SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Założycielka „Ratujmy Trójkę” Patrycja Macjon odeszła z Radia Nowy Świat

Patrycja Macjon, założycielka fanpage'a "Ratujmy Trójkę" i była członkini zarządu Radia Nowy Świat, odeszła we wtorek z rozgłośni. Z pracownikami pożegnała się w mailu i nagraniu wideo, nie podaje przyczyn swojej decyzji. To druga po Piotrze Jedlińskim osoba z założycieli Radia Nowy Świat żegnająca się ze stacją.

Article

We wtorek Patrycja Macjon napisała pożegnalnego maila do współpracowników z Radia Nowy Świat, informując o odejściu. Nie podała powodów.

Nagrała też pożegnalny film skierowany do patronów, który zamieściła na YouTube. Wspomina w nim zaczętą pięć lat temu „walkę o wolną Trójkę”, zakończoną utworzeniem internetowej rozgłośni.

Patrycja Macjon nie podaje przyczyn odejścia z Radia Nowy Świat

- Z potrzeby serca powstało Radio Nowy Świat. Nie tak ważne jest, kto zasiada na stanowisku prezesa, dyrektora. Ważne, by te osoby potrafiły ze sobą współpracować, by potrafiły współpracować z państwem. Udało nam się wspólnie zbudować fantastyczne radio. Podjęłam decyzję o odejściu z RNŚ. To jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu - podkreśla w nagraniu.

- Zastanawiałam się nad nią długo, sądząc, że odsuwanie jej w czasie sprawi, że zdarzą się rzeczy, które ją zmienią. Tak się jednak nie stało - zaznacza. Prosi o uszanowanie jej prawa do niekomentowania decyzji o odejściu i niewchodzenia w jej szczegóły.

Dalej dziękuje za pomoc Krzysztofowi Łuszczewskiemu, współpracownikowi z zarządu. - Wracam do bycia tym, kim jestem od zawsze: słuchaczem. Mam nadzieję, że przyjmą mnie państwo z powrotem w swoje szeregi - kończy.

 

Patrycja Macjon założyła fanpage „Ratujmy Trójkę”

Patrycja Macjon to twórczyni facebookowego profilu „Ratujmy Trójkę”, z którego następnie wyewoluowało Radio Nowy Świat. Jest też jednym z udziałowców spółki Ratujmy Trójkę. Od sierpnia 2020 roku zasiadała w zarządzie rozgłośni, razem z Krzysztofem Łuszczewskim i Anną Krakowską.

W listopadzie ub. roku i Łuszczewski i Macjon zrezygnowali z zasiadania w zarządzie Radia Nowy Świat. Prezesem jednoosobowego zarządu została Anna Krakowska. Wcześniej z zarządu odszedł jego pierwszy prezes, Piotr Jedliński (Patrycja Macjon weszła do zarządu właśnie po jego odejściu), obarczając winą za to pośrednio Magdalenę Jethon.

Do odejścia Patrycji Macjon z Radia Nowy Świat ustosunkował się były prezes rozgłośni Piotr Jedliński, pisząc na Facebooku: "Pewnego dnia spotkały się dwie osoby, które miały marzenie. Zrealizowały je. Namówiły dziennikarzy. Namówiły słuchaczy do sfinansowania tego marzenia. Dziś nie ma już tych osób w radiu".

W zarządzie Radia Nowy Świat po odejściu Macjon pozostaną Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski, oboje są członkami zarządu od założenia spółki wiosną ub.r.

Radio Nowy Świat nadaje od pół roku

Radio Nowy Świat jest emitowane w internecie od 10 lipca. W zespole są m.in. Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski, Eliza Michalik, Michał Nogaś, Jan Młynarski, Tomasz Raczek, Marcin Kydryński, Beata Grabarczyk, Katarzyna Kasia  i Maciej Orłoś.

Na koncie zbiórki w serwisie Patronite.pl jest w chwili obecnej zadeklarowanych więcej niż 685 tys. złotych miesięcznych wpłat, regularną pomoc deklaruje ponad 31,4 tys. patronów. Łącznie radiowcy mają uzbierane ponad 6,2 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Założycielka „Ratujmy Trójkę” Patrycja Macjon odeszła z Radia Nowy Świat

86 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
alfons
jedynym tej miłej Pani osiągnięciem w świecie radiowym jest to, że założyła fanpage "Ratujmy Trójkę"? wow
odpowiedź
User
Kama
RNŚ to nowa jakość, dobra robota i medialny sukces roku 2020. Dziękuję p. Patrycjo i powodzenia :)
odpowiedź
User
Pinior
Rewolucja, więc ten tego...
77 24
odpowiedź