emisji w DVB-T dojdzie już za niespełna miesiąc. Operator mógłby wymienić użytkownikom TV Mobilnej tunery na kompatybilne z nowym standardem, ale nie zdecydował się na ten krok.

- W związku z rozpoczynającą się wkrótce zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej przestajemy świadczyć usługę TV Mobilna w obecnym kształcie. Usługa będzie wyłączana stopniowo, zgodnie z harmonogramem przejścia na nowy standard (wskazanym na: https://www.gov.pl/web/dvbt2/zmiana-standardu-naziemnej-telewizji-cyfrowej-w-polsce). Od 28 marca nie będziemy pobierać opłat od klientów posiadających umowę na tę usługę, a po rozwiązaniu umowy abonenci nie będą zobowiązani do zwrotu udostępnionego im dekodera. Została również zakończona sprzedaż zasileń usługi w modelu prepaid. Klientów, którzy dotychczas korzystali z usługi TV Mobilna, zachęcamy do skorzystania z innych naszych ofert telewizyjnych, dostępnych w trzech technologiach: satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej. Ceny pakietów rozpoczynają się już od 20 zł - informuje portal Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa spółki Cyfrowy Polsat.

Jakie kanały pojawią się w MUX-4?

Pozwolenie na nadawanie TV Mobilnej wygasa z końcem 2023 roku. Polsat nie zamierza rezygnować z MUX-4, który zajmuje ten pakiet. - Jeśli chodzi o MUX-4, to w odpowiednim czasie będziemy informować o ewentualnych nowościach ofertowych. Kanał Wydarzenia 24 nie ma związku z usługą TV Mobilna, jest kanałem niekodowanym, nadawanym testowo w HEVC, żeby widzowie mogli zweryfikować, czy ich odbiorniki obsługują nowy standard - zdradza Zomer.

Na razie Polsat nie zdradza czy wspomniane nowości będą kanałami kodowanymi czy też niekodowanymi, znanymi chociażby z eksperymentalnego multipleksu BCAST. W Warszawie, Wrocławiu i okolicach spółka związana z Polsatem nadaje stacje: Polsat HD, TV Republika, EWTN Polska, Nowa TV HD, TV Okazje, TV Regionalna i Stars.tv. DO końca czerwca mogą dołączyć do kanału Wydarzenia 24, dostępnego z MUX-4. Chyba, że Polsat Box zdecyduje się na stworzenie nowego płatnego pakietu i zaoferowanie nowych dekoderów z DVB-T2/HEVC. Nowy standard pozwala na nadawanie większej liczby stacji lub poprawę ich jakości.

Dołącz do dyskusji: Koniec TV Mobilnej Polsatu. W MUX-4 mogą pojawić się nowe kanały

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krok
Ciekawe że nikt nigdy nie podał ile TV Mobilna ma realnych prawdziwych abonentów. :P
odpowiedź
User
widz
MUX-4 powinien zostać odebrany Polsatowi. Niby na jakiej podstawie mogą go zajmować w nieskończoność? Koniec rezerwacji w 2023. KRRiT nie ma obowiązku przedłużać go Solorzowi, powołując się na interes społeczny.
odpowiedź
User
Janusz
Korzystałem z tej usługi od początku, płaciłem 1zł bo w pakiecie z internetem miałem. Na początku nie powiem, było to jakieś urozmaicenie bo te kanały emitowały ciekawe treści, z czasem oferta była uboższa. Płakać nie będę, oby ten multipleks był przekazany na kanały wyższej jakości
odpowiedź