SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były wiceminister kultury i wiceszefowa marketingu Grupy Lotos w radzie Polskiej Fundacji Narodowej

Do rady Polskiej Fundacji Narodowej zostali powołani Paweł Lewandowski - dyrektor ds. projektów strategicznych w KGHM, a wcześniej wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, oraz Angelica Pegani - zastępczyni dyrektora marketingu Grupy Lotos.

Paweł LewandowskiArticle

Paweł Lewandowski został powołany do rady Polskiej Fundacji Narodowej w miejsce prezesa KGHM Marcina Chludzińskiego, a Angelica Pegani - w miejsce Adama Kasprzyka, rzecznika prasowego Grupy Lotos.

W radzie Polskiej Fundacji Narodowej są przedstawiciele jej fundatorów - największych firm państwowych. W tym gronie oprócz KGHM i Grupy Lotos są Enea, Energa, PGE, Grupa Azoty, Tauron, PKN Orlen, PGNiG, PZU, PKO BP, GPW, Totalizator Sportowy, Polska Grupa Zbrojeniowa, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Polskie Koleje Państwowe i Polski Holding Nieruchomości.

Członkami rady PFN są Józef Orzeł, Maciej Kość (od końcówki 2016 roku), Waldemar Paruch (od końcówki 2017 roku), Tomasz Walkiewicz, Ewa Kamińska (oboje od 2018 roku), Magdalena Kacprzak, Anna Kukla, Andrzej Olszewski (wszyscy od połowy 2019 roku), Andrzej Dobosz (od końcówki 2019 roku), Bogumił Kanik, Lucjan Brudzyński (obaj od wiosny ub.r.) i Robert Perkowski (od listopada ub.r.).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Paweł Lewandowski wiosną br. zaczął pracę w KGHM Polska Miedź jako dyrektor naczelny ds. projektów strategicznych. W latach 2015–2016 Lewandowski był doradcą wicepremiera Piotra Glińskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w 2017 został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odszedł w październiku ub.r., gdy do ministerstwa włączono resort sportu.

Angelica Pegani zastępcą dyrektora marketingu Grupy Lotos została na początku br. W czerwcu została powołana do rady Fundacji Lotos.

Na przełomie ub. i br. przez trzy miesiące pełniła funkcję chief media specialist w Grupie Energa. Wcześniej, przez ponad 9 lat pracowała w firmie DFDS m.in. jako SCC manager. Była też dyrektorką ds. komunikacji i marketingu w UBC Global Group.

W połowie 2019 roku prezesem Polskiej Fundacji Narodowej został Marcin Zarzecki, a członkiem zarządu Michał Góras. Obaj wcześniej pracowali w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2016 roku członkiem zarządu PFN pozostaje Cezary Jurkiewicz.

W lipcu Polska Fundacja Narodowa poinformowała, że w ub.r. wydała o milion zł mniej na wynagrodzenia niż rok wcześniej, przekazała na 13,5 mln zł budowę Muzeum Ofiar Komunizmu w Waszyngtonie, a 9,9 mln zł na produkcję filmu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

Dołącz do dyskusji: Były wiceminister kultury i wiceszefowa marketingu Grupy Lotos w radzie Polskiej Fundacji Narodowej

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pyszne pl
Kwik kwik kwik
odpowiedź
User
Dobrze
Bardzo się cieszę, że wolny rynek nie przechwycił tych talentów. Najleprzi specjaliści powinni pracować dla naszego Kraju.
odpowiedź
User
bejbi
Bardzo się cieszę, że wolny rynek nie przechwycił tych talentów. Najleprzi specjaliści powinni pracować dla naszego Kraju.


Kpisz, czy o drogę pytasz?
odpowiedź