SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat i Biełsat pokażą koncert „Solidarni z Białorusią”. Patronuje premier, wspierają firmy państwowe

26 września na stadionie PGE Narodowy odbędzie się koncert „Solidarni z Białorusią”, nad którym patronat honorowy objął premier Mateusz Morawiecki. Koncert będzie transmitowany w Polsacie, Interii, Ipli i TV Biełsat.

Article

Koncert na PGE Narodowym ma być symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność po niedawnych wyborach prezydenckich, które według obserwatorów, białoruskiej opozycji i światowej opinii publicznej zostały zafałszowane.

- Jednym z filarów naszego Planu dla Białorusi jest właśnie wsparcie oddolnych inicjatyw. Dostrzegamy ten autentycznie oddolny, prawdziwie demokratyczny charakter protestów - komentuje premier Mateusz Morawiecki, który objął patronat honorowy nad koncertem. - To już nie tylko stolica i większe miasta, ale również mniejsze miejscowości wystąpiły w obronie podstawowych praw. W podobny sposób - spontaniczny, zaczynający od konkretnych osób - zaczęła się w Polsce "Solidarność". Wkrótce ta fala sprzeciwu wobec komunistycznej władzy zamieniła się w ogólnonarodowy ruch, który zakończył komunizm w Polsce - dodaje.

Jednym z partnerów wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś, które od 14 lat realizuje projekty promujące Białoruś i jej kulturę. - Informujemy o sytuacji w tym kraju. Mamy duże doświadczenie w tym zakresie. I możemy jednoznacznie stwierdzić, że skala represji po tegorocznych wyborach prezydenckich jest ogromna. Podobnie jak skala mobilizacji wśród społeczeństwa białoruskiego - mówi Angelika Peljak-Łapińska, prezes Stowarzyszenia,.

- Koncertowi „Solidarni z Białorusią” będzie towarzyszyła również zbiórka prowadzona przez Fundację Białoruski Dom i Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc obywatelom Białorusi, którzy działają na rzecz pokojowych zmian oraz na pomoc prawną, medyczną i żywnościową dla poszkodowanych - tłumaczy Aliaksandr Zarembiuk z Fundacji Białoruski Dom.

Wystąpią Markowski, Cugowski, Enej, Nykiel

Koncert „Solidarni z Białorusią” rozpocznie się 26 września o godzinie 20:00. Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect zaśpiewają „Chcemy być sobą”, Chłopcy z Placu Broni wykonają „Kocham wolność”, a Krzysztof Cugowski „Pieśń niepokorną”. Wystąpią także Sebastian Riedel, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Mr. Zoob, Ira, Paweł Domagała, Enej, Natalia Zastępa, Luxtorpeda, Michał Szpak, Ørganek, Golec uOrkiestra.

Wystąpią także artyści białoruscy, wykonawcom będzie towarzyszyła Orkiestra Tomasza Szymusia.

Koncert organizuje spółka PL.2012+, operator PGE Narodowego. - Ten dzień uzyska wyjątkową oprawę muzyczną i artystyczną. Jest to już druga impreza masowa, która odbędzie się na PGE Narodowym w czasie pandemii. Chciałbym podkreślić, iż dostosowaliśmy obiekt, działania i procedury do obowiązujących przepisów - zapewnia Włodzimierz Dola, prezes PL.2012+.

Wejście na koncert będzie możliwe po zarejestrowaniu się i pobraniu bezpłatnego biletu (bilety są imienne, nie ma możliwości zmiany nazwisk na nich) na stronie koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Dystrybucja rozpocznie się we wtorek 15 września. Organizatorzy podkreślają, że widzowie na stadionie zobowiązani są do obowiązkowej dezynfekcji rąk oraz do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca na trybunie oraz w trakcie poruszania się po obiekcie.

Polsat i Biełsat pokażą koncert

Koncert będzie transmitowany w Polsacie oraz należącym do niego portalu Interia i platformie Ipla, a także w TV Biełsat. Ten pierwszy nadawca jest również partnerem i realizatorem telewizyjnym wydarzenia.

- Kultura zawsze była ważnym elementem wspierającym wszelkie ruchy społeczne. Poprzez artystów i ich muzykę chcemy pokazać, że Polacy są solidarni z Białorusinami, że wspieramy ich w drodze ku wolności - mówi Nina Terentiew, członek zarządu i dyrektor programowa Telewizji Polsat.

Koncert wspierają duże firmy państwowe. Partnerami głównymi są Bank Gospodarstwa Krajowego, PKO Bank Polski i Totalizator Sportowy, a partnerami - Polska Grupa Energetyczna, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Energa, KGHM Polska Miedź, Grupa Lotos, PZU i Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju.  

Funkcje partnerów wydarzenia pełnią również Fundacja Białoruski Dom i Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś.

Dołącz do dyskusji: Polsat i Biełsat pokażą koncert „Solidarni z Białorusią”. Patronuje premier, wspierają firmy państwowe

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
TVP już całe 2 mld wydała na inne pierdoły?
odpowiedź
User
Terier
Myślałem, że Polsat nie jest podatny na władzę, a jednak jakoś trzeba z Matim dobrze żyć.
odpowiedź
User
Qwert
TVP organizowała koncert z podobnym przesłaniem niedawno, ale bez takiego rozmachu.

Polsat zaczyna imać się z władzą ;)
odpowiedź