SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa osoba na czele redakcji reportażu w Radiu 357

W internetowym Radiu 357 redakcją reportażu będzie zarządzał Magdalena Świerczyńska-Dolot. Od trzech lat współpracuje już z rozgłośnią, wcześniej przez 9 lat pracowała w Radiu Gdańsk.

Magdalena Świerczyńska-Dolot, fot. Roman Jocher/Radio Gdańsk Magdalena Świerczyńska-Dolot, fot. Roman Jocher/Radio Gdańsk

O tym, że na stałe dołącza do zespołu Radia 357, Magdalena Świerczyńska-Dolot poinformowała na grupie facebookowej dla patronów rozgłośni. - Będę opiekować się redakcją reportażu w Radiu 357. Jestem też współzałożycielką Fundacji Audionomia, która wspiera reportaż dźwiękowy, a także współautorką książki dla nauczycieli "Słuchaj, aby zrozumieć. Audioedukacja dla szkół" - opisała.

Magdalena Świerczyńska-Dolot od 2021 roku współpracuje już z Radiem 357, przygotowała kilkanaście materiałów reportażowych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- W wieku 16 lat, wymyśliłam sobie, że będę radiowcem, a później wszystkie pieniądze z osiemnastki wydałam na pierwszy, ekstremalnie drogi dyktafon cyfrowy... Od lat wsłuchuję się w ludzkie historie i opowieści, nasłuchuję szeptów, westchnień i rozmaitych emocji w głosie, które tylko dzięki magii i intymności radia, stają się tak bliskie słuchaczowi - napisała patronom stacji.

"Reportaż to jedna z najbardziej wymagających form sztuki radiowej. Dziękuję, że wspólnie z nami tworzą Państwo przestrzeń, w której mogą i powstają wspaniałe reportaże radiowe, doceniane także ważnymi nagrodami. W Radiu 357, dzięki Państwa wsparciu - możemy dbać, by ta sztuka miała swoje należne miejsce" - podkreśliła.

CZYTAJ TEŻ: Przejścia z 357 do Trójki. Agnieszka Szydłowska komentuje

Magdalena Świerczyńska-Dolot od maja 2012 do początku 2021 roku pracowała w Radiu Gdańsk. Najpierw w redakcji artystycznej, a potem w redakcji publicystyki, reportażu i edukacji. Zajmowała się reportażem, tworzyła też dłuższe formy radiowe i audycje publicystyczne.

- Praca reportera potrzebuje przestrzeni twórczej, podejmowania tematów trudnych, często kontrowersyjnych - z różnych stron życia społecznego i politycznego. Wolności. O tę wolność w tej chwili bardzo trudno zarówno w Radiu Gdańsk, jak i w ogólnopolskich mediach publicznych - stwierdziła, informując o odejściu z rozgłośni.

Ile zarabia Radio 357

W ub.r. Radio 357 osiągnęło wzrost przychodów o 9,1 proc. do 14,1 mln zł. Zwiększyły się zarówno wpłaty od patronów, jak też wpływy reklamowe. Stacja osiągnęła 235,4 tys. zł zysku brutto.

Według danych z badania Krajowego Instytutu Mediów od grudnia 2022 do maja ub.r. Radia 357 codziennie miało średnio 276,7 tys. słuchaczy i 14,1 proc. udziału w czasie słuchania radia w internecie. Wyższe wyniki osiągnęło jedynie RMF FM. Działalność Radia 357 jest oparta na wpłatach od internautów - na Patronite stację wspiera ok. 50 tys. użytkowników, wpłacając co miesiąc ponad 900 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Nowa osoba na czele redakcji reportażu w Radiu 357

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rеklаmа
аrtykuł spоnsоrоwаny
13 16
odpowiedź
User
takoo
Czyli jak pisowcy przez lata dewastowali Radio Gdańsk, to nie miała problemu z wolnością i kontrowersyjnymi tematami? Co za potworna hipokryzja.
12 12
odpowiedź
User
www
bardzo dobra osoba na takie stanowisko. Powodzenia!
7 4
odpowiedź