SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 prześcignęło Radio Nowy Świat w miesięcznym finansowaniu

Radio 357 przegoniło Radio Nowy Świat w miesięcznym finansowaniu. Stało się to po emisji „Polskiego Topu Radia 357” - w porównaniu do dnia poprzedniego kwota wsparcia od słuchaczy skoczyła o ponad 28 tys. zł.

Zespół w studiu podczas Polskiego Topu Radia 257/ fot. Darek KawkaArticle

W poniedziałek, 3 maja po raz pierwszy w historii przez 12 godzin emitowany był „Polski Top Radia 357”. Słuchacze najwięcej głosów oddali na utwór „Nie Pytaj O Polskę” - Obywatel G.C., następnie na Maanam - "Krakowski spleen” i Kult - „Arahja”.

Listę poprowadzili Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach, piosenki tylko polskich artystów były emitowane przez 12 godzin (od 9.00 do 21.00), kilku z nich pojawiło się w studiu i wykonało swoje utwory na żywo.

Skok wpłat od patronów

„Polskiego Topu Radia 357” łącznie słuchano w poniedziałek na 262 tys. urządzeń (dane dotyczą numerów IP), w szczycie między 20.00 a 21.00 przy odbiornikach pozostało 86 tys. słuchaczy w 81 krajach na świecie.

- Spodziewaliśmy, że nastroje będą ożywione, dotrzemy do szerszego grona odbiorców i że w związku z tym ktoś być może zdecyduje się nas wesprzeć. To, co wczoraj zobaczyliśmy przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. W pewnym momencie strona Patronite.pl padła (awarię serwisu zgłaszali użytkownicy na Twitterze) - komentuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Paweł Sołtys, prezes spółki zarządzającej Radiem 357.

Za sprawą listy, w ciągu doby wpłaty od słuchaczy za pośrednictwem Patronite.pl urosły o kilkanaście tysięcy złotych. Licznik zbiórki jednak się nie zatrzymał i ciągle rośnie - na razie o 27 tys. złotych. Obecnie Radio 357 ma niemal 31 tys. patronów jest gotowych wpłacać ok. 667 tys. złotych, dzień przed emisją Listy - 640 tys. zł.

W trzy tygodnie kwota wsparcia wzrosła o 50 tysięcy złotych. Tyle czasu minęło od osiągnięcia poprzedniego celu 11 kwietnia br. W związku z przekroczeniem progu 660 tysięcy, rozgłośnia zrealizuje kolejny cel - powstanie „Garażu 357”, czyli projektu, który zakłada m.in. mini-koncerty na żywo, rejestrowane i emitowane z żoliborskiego studia. Artyści, którzy pojawią się na scenie będą występowali również w ramach "Listy Piosenek 357" i wykonają utwory live.

Dodatkowo patroni otrzymają dostęp do podcastu „LP357”, który będą mogli znaleźć na platformie podcastowej, powstanie również elektroniczny system go głosowania (w ramach tej „Listy” słuchacze głosowali na kartkach pocztowych).

Radio 357 przed Radiem Nowy Świat

Poziom zbiórki przebił tym samym wsparcie na drugie radio „potrójkowe” - Radio Nowy Świat, które obecnie wspiera 31,5 tys. słuchaczy kwotą ok. 660 tys. złotych.

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU).

Stacje wciąż się rozwijają

Radio 357 w marcu zaczęło emitować codzienne serwisy informacyjne i sportowe. Przygotowuje je kilkunastu dziennikarzy z Polski i ze świata.

Z kolei w kwietniu uruchomiło zapowiadaną od czasu startu stacji platformę podcastową. Dostępna jest dla patronów, podcasty tworzy 40-osobowy zespół radia. Codziennie jest dodawanych ok. 20 nowych programów.

Radio Nowy Świat w ciągu roku stworzyło redakcję liczącą 80 osób, dwa studia i bazę z podcastami. Z okazji rocznicy rozpoczęło też procedurę wpisania swojej zbiórki na radio do Księgi rekordów Guinnessa.

Radio Nowy Świat nadaje od lipca 2020 roku, a Radio 357 od stycznia br. 

Dołącz do dyskusji: Radio 357 prześcignęło Radio Nowy Świat w miesięcznym finansowaniu

121 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sebek
Jak Agnieszka patrzy na to to ciekawe co sobie myśli?
A może dalej myśli że to był dobry ruch?;-)
odpowiedź
User
Mann
Zebry od ludzi na wlasny biznes
odpowiedź
User
Bravo
Trudno się dziwić. 357 to radość twórcza i antenowa. To otwarcie na słuchacza. To dawna Trójka z jej klimatem i tradycją. Świetne akcje angażujące słuchaczy. NŚ się może uczyć. Chociaż chyba to nie ta liga.
odpowiedź