SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PZU w kampanii „Prowadzisz? Odłóż telefon” uświadamia zagrożenia (wideo)

Firma ubezpieczeniowa PZU rozpoczęła kampanię społeczną pod hasłem „Prowadzisz? Odłóż telefon”, która ma uświadamiać zagrożenia związane m.in. z jednoczesnym korzystaniem z telefonu i prowadzeniem samochodu.

Średnio co kwadrans dochodzi w Polsce do wypadku na drodze. Nawet co czwarty, według szacunków Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, jest spowodowany korzystaniem podczas jazdy z telefonu komórkowego. - Chcemy temu zapobiec. Uświadamiać zagrożenia i ratować ludzkie życie. Sukcesem będzie każda tragedia, której uda się zapobiec - deklaruje prezes PZU Paweł Surówka.

Prawie 60 proc. polskich kierowców przyznaje się, że rozmawia w trakcie jazdy przez telefon, trzymając go przy uchu. Co trzeci kierowca uważa jednocześnie, że ma podzielną uwagę i telefon przy uchu nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Zaprzeczają temu zlecone przez PZU naukowe ekspertyzy i testy. Wynika z nich, że jedna sekunda nieuwagi, gdy wybieramy w telefonie numer albo piszemy wiadomości, to przy prędkości 50 km na godzinę aż 13 przejechanych metrów, co radykalnie zwiększa ryzyko wypadku.

-  Na takich naukowych faktach chcemy oprzeć swoją kampanię. Zależy nam, aby zmienić przekonanie, że kilka sekund rozmowy przez telefon czy odpowiadanie na SMS w trakcie jazdy nie ma wpływu na bezpieczeństwo. Testowe jazdy wykazały, że przyczyną trzech na cztery wypadków jest właśnie używanie w trakcie jazdy telefonu - mówi członek zarządu PZU Życie Dorota Macieja.


Kampania jest skierowana zarówno do kierowców, jak i rowerzystów czy pieszych, którzy przechodząc przez ulicę z telefonem przy uchu narażają się na niebezpieczeństwo. Celem jest uświadamianie zagrożeń, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków.

Kampania jest elementem szerszego projektu #10latdłużej, który Grupa PZU ogłosiła w czerwcu tego roku. Jest to społeczna strategia PZU na rzecz zdrowia, bezpieczeństwa i lepszego komfortu życia Polaków.

Media do kampanii zaplanował i kupił dom mediowym UM (IPG Mediabrands). Reklamy dla PZU przygotowowała agencja VMLY&R.

Dołącz do dyskusji: PZU w kampanii „Prowadzisz? Odłóż telefon” uświadamia zagrożenia (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Chciałbym wiedzieć, w jaki sposób policja (lub inne organizacje) walczy z takimi zachowaniami. Z obserwacji widzę, że ludzie gadają przez telefon zupełnie na luzaku, nie boją się, nie rozumieją zagrożenia. Cywile, kurierzy, nawet kierowcy autobusów miejskich...
odpowiedź
User
Obserwator
Reklama jest absolutnie skandaliczna. Sugeruje, jakoby jedyną przyczyną wypadku było odwrócenie uwagi kierowcy, tymczasem nawet skupiony kierowca nie ma żadnych szans na zahamowanie, jeżeli na pasy wtargnie ktoś na elektrycznej hulajnodze ( notabene niedozwolone).
Tak więc największa ubezpieczalnia promuje zachowania niebezpieczne ( wjeżdżanie na elektrycznej hulajnodze na pasy) , zamiast je krytykować.
odpowiedź