SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polsat News nie będzie cyklu rozmów o Polskim Ładzie. "Doszło do nieporozumienia"

Ministerstwo Finansów zapowiedziało cykl wywiadów „Poranki z Polskim Ładem” w Polsat News. - Nie mamy takiego cyklu - dementuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Bianka Frejlich, koordynator ds. publicystyki w Polsat News. - Doszło do nieporozumienia, projekt rzeczywiście nie istnieje - przyznaje Anna Bracik, szefowa biura komunikacji resortu.

"Poranki z Polskim Ładem" miałł prowadzić Igor Sokołowski, dziennikarz zdementował tę informację Article

Informację o „Porankach z Polskim Ładem” Ministerstwo Finansów zamieściło w mediach społecznościowych w niedzielę wieczorem.

Napisano, że będzie to cykl rozmów na antenie z przedstawicielami ministerstwa. „Codziennie, poniedziałek – piątek, godzina 9:00” – brzmiał komunikat. We wpisie wykorzystano logo Polsat News, a także posłużono się nazwiskiem Igora Sokołowskiego, który miał prowadzić wywiad w poniedziałek.

Polsat News: nie ma takiego cyklu

Tymczasem - jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl - nie ma mowy o wspólnej cyklicznej audycji, przygotowywanej przez urzędników i dziennikarzy Polsat News. - To nieprawda, podobnie jak rzekome prowadzenie tego „cyklu” przez Igora Sokołowskiego. Rozmowy na temat Polskiego Ładu będą się pojawiały w ramach porannych serwisów, ale nieregularnie. Serwisy zaś (a więc i ewentualne rozmowy) prowadzi ten dziennikarz, który „jest na grafiku” i nie zawsze będzie to Igor - mówi nam koordynator ds. publicystyki w Polsat News, Bianka Frejlich.

Nasza rozmówczyni podkreśla: - Doszło po prostu do nadinterpretacji i nieporozumienia. Wprawdzie rozmawialiśmy z ministerstwem, jak ma wyglądać współpraca w zakresie tłumaczenia widzom zawiłości Polskiego Ładu. Ale nie było i nie ma mowy o żadnych sztywnych ramach. Od początku przekonywaliśmy bowiem, że jesteśmy telewizją newsową i nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zatem nie możemy zagwarantować stałych godzin przeznaczonych na rozmowy. Nie umawialiśmy się tym bardziej na godzinę 9:00– pora rozmowy zależy od tego, jakie wydarzenia newsowe zdominują antenę – podsumowuje Bianka Frejlich.

Rozmowy o nieregularnych wywiadach

Jak się dowiadujemy, stacja Polsat News poprosiła Ministerstwo Finansów, bo wyznaczyło kilka osób, które miałyby pojawiać się nieregularnie w pięciominutowych rozmowach emitowanych w paśmie porannym.

- Dla nas to są rozmowy tego samego kalibru, jak te przeprowadzane na naszej antenie z lekarzami, dotyczące koronawirusa. Reasumując: nie jest to więc stała współpraca, nie można tego nazwać „cyklem”. W dodatku w zapowiedziach umieszczanych w mediach społecznościowych wykorzystano logo naszej stacji bez naszej zgody, a jest ono przecież znakiem towarowym – podkreśla Frejlich.

Informację, jakoby miał prowadzić cykl „Poranki z Polskim Ładem”, zdementował też Igor Sokołowski. - Warto rozmawiać. O polskim ładzie też. Ale nie prowadziłem rozmowy o której pisało Ministerstwo Finansów, a w Polsat News nie ma takiego cyklu – napisał na Twitterze.

Ministerstwo wycofuje się z „cyklu”

W poniedziałek po południu - po wielu telefonach od dziennikarzy i konsultacjach z Polsat News - Ministerstwo Finansów usunęło ze swoich profili społecznościowych zapowiedź cyklu „Poranki z Polskim Ładem”.

Biuro prasowe ministerstwa informuje, że doszło do nieporozumienia: - Już je wyjaśniliśmy z redakcją Polsat News. Nieporozumienie wynikało z faktu, że rozmawiamy z wieloma mediami o różnego rodzaju akcjach informacyjnych i błędnie zinterpretowaliśmy prośbę redakcji o umówienie eksperta MF na rozmowę na temat Polskiego Ładu. Obecnie nie prowadzimy żadnego wspólnego projektu z redakcją Polsat News – podkreśla w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Anna Bracik, dyrektor biura komunikacji Ministerstwa Finansów.

Według danych Nielsen Audience Measurement w grudniu br. średnia widownia minutowa Polsat News wynosiła 89 065 widzów, a udział w rynku oglądalności - 1,37 proc., po spadku o 25,5 proc. rok do roku.

Dołącz do dyskusji: W Polsat News nie będzie cyklu rozmów o Polskim Ładzie. "Doszło do nieporozumienia"

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Ale się ten Polsat stara. Za chwile sklonują Gawryluk i Rymanowskiego i prezes będzie zadowolony.
odpowiedź
User
Ja_2022
Chyba jednak ktoś odkrył, że to już za bardzo śmierdzi TVP Info.
odpowiedź
User
Tak tylko
Patrząc na fotografię pana I.Sokołowskiego zastanawiam sie którą stacje obecnie swoim wizerunkiem reprezentujeTVP TVN czy Polsat?
odpowiedź