SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PTWP nie musi zwracać 1,6 mln zł z tarczy finansowej

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości uzyskało umorzenie 1,59 mln zł kredytu otrzymanego w lutym ub.r. w ramach tzw. tarczy finansowej 2.0.

Wojciech Kuśpik, prezes PTWP (fot. materiały prasowe)Article

1,59 mln zł to pełna kwota kredytu, który Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości w lutym ub.r. otrzymało w ramach programu rządowego Tarcza Finansowa 2.0. PFR dla Mikro, Małych i Średnich Firm.

Z kolei w połowie ub.r. grupa PTWP uzyskała umorzenie 100 proc. kredytów przyznanych wiosną 2020 roku w ramach programu Tarcza Finansowa PFR dla Małych i Średnich Firm. Firma dostała wtedy 1,84 mln zł, a jej spółka zależna PTWP Event Center - 2,12 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W górę wpływy i zysk PTWP

W pierwszej połowie br. grupa PTWP osiągnęła rok do roku wzrost przychodów sprzedażowych z 20,49 do 48,13 mln zł, zysku EBITDA z 4,74 do 12,21 mln zł i zysku netto z 3,31 do 9,42 mln zł.

- W raportowanym okresie wróciliśmy w pełni do działalności eventowej. Wydarzenia odbywały się stacjonarnie, z bardzo dobrą frekwencją i z uwzględnieniem komponentu internetowego, który zagwarantował poszerzanie zasięgów organizowanych przez nas eventów. Z sukcesami zrealizowaliśmy imprezy własne, na czele z rekordową 14. edycją Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - wyliczył w sprawozdaniu Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

Dodał, że od prawie dwóch lat priorytetem firmy jest rozwój w internecie. - Realizujemy strategię dynamicznego wzrostu w obszarze digital, dywersyfikując produkty, wdrażając nowe rozwiązania, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost przychodów z działalności internetowej. Każdy z serwisów branżowych jest liderem w swojej specjalizacji i sukcesywnie wzmacnia swoją pozycję w poszczególnych sektorach. Miesięcznie nasze portale odwiedza już 12 mln unikalnych użytkowników. Nieustannie inwestujemy w rozbudowę segmentu online - opisał.

- Analizując podejmowane wysiłki i patrząc na prognozy, a także zakontraktowane plany eventowe i wysoki poziom rezerwacji terminów w zarządzanych przez nas obiektach, widzimy, że druga połowa roku, a więc okres jesienny, zapowiada się bardzo dobrze - zaznaczył.

W czwartek po południu kurs akcji PTWP wynosił 42 zł, od początku stycznia br. zmalał o 9,5 proc.

Dołącz do dyskusji: PTWP nie musi zwracać 1,6 mln zł z tarczy finansowej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MT
Do tego dodać trzeba kasę zarobiona na szpitalu covidowym
odpowiedź
User
Jan
Uff, jak dobrze, że nie trzeba oddawać kasy. Firma uratowana, a magnacik sobie jeszcze więcej wypłaci. Tak się zarabia na państwowym. A sytuacja pozostaje niezmienna: firma dryfuje bez kierunku, jak dobrze zawieje, to nawet trochę popłynie, ale coraz więcej mielizn wkoło.
odpowiedź
User
AZMJ
Ile mniej znanych, niemedialnych, przedsiębiorstw musiało zwrócić pieniądze?
odpowiedź