SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Gorazdowski: z radiowej Trójki do Radia 357

Internetowe Radio 357 poinformowało, że do jego zespołu dołączył dziennikarz sportowy Tomasz Gorazdowski, który wcześniej przez 25 lat pracował w radiowej Trójce.

Tomasz Gorazdowski, fot. Polskie RadioTomasz Gorazdowski, fot. Polskie Radio

- Czas na kolejny transfer w tym roku! Miło nam ogłosić, że do Radia 357 dołącza Tomasz Gorazdowski! - napisano na profilach społecznościowych Radia 357. https://www.wirtualnemedia.pl/wyniki/query:radio%20357

W piątek 1 stycznia stacja poinformowała, że do jej zespołu dołączyły Katarzyna Pruchnicka i Halina Wachowicz, poprzednio przez wiele lat związane z radiową Trójką. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/radio-357-kiedy-start-gdzie-sluchac-redakcja-katarzyna-pruchnicka

Gorazdowski to kolejny dziennikarz sportowy w zespole Radia 357. W pierwszej połowie grudnia do redakcji rozgłośni dołączył Michał Gąsiorowski, związany też ze Sport.pl i Eleven Sports, a do 2017 roku przez wiele lat z Trójką.

 

Gorazdowski w Trójce przez 25 lat

Tomasz Gorazdowski był związany z radiową Trójką od 1995 roku, w grudniu miał świętować jubileusz 25-lecia pracy. Jednak pod koniec listopada złożył wypowiedzenie, po tym jak dowiedział się, że zostanie przeniesiony z redakcji sportowej do działu analiz. Dziennikarz i Polskie Radio oficjalnie nie chcieli komentować tej sytuacji.

Jako dziennikarz sportowy Gorazdowski relacjonował najważniejsze wydarzenia, m.in. letnie i zimowe igrzyska olimpijskie oraz mundiale siatkarskie. Od ub.r. był szefem redakcji sportowej

Przygotowywał i prowadził serwisy sportowe, a także audycje o tej tematyce, oprócz „Trzeciej strony medalu” m.in. „Potrójmy o sporcie”, „Trzeci wymiar sportu” i „Na trzecim biegu”.

Uczestniczył w relacjonowanych przez Trójkę wyprawach „Motocyklem dookoła świata” oraz „Kierunek Azja. W podróży do księcia Bhutanu”, napisał książkę „126 dni na ‘kanapie’. Motocyklem dookoła świata”.

Radio 357 startuje 5 stycznia, ma 1,1 mln zł od internautów

Plan uruchomienia Radia 357 na początku października ogłosiła grupa byłych dziennikarzy radiowej Trójki. W zespole tworzącym nową stację oprócz wymienionych powyżej są m.in. Paweł Sołtys, Tomasz Michniewicz, Piotr Kaczkowski, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska, Tomasz Jeleński i Marta Malinowska.

Pod koniec listopada zespół stacji, w którym docelowo ma być ponad 40 osób, przeniósł się do siedziby na warszawskim Żoliborzu, gdzie przygotowano studio nadawcze i produkcyjne.

W grudniu ogłoszono, że do zespołu stacji dołączają Ernes Zozuń i Agnieszka Szwajgier oraz dziennikarz sportowy Michał Gąsiorowski, jednocześnie ujawniano kolejne elementy ramówki. Z rozgłośnią będą też współpracować muzycy Organek, Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski.

Równocześnie ujawniano kolejne elementy ramówki Radia 357. Na początku tego tygodnia zapowiedziano, że rozgłośnia stałe nadawanie rozpocznie 5 stycznia o godz. 6.30. Pierwsze audycje będą prowadzili Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.

Radio 357 jest finansowane przede wszystkim z internetowej zbiórki, w której przez prawe trzy miesiące ok. 17 tys. użytkowników wpłaciło 1,1 mln zł, z czego 405 tys. zł to deklaracje comiesięcznych wpłat. Stacja pozyskała też markę Mazda jako swojego mecenasa.

 

Dołącz do dyskusji: Tomasz Gorazdowski: z radiowej Trójki do Radia 357

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nie do usłyszenia
Żegnany bez żalu, jak i pozostałeych.
odpowiedź
User
New World
Nie mają tam niestety mistrzów radiowego eteru panów Manna, Chojnackiego i Kydryńskiego. O Piotrze Kaczkowskim u nich póki też nic nie słychać.
odpowiedź
User
mar
Trochę długo się zbierał.
odpowiedź