SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Organizacja Reklamodawców chce spotkać się z Polsat Media ws Telewizji Republika

Zarząd Polskiej Organizacji Reklamodawców wystosował zaproszenie do Stanisława Janowskiego, prezesa Telewizji Polsat ws spotkania dotyczącego reklam w Telewizji Republika – dowiedział się nieoficjalnie serwis Wirtualnemedia.pl. -  Zaniepokojeni jesteśmy bezpieczeństwem wizerunkowym i otoczeniem reklamowym w tej stacji – napisano w liście, do którego dotarła nasza redakcja.

Anna Dzierzędzka, prezeska PORAnna Dzierzędzka, prezeska POR

Zarząd POR: prezeska Anna Dzierzędzka , wiceprezeska Aleksandra Gawlas oraz członkowie: Barbara Pijanowska-Kuraś, Katarzyna Skrzeczyńska  i Dariusz Maciołek wystosował zaproszenie do Stanisława Janowskiego, prezesa Telewizji Polsat. Chcą rozmawiać o sytuacji związanej z emisją reklam na antenie Tv Republika.

Przypomnijmy – od początku stycznia br. reklamodawcy zaczęli wstrzymywać i rezygnować z emisji swoich reklam w TV Republika po skandalicznych słowach Jana Pietrzaka i Marka Króla na temat uchodźców. Pierwszy mówił o barakach dla nich, drugi sugerował, że należy ich czipować jak psy.

Jako pierwsze z emisji reklam zrezygnowały takie firmy, jak mBank, IKEA, Provident, Pyszne.pl, Carrefour, Kaufland, USP Zdrowie i kolejne. Wedel zamiast spotów zaczął z kolei emitować planszę zawierającą definicję „mowę nienawiści”.

W odpowiedzi na to zareagowało biuro reklamy Polsat Media, które jest brokerem czasu reklamowego w Republice. Zagroziło karami, które sięgają nawet 100 proc. budżetu zaplanowanej kampanii.

Zaniepokojenie otoczeniem reklamowym w Republice

„ Marketerzy z niepokojem obserwują ostatnie wydarzenia, związane z emisją reklam w TV Republika. Zaniepokojeni jesteśmy bezpieczeństwem wizerunkowym i otoczeniem reklamowym w tej stacji” – pisze w zaproszeniu do Stanisława Janowskiego zarząd POR.

Jako organizacja reprezentująca reklamodawców, POR zwraca się do władz stacji i Biura Reklamy Grupy Polsat z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zaistniałej sytuacji w jakiej znalazło się wielu właścicieli marek – członków POR.

„Chcielibyśmy wspólnie z Państwem wypracować rozwiązanie, które pozwoli  naszym markom na wycofanie się z reklamowania w stacji, która propaguje treści niezgodne z ogólnie przyjętymi wartościami, a nawet narusza obowiązujące prawo” – zaproponowano w zaproszeniu.

„ Wierzymy, że kształtowanie partnerskich relacji na rynku reklamowym to priorytet obu stron. Dlatego zależy nam na budowaniu długofalowej współpracy w oparciu o wzajemne zrozumienie i zaufanie” – czytamy dalej.

POR chce także w najbliższym czasie przedstawić stanowisko reklamodawców dotyczące kluczowych zasad bezpieczeństwa wizerunkowego (brand safety) oraz wspólnie z Polsat Media wypracować przełożenie tych zasad na warunki zakupów reklamy w formie pakietowego doboru kanałów znajdujących się w ofercie tego biura reklamy, przy zachowaniu poszanowania zasad i wartości reprezentowanych przez nasze marki członkowskie. Wypracowane zasady mają zostać przedstawione wszystkim biurom reklamy działającym na naszym rynku.

Polsat: jesteśmy otwarci na budowanie jak najlepszych relacji

Zaproszenie do Stanisława Janowskiego wystosowano 10 stycznia br. Z naszych ustaleń wynika, że do tej pory Organizacja nie dostała żadnej odpowiedzi.

Zapytaliśmy prezesa Telewizji Polsat oraz jej rzecznika Tomasza Matwiejczuka, czy do tego spotkania dojdzie – a jeżeli nie, to dlaczego. 

- My jak najbardziej cały czas jesteśmy w kontakcie z naszymi partnerami biznesowymi, w tym z reklamodawcami. Tak samo jak cały czas, od wielu lat, jesteśmy lat otwarci na budowanie jak najlepszych wzajemnych relacji - odpowiedział nam Tomasz Matwiejczuk dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus. 

- POR jako organizacja reprezentująca marketerów, docelowo chce spotkać się ze wszystkimi stacjami, będącymi jednocześnie brokerami innych kanałów. Zależało nam, aby zacząć od Polsatu, bo tam pojawiły się ostatnio w jednym z kanałów zagrożenia dla reklamujących się tam marek – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, Aleksandra Gawlas - Wilińska, wiceprezeska POR.

Dodaje, że POR w imieniu firm członkowskich wypracowuje rozwiązania, które zapobiegną takim sytuacjom w przyszłości. - Grupa robocza przeanalizowała polityki handlowe wszystkich brokerów, przygotowała wnioski i zarys nowych zapisów, które chcemy poddać pod konsultacje. Chcemy to właśnie przedyskutować z Polsatem, z TVN i TVP. Z TVN jesteśmy już w trakcie ustalania terminu spotkania, spotkaliśmy się z bardzo pozytywną reakcją władz stacji – zdradza nasza rozmówczyni.  

Dołącz do dyskusji: Polska Organizacja Reklamodawców chce spotkać się z Polsat Media ws Telewizji Republika

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niesmaczne
Dalszy ciąg szczucia. Kiedy pozwy w sądzie? Dlaczego jedna stacja ponosi silne konsekwencje słów trzech gości a inna redakcja, w której kobiety pracujące w niej dalej bez żadnych szykan ma pełnie reklam. To są podwójne standardy. Albo w każdej redakcji są ponoszone konsekwencje słów gości, albo dotyczy to tylko tej jednej. Bo jeśli wszystkie mają być odpowiedzialne to Wyborcza i TVN24 powinny mieć te same kłopoty co TV Republika.
odpowiedź
User
nick
Nieformaony deal władzy, mediów i celebrytów żeby bylo jak bylo.
odpowiedź
User
Jach
Zdaje się że ostatnio kupili poprostu kupili z kilkadziesiąt tys subskrybcji aby jak najszybciej dobić do 1000000 widzów. Myslę że to też dobry temat do przeanalizowania.
odpowiedź