SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada programowa Polskiego Radia apeluje do dziennikarzy o powrót do Trójki

- Szanowni państwo dziennikarze i twórcy, bez was programy Polskiego Radia są znacznie uboższe, a wielu słuchaczy ma poczucie pustki. Apelujemy do was o rozważanie możliwości powrotu. Wasze miejsce jest w Polskim Radiu - zaapelowała rada programowa Polskiego Radia w przyjętym przez siebie stanowisku. Część dziennikarzy już zadeklarowało ponowną obecność na antenie.

fot. polskie radioArticle

W poniedziałek rada programowa Polskiego Radia obradowała na temat ostatnich wydarzeń w Trójce: zamieszania wokół Listy Przebojów, odejściu Marka Niedźwieckiego i w konsekwencji – wielu innych dziennikarzy tej stacji. Rada jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie apelu o ich szybki powrót na antenę, jednocześnie krytycznie oceniła sytuację w rozgłośni i stwierdziła, że „z głębokim niepokojem obserwuje sytuację programową, organizacyjną i wizerunkową Polskiego Radia”.

- Obecny kryzys rodzi obawę o przyszłość publicznego nadawcy. Rada programowa z wielkim żalem przyjmuje odejście z anteny tak licznej grupy dziennikarzy i twórców, których audycje od lat cieszyły się zainteresowaniem słuchaczy. W tym gronie są radiowcy z historycznym wręcz dorobkiem, wyznaczający standardy dziennikarstwa, mistrzowie słowa i muzyki, tworzący polską kulturę – czytamy w piśmie do którego treści dotarliśmy.

W dokumencie z którego treścią się zapoznaliśmy, zaapelowano do dziennikarzy, którzy zdecydowali się na odejście ze stacji: - Szanowni państwo dziennikarze i twórcy, bez was programy Polskiego Radia są znacznie uboższe, a wielu słuchaczy ma poczucie pustki. Apelujemy do was o rozważanie możliwości powrotu. Wasze miejsce jest w Polskim Radiu – podkreślili członkowie rady programowej publicznej rozgłośni.

Rada programowa zwróciła się także do kierownictwa Polskiego Radia o "przeanalizowanie aktualnej sytuacji i znalezienie porozumienia pozwalającego na jak najszybszy powrót dziennikarzy do Trójki".

Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem Trójki, powrót dziennikarzy

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Kuba Strzyczkowski – nowy dyrektor Trójki – potwierdził, że na antenę wracają Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Tomasz Rożek (współtworzący poranne wydanie "Zapraszamy do Trójki") a także Patrycjusz Wyżga i Piotr Stelmach.
- Oczywiście nie podam teraz dokładnego terminu, ale rozmawiałem z kolegami, potwierdzili powrót najszybciej jak to będzie możliwe. Mam nadzieję, że z częścią słuchacze usłyszą się już we wtorek rano – mówił nam nowy szef Trójki.

Kuba Strzyczkowski miał też zaprosić do współpracy Marka Niedźwieckiego. - Mam nadzieję, że po chwilowym odpoczynku Marek odpowie pozytywnie – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl. Podkreślił również, że Lista Przebojów Trójki wróci jak najprędzej, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu, lecz na razie trudno powiedzieć, kto ją poprowadzi.

W zeszły piątek na antenie nie wyemitowano 1999. wydania Listy Przebojów. Polskie Radio tłumaczyło, że zawiesza emisję „z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego”.

Słuchalność Trójki od kilku lat spada - według ostatniego badania Radio Track Kantar Polska w okresie od lutego do kwietnia br. udział stacji w rynku słuchalności wyniósł 4,7 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada programowa Polskiego Radia apeluje do dziennikarzy o powrót do Trójki

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Rada programowa stosuje szantaż moralny. Nie cofnęli się ani na krok w systemie kontroli i sterowania radiem, a nagle im dobro słuchaczy na sercu. Świecidełka rzucane Indianom, nic więcej.
odpowiedź
User
Gucio
Wcześniej ta anonimowa rada programowa cos cichutko siedziała :)
odpowiedź
User
dno dna
Bezczelni, nagle się obudzili.
odpowiedź
User
Gość
Czy Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich już poparło apel? Hehe
odpowiedź
User
.
powrót? za ile,
odpowiedź