SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna runda strajku kurierów współpracujących z Pyszne.pl

Na 3 lutego zaplanowano kolejny dzień strajku dostawców współpracujących z platformą do zamawiania posiłków Pyszne.pl. Kurierzy protestowali już wcześniej, jak twierdzą działanie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Po raz pierwszy dostawcy realizujący zamówienia z Pyszne.pl strajkowali w tygodniu przed świętami  Bożego Narodzenia w ubiegłym roku. Protest polegający na wyłączeniu się z gotowości do pracy objął kilka miast, od Warszawy i Krakowa, po Rzeszów, Częstochowę, Gliwice, Rudę Śląską czy Bielsko-Białą. Sama inicjatywa narodziła się w Lublinie.

Kurierki i kurierzy żądali dodatków za pracę w weekendy oraz za pracę w trudniejszych, zimowych warunkach. Na łamach Wirtualnemedia.pl przedstawiciel Pyszne.pl zapewnił, że firma rozmawia z kurierami.

- Otrzymaliśmy zgłoszenia od części kurierów i zaproszenie do rozmowy z kilku miast, do których niezwłocznie się odnosimy - prowadzimy rozmowy z kurierami. Jesteśmy również na etapie nawiązywania roboczych relacji z utworzonym niedawno związkiem zawodowym - komentował w grudniu dla Wirtualnemedia.pl Wojciech Maćkowski, corporate communications & public affairs manager w Pyszne.pl.

Kolejna odsłona strajku w Pyszne.pl

Jak informują związkowcy z Konfederacji Pracy, kurierzy i kurierki Pyszne. pl podjęli decyzję o kontynuacji nieformalnego strajku rozpoczętego w grudniu, wobec braku efektów rozmów podjętych z Pyszne.pl.

"W styczniu firma nie zadeklarowała jasno woli realizacji postulatów pracowników – m.in.i przywrócenia dodatków stażowych odebranych kurierom na jesieni zeszłego roku. Zamiast tego przedstawiciele strony pracodawcy Pyszne. pl obiecali, że przeliczą budżet w zakresie wynagrodzeń i do końca stycznia wrócą do niezadowolonych z zarobków pracowników" - czytamy na instagramowym profilu Konfederacji Pracy.

W związku z brakiem odpowiedzi ze strony Pyszne.pl, kurierki i kurierzy współpracujący z platformą podjęli decyzję o kolejnym strajku, polegającym na wyłączeniu dyspozycji   do pracy w dniu 3 lutego. Protest ma objąć m.in. Kraków, Poznań, Gdynię, Bydgoszcz i Warszawę, wedle deklaracji weźmie w nim udział "znaczna część załogi". Zaznaczają przy tym, że w przypadku satysfakcjonującej odpowiedzi Pyszne.pl na przedstawione w styczniu  postulaty, mogą odstąpić od strajku.

Czego domagają się protestujący? Na liście są cztery postulaty: przywrócenie dodatku stażowego, 2 zł dodatku za godzinę pracy w weekendy i święta ustawowo wolne; przywrócenia dodatku godzinowego dla kapitanów wraz z utrzymaniem dodatku za wsparcie w szkoleniu kurierów, a także nowego dodatku za pracę w trudnych warunkach atmosferycznych.

Dołącz do dyskusji: Kolejna runda strajku kurierów współpracujących z Pyszne.pl

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Z "corporate communications & public affairs manager" to się nigdy nie dogadacie bo zapewne jest po setkach korporacyjnych szkoleń, ładnie złoży ręce, wypowie kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset mądrych słów i na tym się skończy rozmowa.
odpowiedź
User
U
A co z restauracjami? Pyszne.pl i podobne portale pobierają gigantyczne prowizje (nawet do 30% ceny zamówienia). Nic dziwnego, że wiele lokali zachęca do zamawiania bezpośrednio u nich (bez pośredników).
odpowiedź
User
mike
A co z restauracjami? Pyszne.pl i podobne portale pobierają gigantyczne prowizje (nawet do 30% ceny zamówienia).


Dlatego w mniejszych miejscowościach gdzie do najdalej położonej knajpy samochodem jedzie się 15 min. Pyszne.pl się nie przebiło. Oczywiście oficjalnie knajpy w takich miejscowościach współpracują z Pyszne.pl, ale większość zamówień realizują przez swoich kurierów albo sami klienci przyjeżdżają odebrać dania i płacą taniej niż przez Pyszne.pl
odpowiedź