SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niedźwiecki, Strzyczkowski, Stelmach i Kaczkowski szykują internetowe Radio 357, rusza zbiórka pieniędzy

W poniedziałek o godz. 14 w serwisie Patronite ruszyła zbiórka na uruchomienie rozgłośni internetowej Radio 357. W zespole mają znaleźć się byli dziennikarze radiowej Trójki: Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Marcin Łukawski czy Piotr Stelmach - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

Radio 3/5/7 zaczęło zbiórkę w internecie Article

O godzinie 14.00 na profilach w mediach społecznościowych byli dziennikarze Trójki ogłosili start zbiórki na nową inicjatywę medialną: uruchomienie radia internetowego „Radio 357”. Nazwa bezpośrednio nawiązuje do Myśliwieckiej 3/5/7 – adresu pod którym mieści się siedziba radiowej Trójki.

Jak wynika z naszych informacji w zespole znajdą się byli pracownicy tej stacji: Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Tomasz Michniewicz, Ernest Zozuń, Ola Budka, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska, Tomasz Jeleński. Lista nazwisk nie jest zamknięta.

 

Zbiórka na nadawanie w internecie, docelowo FM

Tomasz Michniewicz, który również znajdzie się w zespole przekazał nam, że celem działalności nie jest konkurowanie z Radiem Nowy Świat - Z czasem myślimy nawet o współpracy, podobnie jak z innymi stacjami internetowymi - stwierdził.

Na razie stacja rusza w internecie, chciałaby rozpocząć nadawanie do końca roku. Docelowo jednak celem jest nadawanie w FM w modelu bez reklam i utrzymywanie się tylko z wpłat słuchaczy.

Na antenie mają znaleźć się wszystkie akcje specjalne Trójki takie jak "Top Wszechczasów", świąteczny karp, grudniowa licytacja Strzyczkowskiego, rozważany jest także powrót do Listy Przebojów, którą miałby poprowadzić Marek Niedźwiecki.

Na stronie zbiórki w serwisie Patronite.pl pierwszym celem jest zebranie kwoty 50 tys. zł miesięcznie za którą miałby zostać zorganizowany koncert w podziękowaniu dla ekipy Listy Przebojów. Za 200 tys. zł ma zostać uruchomiona platforma podcastowa w której będzie można posłuchać wybranych audycji. Natomiast docelowo na uruchomienie internetowej rozgłośni ma wystarczyć 500 tys. złotych.

 

- Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra Stelmacha. Katarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski znowu przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. Zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok będziemy wspólnie odliczać Top Wszechczasów - obiecują twórcy zbiórki.

Fala odejść z Trójki

Przypomnijmy, że wszystkie te osoby odeszły z Trójki po tym, jak pod koniec maja br. na rozstanie ze stacją zdecydował się Marek Niedźwiecki, któremu zarzucono manipulację utworami przy Liście Przebojów. Kolejna grupa osób pożegnała się ze stacją po tym, jak w drugiej połowie sierpnia ze stanowiska jej dyrektora odwołano Kubę Strzyczkowskiego.

W poniedziałek Kuba Strzyczkowski ogłosił, że rozstaje się z Polskim Radiem. - Dziś po 33 latach pracy w Trójce poprosiłem o rozwiązanie umowy o pracę z Polskim Radiem. Pozostaną piękne wspomnienia - przekazał Kuba Strzyczkowski portalowi Wirtualnemedia.pl.

W ostatnich dniach z  Trójki odeszli Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Pruchnicka, Grażyna Dobroń, Edyta Kocemba i Roma Leszczyńska, a współpracę zakończył Tomasz Rożek (dołączył do zespołu z Dariuszem Rosiakiem na czele tworzącego podcast "Raport o stanie świata"). Po wielu latach pracy z Trójką pożegnali się również Aleksandra Budka i Marcin Łukawski.

W połowie września z rozgłośnią po 23 latach pracy rozstał się dziennikarz muzyczny Piotr Stelmach. W zeszłym tygodniu z Polskim Radiem pożegnała się Gabriela Darmetko, która oprócz Trójki pracowała też w Jedynce i Radiu BiS.

Wcześniej ze stacji odeszli m.in. Beata Pawlikowska, Tomasz Michniewicz (oboje na antenę stacji zaprosił Strzyczkowski), a także związani z rozgłośnią dłużej Jan Kałucki (przeszedł do Canal+ Sport), Katarzyna Borowiecka (prowadzi zbiórkę na internetowy podcast)  i Marcin Cichoński.

Radio Nowy Świat nadaje od lipca, Rosiak tworzy podcasty

7 lipca br. nadawanie zaczęło internetowe Radio Nowy Świat, w którego zespole też są byli dziennikarze Trójki, m.in. Magda Jethon, Wojciech Mann, Marcin Kydryński i Michał Nogaś.

Zbiórka na tę stację ruszyła w kwietniu, jej wyniki chwilowo pogorszyły się po tym, jak w sierpniu z Radiem Nowy Świat pożegnał się Piotr Jedliński.

Radio Nowy Świat jest dostępne m.in. w serwisie internetowym, poprzez aplikację mobilną oraz platformy Open FM i WP Pilot. Miesiąc po starcie rozgłośnia poinformowała, że jej aplikację pobrało już 200 tys. osób, a na Open FM i WP Pilot miała łącznie prawie milion unikalnych użytkowników.

Do tej pory Radio Nowy Świat na Patronite wsparło 31,8 tys. internautów, wpłacili łącznie 4,1 mln zł, z czego 745,3 tys. zł to wpłaty comiesięczne.

Na początku br., po tym jak nie przedłużono mu umowy w Trójce, Dariusz Rosiak dzięki środkom ze zbiórki internetowej zaczął przygotowywać dwa podcasty o tematyce międzynarodowej. W sierpniu cykl „Raport o stanie świata” przekroczył milion odsłuchów na platformach Anchor i Spotify. Niedawno współpracę z Rosiakiem zaczął Tomasz Rożek, poprzednio też związany z Trójką.

Jak dotąd na podcasty Dariusza Rosiaka 3,5 tys. użytkowników przekazało 363,6 tys. zł, z czego 55,6 tys. zł to wpłaty comiesięczne.

Dołącz do dyskusji: Niedźwiecki, Strzyczkowski, Stelmach i Kaczkowski szykują internetowe Radio 357, rusza zbiórka pieniędzy

144 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sukces murowany
Internetowe radio to jest przyszłość
odpowiedź
User
asdf
Mają moje poparcie i kasę
odpowiedź
User
zzz
a Andrzej Rutke? Weźmiecie ze sobą tego lewaka też? Weźcie, pls.
odpowiedź