SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Radio Wnet chce nadawać w Warszawie i Krakowie. „Szykujemy się od kilku miesięcy”

Radio Wnet powalczy w konkursie KRRiT o wolne częstotliwości w Warszawie i Krakowie. - Mamy pomysł i chcemy zbudować bardzo przyzwoite, dobre radio - powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Krzysztof Skowroński, założyciel i szef stacji.

Krzysztof Skowroński, prezes SDP i Radia Wnet Article

We wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o ogłoszeniu konkursu na częstotliwości w Warszawie i w Krakowie. W stolicy naszego kraju chodzi o pasmo 87,8 MHz, a w Krakowie o 95,2 MHz.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl w konkursie weźmie udział Radio Wnet, które w oparciu o zgodę na emisję okolicznościową nadawało na częstotliwości 87,8 MHz w okresie od 16 października ubiegłego roku do 13 stycznia br. Po tym czasie stacja zgłosiła się z wnioskiem o zgodę na przeprowadzanie testów do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, jednak zgody na dalsze testy nie wyraził przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski (prezes UKE wydaje zgodę w porozumieniu z przewodniczącym KRRiT). Gdyby szef KRRiT zgodził się na dalsze testy - trwałyby do 3 czerwca br.

- Potwierdzam, do konkursu koncesyjnego szykujemy się właściwie od kilku miesięcy. Nadajemy od 9 lat, mamy pomysł i chcemy zbudować bardzo przyzwoite, dobre radio - powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, Krzysztof Skowroński, założyciel i szef stacji.

Pytany o warunki stawiane przez Krajową Radę, dotyczące wymogów zawartości programu, prezentowanego przez stację, która chce ubiegać się o koncesję, odpowiedział: - To warunki, które potrafimy spełnić. Co prawda Radio Wnet nadaje audycje, które trwają trzy godziny - od 7 do 10, ale jest to audycja uniwersalna, porusza wszystkie tematy - stwierdził Skowroński.

Krystyna Pawłowicz pyta o częstotliwości dla Radia Wnet

W sprawie Radia Wnet interweniowała m.in. posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która o częstotliwość dla uruchomionego w 2009 roku Radia Wnet zapytała najpierw w poselskiej interpelacji, a potem bezpośrednio zwracając się na Twitterze do przewodniczącego KRRiT.

Otrzymała wtedy odpowiedź Rady: „brakuje częstotliwości w dużych miastach, a poza tym obowiązują ścisłe procedury koncesyjne. Być może jednak wkrótce w Warszawie zwolni się pasmo po Radiu Bajka, któremu cofnięto zezwolenie na nadawanie”.

Częstotliwości zwolnione po Radiu Bajka

Wcześniej z częstotliwości 87,8 MHz korzystało Radio Bajka, któremu cofnięto zezwolenie na nadawanie. Fundacja Bajka otrzymała koncesję na nadawanie programu adresowanego do dzieci (głównie w wieku od 2 do 7 lat) w grudniu 2010 roku. Niemal od razu decyzję tę zaskarżył jeden z wnioskodawców i sprawa trafiła do sądu. W 2015 roku stacja faktycznie zniknęła z eteru, a w grudniu ub.r. cofnięto jej koncesję.

W Krakowie na 95,2 MHz również nadawało Radio Bajka, które koncesję uzyskało w lipcu 2011 roku. W konkursie o częstotliwości Fundacja Na Rzecz Rozwoju Dzieci pokonała wtedy m.in. spółki Grupy Radiowej Agory, Hobby.net z Legionowa, Polish Sports Network z Lublina, Radio Top z Kielc, nadawcę programu Radio FaMa oraz spółkę Multimedia i Zet Premium.

Radio o charakterze uniwersalnym

W związku z ogłoszeniem przez KRRiT wolnych częstotliwości, nadawcy będą mogli składać wnioski o udzielenie jednej koncesji na okres 10 lat, na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym. Chodzi o program zawierający różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę.

Wymogi, jakie stawia Krajowa Rada względem nadawcy, to także konieczność zawarcia w programie audycji informacyjnych, publicystycznych o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnotowo-twórczych, uwzględniających polską tradycję, historię i kulturę.   Program ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę. Audycje słowne i inne przekazy mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6 -23.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet chce nadawać w Warszawie i Krakowie. „Szykujemy się od kilku miesięcy”

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Swordfish
Co z częstotliwościami po Bajce w Szczecinie i we Wrocławiu?
11 0
odpowiedź
User
"Niepokorny" politruk
Konferansjer Pieniędzy i Stołków rozkwita przy obecnej władzy. Może skumulowały się jakieś kolejne dotacje od PiSu? Wcześniej przytulił 143 000 złotych od swojej partii i będzie tworzył "niezależne" dziennikarstwo...
26 18
odpowiedź
User
Na partyjnych usługach
Widać dostał partyjne zadanie rozmiękczać ideologicznie wraże środowiska drobnomieszczańskie...
17 16
odpowiedź
User
Maciej
Taaaa. Konferansjer w ekonomicznej ofensywie. Juz nie wystarczaja grosze przytulane z SDP, bo nawet planuje ze swoją kamandą zmianę statutu, który - uwaga - będzie pozwalał na wypłacanie PENSJI członkom zarządu tego śmiesznego stowarzyszenie nic nie znaczącego
20 13
odpowiedź
User
czytelnik
W Krakowie chcemy powrotu Krk FM!
11 9
odpowiedź
User
Jan-Ko
""Bardzo przyzwoite, dobre radio"...
Dojnozmianowy wazeliniarz plecie jak technik wikliniarstwa Kuchciński koszyki
17 15
odpowiedź
User
privat
Obecnie większość stacji radiowych w PL jest powiązana ze środowiskami lewackimi i antypolskimi. Mam nadzieję, że na radiu Wnet się nie skończy i będzie więcej takich stacji.
18 23
odpowiedź
User
Michal
Co usuwacie moj komentarz?! Bo jestem przeciwko temu idiotycznemu radiu?pajace
12 14
odpowiedź
User
Szok
3 godziny chcą nadawać tylko na żywo ? to taniej będzie im nadawać tylko w internecie. Chcemy radia sportowego w stylu zapinamy pasy. A nie jakieś polityczne ględzenie.
8 14
odpowiedź
User
Marcin34
Krótka pamięć niektórych! Warto wspomnieć jak przed wyborami poprzednia ekipa KRRiTV "na gwałt" rozdała masę częstotliwości dla radia TOK FM! Dlaczego Radio Wnet miałoby nie dostać częstotliwości skoro już poprzednicy nakreślili kierunek.
A tak poza tym to pan Skowroński to bardzo doświadczony dziennikarz.
To za jego kadencji naprawiono Trójkę którą tak krytykowała dzisiejsza opozycja gdy była pod rządami pana Lackowskiego
25 11
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing