SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio w Iraku

Pierwsza polska placówka korespondencka w Iraku

W najbliższą niedzielę 10 sierpnia br. wylatuje do Iraku korespondent wojenny Polskiego Radia S.A. - Jacek Kaczmarek. Jego zadaniem jest założenie placówki korespondenckiej Polskiego Radia S.A. w Al-Hilli, mieście leżącym w polskiej strefie stabilizacyjnej. Będzie to pierwsza tego typu placówka w historii Polskiego Radia oraz pierwsza polska placówka korespondencka w Iraku.

"Warunki są wyjątkowo ciężkie ze względu na trudną sytuację polityczną i społeczną, różniącą się niewiele od okresu wojennego oraz wyjątkowo wysokie temperatury. Osoby nieprzyzwyczajone do blisko 50-stopniowych upałów mogą przebywać w takim klimacie bez znacznego uszczerbku na zdrowiu maksimum dwa i pół miesiąca" - twierdzi Mariusz Borkowski - zastępca dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej, znawca spraw bliskowschodnich.

Jacek Kaczmarek zatrzyma się najpierw kilka dni w Kuwejcie. Po zgromadzeniu niezbędnego sprzętu logistycznego przejedzie specjalnie kupionym samochodem do Al-Hilli - miejsca zakwaterowania i pracy placówki korespondenckiej Polskiego Radia S.A.

W Iraku zostanie około miesiąca, potem wymieni go inny korespondent Polskiego Radia. Kierownictwo Informacyjnej Agencji Radiowej przewiduje, że placówka będzie pracować tak długo, jak będzie przebywał tam polski kontyngent wojskowy, a więc nawet półtora roku.

"Stworzenie placówki korespondenckiej w miejscu zapalnym, gdzie jest wiele konfliktów - to wielkie przedsięwzięcie. Daje nam jednocześnie ogromne możliwości informowania jak najszybciej i najrzetelniej o ważnych wydarzeniach." - mówi Mariusz Borkowski.

Jacek Kaczmarek - pracownik Informacyjnej Agencji Radiowej - jest doświadczonym korespondentem wojennym. Pracował w Afganistanie, sprawdził się w trudnych warunkach podczas wojny w Iraku, zachował zimną krew i opanowanie podczas dramatycznego uwięzienia w kwietniu br. przez wojska Saddama Husajna.

"Tym razem moje zadanie będzie o tyle trudniejsze, że organizując sobie pracę na miejscu będę musiał myśleć również o tych, którzy przyjadą po mnie. Ponadto, pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją, gdy przekazywanie informacji z Iraku oddziaływać będzie na wyobraźnię tysięcy osób w Polsce - rodzin żołnierzy, pracowników polskich organizacji humanitarnych oraz tych, którzy uczestniczą w odbudowie Iraku w sektorze cywilnym. Wszyscy oni oczekują na wiarygodne wiadomości z Iraku." - mówi Jacek Kaczmarek.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio w Iraku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl