SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 największym w świecie medialnym projektem finansowanym przez społeczność

W trakcie noworocznego „Topu Radia 357” liczba patronów stacji przekroczyła 48 tys., co dało rozgłośni pozycję największego na świecie projektu medialnego, finansowanego przez internetową społeczność. Drugi na podium jest amerykański podcast "True Crime Obsessed" (Patreon), mający ponad 44 tys. wspierających. - Nasz cel na obecny rok to „przeskoczenie” pułapu 51 tys. patronów - deklaruje Piotr Stelmach z Radia 357.

Na piosenki, które znalazły się w ścisłej czołówce tegorocznego „Topu…”, zagłosowało ponad 13 tys. osób, oddając łącznie niemal 700 tys. głosów. W trakcie całodziennej audycji (1 stycznia) liczba patronów wspierających rozgłośnię wzrosła do 48 tys., tym samym więc przekroczyła liczbę wspierających "True Crime Obsessed" – największy projekt medialny na amerykańskiej platformie Patreon. Radio 357 jest zatem w obecnej chwili największym na świecie projektem medialnym, finansowanym przez społeczność.

- Sprawdzaliśmy to kilka razy, bo trudno było uwierzyć. Ale wszystko wskazuje na to, że to społeczność Radia 357 jest tą największą „bandą pięknych wariatów”, finansujących swoje radio, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie = komentuje Piotr Stelmach z rozgłośni, dodając: - Projekt z USA depcze nam jednak po piętach i pewnie tak łatwo nie odpuszczą. Chcielibyśmy więc przeciąć spekulacje i przeskoczyć ich historyczny wynik, a było to nieco ponad 51 000 patronów. I jeśli pytacie nas o marzenie na ten rozpoczynający się rok - to właśnie takie.

Kto trafił na szczyt "Topu"

Top Radia 357 to zestawienie najważniejszych utworów wszech czasów, wyłonionych w głosowaniu online. 1 stycznia 2023 r. zaprezentowali je kolejno: Piotr Stelmach, Marek Niedźwiecki, Ola Budka i Marcin Łukawski. Cała audycja została zrealizowana z przeszklonej przestrzeni na 32. piętrze wieżowca Olivia Star w Gdańsku.

Emisji antenowej towarzyszyła 10-godzinna transmisja wideo, zrealizowana z wykorzystaniem dronów, a w studiu pojawiali się goście i słuchacze. Podczas finału wydarzenia wystąpił na żywo Ray Wilson. Pierwsze miejsce w głosowaniu zajął utwór „Bohemian Rhapsody” grupy Queen, drugie – „Brothers in Arms” Dire Strais.

 

Ruszyła kampania "W dobrym tonie jest nas wspierać"

Wraz z początkiem stycznia zespół Radia 357 zainicjował także kampanię "W dobrym tonie jest nas wspierać". W jej ramach dziennikarze będą prezentowali swoje plany na 2023 rok, przekonując słuchaczy, że finansowe wsparcie ich realizacji to ważny wkład w rozwój projektu.

- Nowy rok pewnie niejednym nas zaskoczy - oby częściej na plus. Ale nie ma co mydlić sobie oczu: łatwo w 2023 roku nie będzie. Idąc więc tropem powiedzenia, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w takich właśnie niełatwych chwilach, warto powiedzieć to głośno: w dobrym tonie w 2023 roku na pewno będzie nas wspierać. I do tego będziemy namawiać zwłaszcza tych, którzy nas słuchają (dziękujemy!), ale jeszcze z tym wsparciem nie mieli śmiałości. Będziemy o tym przypominać w specjalnych spotach, wspieranych komunikacją w mediach społecznościowych – komentuje Paweł Sołtys.

Na początku października ub. roku minęły dwa lata, odkąd byli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia ogłosili w swoich mediach społecznościowych rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na rozkręcenie nowej internetowej rozgłośni.

Teraz Radio 357 ma ponad 48,6 tys. patronów, deklarujących wpłaty na poziomie 868 tys. zł miesięcznie. Na funkcjonowanie rozgłośni zebrano już 19,2 mln zł.

Dla porównania: startujące wcześniej Radio Nowy Świat zebrało ponad 21,7 mln zł, ale na miesięczne swoje utrzymanie dysponuje kwotą 696 tys. zł. Tę stację wspiera z kolei 33,9 tys. patronów.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 największym w świecie medialnym projektem finansowanym przez społeczność

94 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tymek
Niestety męczące, namolne, uporczywe "wymuszanie" wsparcia na antenie jest już nie do wytrzymania. Wspierałem to radio od początku, po tegorocznym TOPie przestałem. Ewidentnie pieniążki stały się ważniejsze od jakości programu. Szkoda.
odpowiedź
User
gry
W świecie, w Ukrainie...
odpowiedź
User
Nakrętka
T*W
odpowiedź