SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pudelek przeprasza Katarzynę Glinkę za teksty z ośmiu lat. Odszkodowanie: 80 tys. zł

Na portalu Pudelek.pl (Grupa Wirtualna Polska) ukazało się ogłoszenie z przeprosinami pod adresem aktorki Katarzyny Glinki. Jak ustaliliśmy, portal przeprasza Glinkę za szereg tekstów, jakie ukazywały się przez osiem lat - między rokiem 2008 a 2016.

Katarzyna Glinka Fot. media społecznościowe K. GlinkaArticle

Ogłoszenie zajmuje cały ekran (umiejscowione jest w jego centrum) i powraca na centralne miejsce, gdy użytkownik wraca na stronę główną. „Wirtualna Polska Media niniejszym oświadcza, że zawarte w publikacjach twierdzenia, sugestie i insynuacje, dotyczące życia osobistego Katarzyny Glinki są nieprawdziwe, pozbawione jakichkolwiek podstaw faktycznych oraz naruszają jej dobre imię” – czytamy w przeprosinach. „Wyżej wymieniona przeprasza tym samym za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Katarzyny Glinki jej czci, wizerunku, godności oraz prywatności, jak również za narażenie jej na niekorzystne konsekwencje wynikające z zamieszczonych publikacji”.

Oświadczenie Pudelka to efekt procesu sądowego, wytoczonego przez aktorkę na początku 2017 roku z tytułu naruszania dóbr osobistych. W lutym 2021 roku sąd pierwszej instancji uznał powództwo za zasadne i zasądził publikację przeprosin, a także zapłatę 85 tys. zł: 80 tys. zł zadośćuczynienia oraz 5 tys. zł na cel społeczny. Sąd Apelacyjny podtrzymał ten wyrok. Przeprosiny będą widoczne do czwartku, 11 listopada włącznie.

W lipcu portal przez 14 dni emitował przeprosiny dla producenta filmowego i biznesmena Emila Stępnia. To także było wynikiem prawomocnego wyroku sądu w sprawie o naruszenie dóbr osobistych mężczyzny, prywatnie męża piosenkarki Doroty Rabczewskiej-Stępień.

W lipcu br. Pudelek.pl (Grupa Wirtualna Polska) zanotował 6,96 mln odwiedzających i 24,07 proc. zasięgu. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pudelek przeprasza Katarzynę Glinkę za teksty z ośmiu lat. Odszkodowanie: 80 tys. zł

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wolne sądy
No to w pozwach zaczęła się era Glinki. Jeśli inne osoby pójdą w jej ślady, to już po tym pseudoportalu. Nie tylko za naruszenie dóbr osobistych, ale nawet za samo sianie mowy nienawiści WP powinno być pociągnięte do odpowiedzialności skoro teraz prokuratura krzyżuje blondynkę z reklamy za wolność słowa.
odpowiedź
User
Pawel
Pani Kasiu przydadzą się pani pieniądze na inflację.Pozdro.
odpowiedź
User
Florian Filc
I nie da się normalnie przeglądać PudIa, bo żeby przeczytać 10 tekstów, trzeba 10 razy kasøwać wyskakującą ciągle Glinkę.
odpowiedź