SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad milion zł na działanie Rady Mediów Narodowych w 2020 roku

1,058 mln zł wyniosły koszty działalności Rady Mediów Narodowych w 2020 roku. Głosami trzech członków z PiS Rada przyjęła uchwałę dotyczącą sprawozdania z jej działalności - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Wikipedia Article

Podczas ostatniego posiedzenia, które odbywało się w formule online, Rada Mediów Narodowych przyjęła uchwałę w sprawie sprawozdania ze swojej działalności (ma na to czas do końca marca), a informację na temat swojej działalności przekazuje marszałkowi Sejmu, Senatu, Prezydentowi oraz posłom. W sprawozdaniu zawarte są szczegółowe działania RMN w poszczególnych miesiącach ostatniego roku.

Przyjęto ją trzema głosami członków związanych z PiS (Krzysztofa Czabańskiego, Joanny Lichockiej oraz Elżbiety Kruk). Juliusz Braun był przeciwny, a Robert Kwiatkowski wstrzymał się od głosu. - Byłem przeciw, ponieważ uważam, że to nie jest informacja o działalności Rady, a poszerzony katalog posiedzeń i uchwał. Dokument pomija wszystkie merytoryczne problemy - przekazał nam Juliusz Braun.

Robert Kwiatkowski wstrzymał się od głosu ze względu na fakt, że został członkiem RMN dopiero pod koniec ubiegłego roku.

Ponownie ponad milion na działanie Rady

Jak udało się nam dowiedzieć, koszty wynagrodzenia członków RMN (wraz z pochodnymi) wyniosły 369 tys. zł; wynagrodzenia pracowników (wraz z pochodnymi) - 314,4 tys. zł; materiały i wyposażenie biura - 2,1 tys. zł; publikacja ogłoszeń - 6,6 tys. zł; podróże służbowe krajowe - 4,9 tys. zł; wynagrodzenia bezosobowe - 165,3 tys. zł; czynsz za wynajem biura - 194,2 tys. zł; pozostałe usługi - 1,8 tys. zł. W sumie koszty działalności Rady Mediów Narodowych w 2020 roku wyniosły 1,058 mln zł.

Dla porównania, w 2019 roku koszty funkcjonowania Rady Mediów Narodowych wyniosły 1,096 mln zł.
 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad milion zł na działanie Rady Mediów Narodowych w 2020 roku

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Pieniąźki wyrzucone w błoto podobnie ja 2 miliardy
28 1
odpowiedź
User
animowany
Milion złotych za rok wydany na największych szkodników mediów publicznych.
25 1
odpowiedź
User
Grzegorz Szetyna
Nawet nie dziwi mnie że ilekroć pojawia się artykuł o RMN, jest w kategorii "Radio". Radio to konik Towarzysza Czabańskiego. Na temat telewizji ma g*wno do powiedzenia. Zresztą Kurski zaraz by go ustawił.
29 1
odpowiedź