SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe osoby w radach nadzorczych dwóch rozgłośni publicznych

Rada Mediów Narodowych podjęła we wtorek decyzję o uzupełnieniu rad nadzorczych Radia Olsztyn i Radia Gdańsk. Do pierwszej powołano Zbigniewa Żujewskiego, w drugiej, decyzją Rady, zasiadać będzie Grzegorz Bonk.

 

fot. WikipediaArticle

Zbigniew Żujewski, nowy członek rady nadzorczej Radia Olsztyn, jest szefem regionalnego oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Olsztynie, w przeszłości był także dyrektorem biura poselskiego Aleksandra Szczygły, b. posła i szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z kolei oddelegowany do rady nadzorczej Radia Gdańsk Grzegorz Bonk jest powiązany z jedną ze spółek-córek PKP.

Uzupełnienie składów rad rozgłośni w Gdańsku i Olsztynie przez Radę Mediów Narodowych było koniecznością. W pierwszej ze stacji ze stanowiska zrezygnowała Krystyna Kmiecik-Baran. Tłumaczyła to objęciem stanowiska wiceprezesa spółki Energa Centrum Usług Wspólnych (Grupa Orlen) i przyczynami osobistymi. Jacek Janusz Mrozek, który zasiadał w radzie nadzorczej Radia Olsztyn został z kolei 12 maja powołany na stanowisko sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Rada Mediów Narodowych została powołana głosami Prawa i Sprawiedliwości w 2016 roku. Do jej obowiązków należy m.in. kształtowanie składów osobowych zarządów i rad nadzorczych spółek publicznej radiofonii i telewizji. W jej skład wchodzą politycy związani z PiS-em (przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Piotr Babinetz)ale  także związani z opozycją (Robert Kwiatkowski, Marek Rutka).

W 2022 roku  Rada Mediów Narodowych kosztowała podatników 968, 9 tys., a to oznacza koszt o blisko 40 tys. wyższy niż w 2021 roku.

Dołącz do dyskusji: Nowe osoby w radach nadzorczych dwóch rozgłośni publicznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl