SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio otwarte na słuchaczy

Polskie Radio organizuje po raz szósty Dzień Otwarty. Odbędzie się on w niedzielę 18 września br.

Jak akcentuje zespół public relations PR to "niepowtarzalna okazja, by poznać radio 'od kuchni', spotkać ulubionych dziennikarzy i zaproszonych przez nich gości". Tegoroczny Dzień Otwarty będzie nawiązywał w szczególny sposób do Jubileuszu 80-lecia Polskiego Radia.

Zwiedzając siedzibę Polskiego Radia będzie można m.in. zajrzeć do newsroomu Informacyjnej Agencji Radiowej, studiów emisyjnych poszczególnych programów i zobaczyć, jak powstają audycje, a także wziąć udział w nagrywaniu słuchowiska Teatru Polskiego Radia. Będzie również okazja by poznać bogate zbiory Archiwum PR, a dzięki warsztatom przygotowanym przez Radiową Akademię Umiejętności, chętni nauczą się redagowania i interpretowania informacji, a także pracy z mikrofonem.
Dzień Otwarty Polskiego Radia to również m.in. niepowtarzalna okazja spotkania gwiazd, zarówno wybitnych dziennikarzy jak i artystów współpracujących z rozgłośnią. Będzie możliwość kupienia książek oraz zdobycia dedykacji od ich autorów, a jednocześnie dziennikarzy radiowych: Hanny Marii Gizy, Beaty Pawlikowskiej, Piotra Kaczkowskiego, Magdaleny Jethon, Grażyny Dobroń, Moniki i Grzegorza Wasowskich oraz innych. Tego dnia nie zabraknie też muzyki. Dwójka oprócz spotkań z pianistami, którzy w tym roku wezmą udział w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, organizuje dla zwiedzających minikoncerty w studiu radiowym.
Realizując zadania radiofonii publicznej w dziedzinie rozwoju kultury, Polskie Radio sprawuje mecenat nad artystami i twórcami. Nie ma chyba melomana, który nie znałby nagrań, koncertujących w kraju i za granicą, trzech orkiestr Polskiego Radia: Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Orkiestry Kameralnej PR "Amadeus", Polskiej Orkiestry Radiowej oraz Chóru Polskiego Radia. Transmisje koncertów, odbywających się w Muzycznym Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej i Studiu Koncertowym Polskiego Radia, im. Witolda Lutosławskiego - sali o najlepszej akustyce w kraju, zawsze należą do znaczących wydarzeń kulturalnych. Wśród koncertujących tu gości byli m.in.: sir Yehudi Menuhin, Martha Argerich, Kronos Quartet.

źródło:Piar.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio otwarte na słuchaczy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl