SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Memches, Płużański, Wróblewski, Grabowska i Lisowscy z audycjami w Polskim Radiu 24

W styczniu audycje w Polskim Radiu 24 zaczęli prowadzić Anna Grabowska, Filip Memches, Tadeusz Płużański, Patryk Pleskot, Tomasz Wróblewski oraz Elżbieta i Andrzej Lisowscy. Stałymi komentatorami stacji zostali natomiast Dominik Zdort i Marek Król.

Article

Prowadzona przez Annę Grabowską audycja „Kapitał i Praca” jest emitowana w poniedziałki o godz. 16.35. Dotyczy interesów i relacji pracowników oraz pracodawców. „Historia na Dziś”, autorska audycja Tadeusza Płużańskiego i Patryka Pleskota, opisuje dorobek i aktualne prace Instytutu Pamięci Narodowej. Można jej słuchać w poniedziałki o godz. 21.33. Tomasz Wróblewski zaczął prowadzić niektóre wydania „Debaty dnia” nadawanej od poniedziałku do piątku o godz. 8.15, a Filip Memches (wspólnie z Adrianną Calińską-Czaniecką) - „Podsumowanie dnia” emitowanego o godz. 20.00.

We wtorki o godz. 21.33 nadawany jest „Travel 24 - Magazyn Podróżników”, w którym małżeństwo podróżników Elżbieta i Andrzej Lisowscy opowiadają o najbardziej interesujących miejscach na świecie. W niedzielę o godz. 23.15 emitowany jest „Tydzień w Sporcie”, autorski komentarz Mirosława Żukowskiego.

Przypomnijmy, że od początku stycznia Adrian Klarenbach jest gospodarzem popołudniowego wydania „Gościa Polskiego Radia 24”, a Błażej Torański - „Komentarza Tygodnia” emitowanego w soboty o godz. 11.15. Z kolei od 21 stycznia w niedzielę nadawany jest program „Utracone Odzyskane” o dziełach sztuki prowadzony przez Magdalenę Ogórek.

Jednocześnie do grona stałych komentatorów rozgłośni dołączyli Dominik Zdort i Marek Król. Ponadto wydłużono czas serwisów informacyjnych, szczególnie w paśmie porannym i popołudniowym oraz wprowadzono do ramówki godzinne wydanie programu „Podsumowanie Dnia PR24”, zawierające część informacyjną i część publicystyczną.

W grudniu ub.r. kierownikiem redakcji publicystyki Polskiego Radia 24 został Krzysztof Świątek, który zapowiedział poszerzenie grona współpracowników i gości rozgłośni.

Polskie Radio 24 jest nadawane analogowo od początku września ub.r. W czwartym kwartale udział stacji w rynku słuchalności radia wyniósł 0,2 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Memches, Płużański, Wróblewski, Grabowska i Lisowscy z audycjami w Polskim Radiu 24

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GW
PR24 to dobre radio, ku mojemu zaskoczeniu okazało się całkiem pluralistyczne, a nie propagandowe. Spodziewałem się najgorszego, ale naprawdę jest ok. Pluralizm opinii i poglądów prezentowanych na antenie jest ogromny. Słucham codziennie. Radia muzyczne mnie nie interesują, swoją ulubioną muzykę mam w odtwarzaczu i słucham czego chcę i kiedy chcę. Radio mówione to jest to, a PR24 daje radę i jest ciekawsze od Tok FM.

Niektórzy wyśmiewają PR24 za niską słuchalność... Stacja jest obecna w eterze tak na dobrą sprawę dopiero od pięciu miesięcy (wcześniejszego nadawania w DAB+ nie liczę, poza garstką hobbystów nikt nie miał odbiorników). Musi minąć trochę czasu, żeby PR24 się rozkręciło i dotarło z promocją do wszystkich potencjalnych słuchaczy. Tok FM po pięciu miesiącach nadawania z pewnością też nie miało powalających wyników słuchalności...
odpowiedź
User
seba
idzie #dobrazmiana i już wkrótce nadejdzie reforma polskich mediów i wzorem BBC połączą Polskie Radio z TVP, zmusza do tego sytuacja polskich mediów ale lepiej późno niż wcale.
Dzięki połączeniu spółek mediowych czyli TVP i PR zyskamy niesamowity potencjał kadrowy a obniżymy koszty dzięki czemu będziemy mogli produkować więcej audycji misyjnych jak i otwierać więcej kanałów tematycznych nadających w NTC i DAB - powiedział PAP prezes TVP Jacek Kurski
odpowiedź
User
Banan
Słucham PR24 prawie codziennie (różne pasma, ale głównie popołudniowe i wieczorne) i jestem wręcz zachwycony. Pluralizm poglądów, obszerne wiadomości, merytoryczne dyskusje. Tak trzymać!!!
odpowiedź