SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Agory w radzie nadzorczej międzynarodowego stowarzyszenia WAN-IFRA

Prezes Agory Bartosz Hojka w grudniu dołączył do składu rady nadzorczej World Association of News Publishers (WAN-IFRA), jednego z największych na świecie stowarzyszeń medialnych.

Bartosz Hojka (fot. materiały prasowe)Bartosz Hojka (fot. materiały prasowe)

Hojka w czasie dwuletniej kadencji ma wspierać organizację w realizacji projektów na rzecz wolności prasy i niezależności dziennikarskiej, zrównoważonego rozwoju mediów oraz wprowadzania dalszych innowacji w branży medialnej.

Rada nadzorcza (supervisory board) WAN-IFRA składa się m.in. z przedstawicieli organizacji stowarzyszonych i firm medialnych. Decyduje o głównych kwestiach strategicznych dotyczących stowarzyszenia, m.in. wybiera jego zarząd, zatwierdza strategię i budżet. Jej celem jest pomoc w skoncentrowaniu się na działaniach, które najbardziej przyczyniają się do realizacji ogólnych celów WAN-IFRA.

Członkowie rady nadzorczej wspierają i promują WAN-IFRA w ramach trzech filarów działań organizacji - są nimi: wolność prasy i niezależność dziennikarska, zrównoważony rozwój mediów oraz innowacje medialne. Zadaniem rady jest też pozyskiwanie funduszy oraz nowych członków, przekazywanie informacji z poszczególnych krajów i regionów, a także reprezentowanie interesów lokalnych wydawców.

WAN-IFRA zrzesza ponad 18 tys. tytułów prasowych z całego świata

World Association of News Publishers to globalna organizacja non profit. Jej misją jest ochrona praw dziennikarzy i wydawców na całym świecie, a także zapewnienie swoim członkom niezbędnej wiedzy i rozwiązań pozwalających im wprowadzać innowacje oraz prosperować w cyfrowym świecie.

Stowarzyszenie WAN zostało założone w 1948 roku przez ocalałych z II wojny światowej przedstawicieli europejskiej prasy tajnej, którzy zawarli pakt na rzecz obrony wolności prasy na całym świecie. W lipcu 2009 roku połączyło się z IFRA, organizacją zajmującą się badaniami i usługami dla branży wydawniczej, zmieniając nazwę na WAN-IFRA. Dziś zrzesza ponad 18 tys. tytułów prasowych z całego świata - ponad 3 tys. firm i instytucji z branży medialnej z ponad 120 krajów.
 
Bartosz Hojka jest prezesem Agory od marca 2014 roku Obecnie nadzoruje segmenty Radio i Prasa, zespół sprzedaży korporacyjnej oraz działy komunikacji korporacyjnej i audytu wewnętrznego. Jest członkiem rad nadzorczych Helios SA, AMS SA, Yieldbird Sp. z o.o. i Goldenline Sp. z o.o. Wchodzi w skład Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, polskiej organizacji biznesowej reprezentującej interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej - jest w niej przedstawicielem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Czytaj też: Adam Michnik złożył wniosek do kadr ws. powołania Wójcika na wicenaczelnego „Wyborczej”

W trzecim kwartale br. Agora przy wzroście wpływów o 38 proc. zanotowała spadek straty netto z 9 do 1,5 mln zł. Przychody z biletów i przekąsek w kinach Helios poszły w górę dużo mocniej niż z reklam i sprzedaży prasy.

Dołącz do dyskusji: Prezes Agory w radzie nadzorczej międzynarodowego stowarzyszenia WAN-IFRA

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolega
Gratulacje !!!
odpowiedź
User
89
Bartek, po tym całym szambie które gw wylała Ci na głowę, mamy chwilę prawdy. Jesteś po stronie wolnych mediów.
odpowiedź
User
Ned
Ciekawe
odpowiedź