SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat SuperHit Festiwal stracił 390 tys. widzów, ale pozostał liderem pasma

Trwającą dwa dni szóstą edycję Polsat SuperHit Festiwal oglądało średnio 1,85 mln widzów, o 390 tys. mniej niż poprzednią odsłonę która się odbywała dwa lata temu przez trzy dni. Stacja w trakcie nadawania imprezy była zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego, a wpływy z reklam wyniosły 9,88 mln zł - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Zespół Maneskin podczas występu na Polsat SuperHit Festiwal 2021; fot. Telewizja Polsat Article

SuperHit Festiwal 2021 na antenie Polsatu transmitowany był przez dwa dni - w okresie od 25 do 26 czerwca br. Muzyczna impreza przyciągnęła przed ekrany średnio 1,85 mln widzów, co przełożyło się na 17,95 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 17,79 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 17,70 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2021 śledziło 1,80 mln widzów, co przełożyło się na odpowiednio 18,22 proc., 17,70 proc. i 17,87 proc. udziału.

Tego dnia odbył się koncert „Płynie w nas gorąca krew”, w ramach którego na sopockiej scenie gościła Beata Kozidrak wraz zespołem Bajm. Kolejna muzyczną gwiazdą wieczoru była Cleo, a następnie widzowie mogli obejrzeć kabaretony w ramach „Sopockiego hitu kabaretowego”. Na scenie pojawili się: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Smile, Piotr Bałtroczyk, Jerzy Kryszak, Grupa Mocarta, Kabaret Czesuaf i Kalasznikof.

1,91 mln widzów sobotnich koncertów

Drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2021 miał miejsce występ rockowego zespołu Maneskin, który został zwycięzcą tegorocznej Eurowizji. Widzowie - w ramach koncertu „Najlepszi z najlepszych” - zobaczyli również artystów, którzy sprzedali najwięcej płyt, ich utwory były najczęściej grane w radiu i zdobywali Bursztynowe Słowiki. Wśród wykonawców znaleźli się: sanah, Kayah, Viki Gabor, Doda, Cleo, Paweł Domagała, Andrzej Piaseczny, Kamil Bednarek, Sławomir, Justyna Steczkowska, Michał Szpak, IRA, Enej, Kortez, Pectus, Golec uOrkiestra i Gromee.

W sobotę imprezę Polsatu śledziło 1,91 mln osób, co przełożyło się odpowiednio na 17,63 proc., 17,89 proc. i 17,50 proc. udziału.

- Przede wszystkim w imieniu wszystkich gwiazd i swoim pragnę podziękować naszym widzom, którzy w komplecie stawili się na Polsat SuperHit Festiwal, zarówno w Operze Leśnej jak i przed telewizorami. Dzięki Wam Polsat był liderem oglądalności przez oba dni festiwalowe. Cieszę się, że to właśnie nasz festiwal był otwarciem wakacji. Czułam wielką moc płynącą z widowni, dałam się porwać tej energii i czerpałam radość ze wspólnej zabawy. Dziękuję Państwu raz jeszcze za te wspólnie spędzone chwile - komentuje Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

SuperHit Festiwal 2021 miał o 390 tys. widzów mniej niż piąta edycja muzycznego wydarzenia, którą dwa lata temu (tj. w okresie od 24 do 26 maja 2019 roku) śledziło średnio 2,24 mln osób, a jej udział w rynku wynosił 18,83 proc. w 4+, 20,54 proc. w 16-49 i 20,56 proc. w 16-59.

Polsat w czasie transmisji z festiwalu był zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce z udziałem na poziomie 10,05 proc. zajęła TVP1, trzeci był TVN (5,98 proc.), a czwarta - TVP2 (4,52 proc.).

Wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59 lat Polsat też był zdecydowanym liderem.

Polsat SuperHit Festiwal 6 lat temu zastąpił organizowany przez 12 lat Sopot TOPtrendy Festiwal. Władze stacji uznały, że formuła imprezy powinna obejmować nie tylko sprzedaż płyt, ale i częstotliwość odtwarzania utworów w radio. Ostatnią edycję Sopot TOPtrendy Festiwalu (odbył się on w 2014 roku) śledziło średnio w Polsacie 2,62 mln osób, a jego udział w rynku wynosił odpowiednio 21,76  proc. i 24,36 proc.

Wpływy z reklam wyemitowanych wokół tegorocznej edycji muzycznej imprezy Polsatu wyniosły 9,88 mln zł. Dla porównania, przed dwoma laty festiwal z reklam przyniósł 20,74 mln zł. Wówczas wydarzenie odbywało się przez trzy dni (dane cennikowe, bez rabatów).

W ub.r. Superhit Festiwal odwołany wskutek epidemii

Polsat Superhit Festiwal odbywał się co roku - od 2015 do 2019 roku (zastępując Sopot TOPtrendy Festiwal). W maju 2020 roku miała mieć miejsce szósta edycja imprezy, ale z powodu pandemii COVID-19 widowisko zostało przeniesione na kolejny rok.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 8,36 proc.

Dołącz do dyskusji: Polsat SuperHit Festiwal stracił 390 tys. widzów, ale pozostał liderem pasma

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trup
Można dograć prowadzących w kurtkach i puszczać jako Sylwestrową Niemoc Przebojów. Gniot z kiepskim nagłośnieniem i "kabaretami" jak wydmuszki.
16 6
odpowiedź
User
hmm
To byl po prostu przaśny festiwal z wypalonymi gwiazdkami pokroju polskiej matki stiflera vel kozidrak
17 3
odpowiedź
User
ola
gwiazdy o niebo lepsze,niż te popłuczyny w TVP
6 18
odpowiedź