SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Września zmieniło nazwę. Teraz nadaje jako Radio Warta

W poniedziałek, 21 listopada nadające w południowo-wschodniej Wielkopolsce Radio Września zaczęło emitować program pod nową nazwą. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się, by ta rozgłośnia nadawała jako Radio Warta.

Article

Decyzja o zmianie nazwy zapadła pod koniec sierpnia br. Obradująca jeszcze w starym składzie KRRiT na jednym ze swoich ostatnich posiedzeń rozstrzygnęła pozytywnie wniosek nadawcy - spółki Gościniec Wrzesiński z siedzibą we Wrześni. Ta domagała się zmiany nazwy programu z Radio Września na Radio Warta.

- Rozszerzenie koncesji jest impulsem do zmiany nazwy stacji - tłumaczył nam rok temu Tomasz Goclik, właściciel Radia Września. W zeszłym roku wygrał on kilka konkursów, co pozwoliło stacji uruchomić nowe nadajniki w Jarocinie (103,7 MHz), Śremie (95,2 MHz) i Odolanowie (94,9 MHz). - Myślimy o odświeżeniu wizerunku. Renaming to ważna decyzja - mówił nam Tomasz Goclik. Radio Wrześnio ogłosiło wówczas na Facebooku, że szuka nowej nazwy dla swojej stacji.

Nie wszystkim słuchaczom pomysł się spodobał. Robert pisał: "Najlepiej zostawić tak jak jest, ale jak już chcecie zmienić, to na RADIO MIÓD MALINA". Karolina: "Po co zmieniać coś, co jest dobre? Prosta, logiczna nazwa...".

- W pierwszej kolejności chcemy brać pod uwagę opinie słuchaczy z Wrześni. Ogłosiliśmy plebiscyt, nie konkurs. Ciekawią nas odczucia i pomysły naszych słuchaczy. Plebiscyt nie określa zwycięzcy i nagrody. To nie ten etap i nie ten rodzaj interakcji ze słuchaczami - tłumaczył nam wtedy szef Radia Września. Zapowiedział, że w związku z rozszerzeniem koncesji stacja nie planuje rozszyć lokalnych - Ramówka ulegnie pewnym modyfikacjom, tak jak to przewiduje koncesja - zapewniał Goclik.

W poniedziałek szef Radia Września nie odpowiedział na naszą prośbę o rozmowę. Chcieliśmy zapytać m.in., czy obecna nazwa rozgłośni jest propozycją wskazaną rok temu przez słuchaczy i czy rozszerzenie zasięgu wpłynie na zmianę programu.

Radio Września z serwisami Eurozetu

Już kiedyś w Wielkopolsce było słychać Radio Warta. Stacja nadawała w latach 1997-2004 w Słupcy na częstotliwości 102,9 MHz. Później została przejęta przez Radio Flash Konin. W następnych latach na tej częstotliwości było słychać Planetę FM, Radio Zet Gold, a obecnie nadaje tu Meloradio.

Radio Września rozpoczęło nadawanie na częstotliwości 93,7 MHz we Wrześni w lutym 2015 r. Bardzo szybko po starcie na antenie rozgłośni można było usłyszeć głosy znane z anteny Radia VOX FM (należącego do Grupy Radiowej Time). Nadawano m.in. serwisy informacyjne przygotowywane dla tej ponadregionalnej rozgłośni, a także programy prowadzone przez Michała Zarzyckiego, prezentera VOX FM. Również dżingle stacji i oprawa muzyczna bardzo przypominały tę rozgłośnię.

Od marca ub.r. Radio Września przestało nadawać serwisy informacyjne przygotowywane przez warszawski newsroom Grupy Radiowej Time. Teraz stacja nadaje wiadomości, które nagrywają dziennikarze z Grupy Eurozet (właściciel m.in. Radia Zet).

Obecnie Radio Września słychać we Wrześni, Jarocinie, Śremie, Gnieźnie, Kostrzynie, Słupcy, Pleszewie i w Środzie Wielkopolskiej.

Dołącz do dyskusji: Radio Września zmieniło nazwę. Teraz nadaje jako Radio Warta

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Jak była to Września to nazwa rzeczywiście pasowała, jak wyszło poza to natutalna kolej rzeczy.
PS. Coś mi tak by świtało, że taka nazwa już kiedyś była.
Ach ta Września i słynny Tonsil
0 0
odpowiedź
User
Qwerty
Jak się nie nazywa to zwykła kupa.
0 0
odpowiedź
User
Zakochany w okolicy
To coś, nadawane przez całe porozumienie Mszczonowskie w godzinach 10:00-15:00 było o ile pamiętam wypocinami Sasowskiego. Pomimo zmiany nazwy przez radio Września jingiel i podkład pod pogodą pozostał ten sam, a playlista muzyczna nadal jest ta sama co w całym porozumieniu mszczonowskim do tego stopnia, że we wszystkich rozgłośniach, które należały do tegoż porozumienia ta sama piosenka jest nadawana mniej więcej w tym samym czasie.
0 0
odpowiedź