SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Kaczkowski w Radiu 357. Poprowadzi audycję „Max 357”

W Radiu 357 od najbliższej niedzieli emitowana będzie audycja Piotra Kaczkowskiego „Max 357”, nawiązująca do jego kultowego programu „MiniMax” w Trójce - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarz pracował w Polskim Radiu przez 57 lat.

Piotr Kaczkowski, fot. Rockserwis.fm Article

Z naszych informacji wynika, że Piotr Kaczkowski będzie prowadził w Radiu 357 program nie tylko w bardzo podobnej konwencji jak w Trójce (prezentacja nowych płyt na antenie), ale także w tej samej porze, w jakiej nadawany był „MiniMax” - w niedziele między godz. 21.00 a 23.00.

W poniedziałek wieczorem w ramach pasma „A teraz chwila muzyki…” w Radiu 357 nieoczekiwanie pojawił się Piotr Kaczkowski, informując słuchaczy, że mają do czynienia z „próbą techniczną” (w domyśle: przed niedzielną premierą audycji). 

Opublikowany przez Piotr Kaczkowski Niedziela, 24 stycznia 2021

We wtorek w południe Radio 357 potwierdziło nasze ustalenia, zapowiadając w mediach społecznościowych, że pierwsze wydanie audycji Piotra Kaczkowskiego zostanie wyemitowane w najbliższą niedzielę od godz. 21.

Kaczkowski przez 57 lat w Trójce

Piotr Kaczkowski związany był z Trójką do maja 2020 roku. W stacji prowadził m.in. „Jazdę obowiązkową”, „Kiermasz płyt”, „M-3”, „Minimax - wydanie dla fonoamatorów”, „Minimax przed północą”, „Mini-Max, czyli minimum słów, maksimum muzyki”, „Mój magnetofon”, „Muzyczną pocztę UKF”, „Pół perfekcyjnej płyty”, „Trzecią godzinę”, czy „W tonacji Trójki”. W latach 1998-2000 był dyrektorem rozgłośni. W ostatnich latach prowadził „MiniMax” w niedzielne wieczory i „W tonacji Trójki” w środy po południu. Współpracował też z magazynami o muzyce, m.in. „Tylko Rockiem"/„Teraz Rockiem" i „Machiną". Odchodząc z publicznego radia oświadczył: "Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem przez kompetentnych ludzi".

We wrześniu ub. roku dziennikarz oznajmił, że poprowadzi autorską audycję „Oddam płytę w dobre ręce” w internetowej rozgłośni Rockserwis.fm, założonej przez Piotra Kosińskiego. W październiku natomiast znalazł się wśród dziennikarzy zakładających Radio 357, lecz długo nie pojawiał się na antenie.

O popularności audycji świadczy fakt, że grupa słuchaczy „MiniMaxu” liczy na Facebooku ponad 16,7 tys. członków. We wrześniu 2008 w Piotr Kaczkowski świętował obchodził 40. rocznicę pierwszego pojawienia się w tym cyklu na antenie Trójki, a obchodom towarzyszył piąty festiwal Minimax.pl. Dziennikarz Przygotował też kilkanaście płyt składankowych m.in. z serii „Minimax.pl”.

W grudniu ub. roku do redakcji Radia 357 dołączył dziennikarz sportowy Michał Gąsiorowski, którzy przez 16 lat pracował w Trójce.  Wkrótce potem ogłoszono przejście do nowej stacji Ernesta Zozunia, pod koniec ub.r. zwolnionego z Tróki. Natomiast w styczniu br. zespół zasilił dziennikarz sportowy Tomasz Gorazdowski, który z Trójką pożegnał się w grudniu ub.r.

Kwota na koncie Radia 357 w serwisie Patronite.pl przekroczyła już 1,6 mln. zł łącznego wsparcia. Ponad 25 tys. patronów deklaruje miesięczne wsparcie wynoszące 570 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Kaczkowski w Radiu 357. Poprowadzi audycję „Max 357”

75 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kliklap
I bardzo dobrze.
99 15
odpowiedź
User
Zainteresowany
Nareszcie.
89 15
odpowiedź
User
@ntoni
Wszystko co było najlepsze w Trójce Kamińska wyrzuciła na bruk. Na szczęście ktoś to pozbierał!

#gramyDalej #Radio357
odpowiedź