SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy coraz bardziej zainteresowani pomocą psychologiczną, głównie osoby młode

O ponad 100 proc. ma wzrosnąć w ciągu kilku lat odsetek Polaków, którzy będą chcieli korzystać z pomocy psychologicznej. Największe zainteresowanie deklarują osoby najmłodsze, a najmniejsze osoby z najstarszej grupy wiekowej - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Obecnie 15% badanych deklaruje, że korzysta z pomocy psychologicznej w różnej formie. W przyszłości, zgodnie z deklaracjami respondentów, ten odsetek ma wzrosnąć o 20%.


Wzrost/spadek to oznaczenie dynamiki danego trendu, czyli różnicy pomiędzy tym, jaki procent osób obecnie deklaruje podążanie danym trendem, a tym, jaki odsetek zamierza podążać za nim w przyszłości.

Wyniki pochodzą z raportu "25 trendów konsumenckich", który powstał w wyniku przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia badania CAWI (ankiety online na epanel.pl). Respondenci (próba N=500) otrzymali listę kilkudziesięciu różnych zachowań i mieli określić, na ile dane zachowanie już realizują i czy będą je realizowali w przyszłości. Na podstawie wzrostu zainteresowania danym zachowaniem powstała lista 25 głównych trendów konsumenckich o największej dynamice i perspektywie rozwoju. Próba w badaniu była reprezentatywna dla populacji Polski pod względem demograficznym (wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania). Termin realizacji badania: 22-27 grudnia 2016 r.

Dołącz do dyskusji: Polacy coraz bardziej zainteresowani pomocą psychologiczną, głównie osoby młode

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krysta spod płota
Szkoda, że nie idzie za tym refleksja krytyczna nt. psychoterapii jako takiej, błędów i nadużyć popełnianych przez psychoterapeutów, braku jakiejkolwiek instytucji, do której mogłaby się odwołać osoba poszkodowana przez nieprofesjonalną terapię, wreszcie - brak ustawy regulującej ten rynek, bo na razie to jest wolna amerykanka i przy zerowej odpowiedzialności psychoterapeutów.
odpowiedź