SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Wnet będzie nadawać analogowo w Krakowie i Warszawie, dostało koncesję od KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przyznaniu Radiu Wnet częstotliwości w Warszawie (87,8 MHz) i Krakowie (95,2 MHz). W konkursie koncesyjnym startował też Eurozet.

Krzysztof Skowroński, prezes SDP i Radia WnetArticle

Jako pierwsi pisaliśmy o tym, że w konkursie koncesyjnym o częstotliwości 87,8 MHz i 95,2 MHz weźmie udział Radio Wnet, które od kilku miesięcy wyrażało chęć przejęcia częstotliwości po Radiu Bajka. Zainteresowana nadawaniem w Warszawie i Krakowie była także spółka Eurozet, która chciała uruchomić rozgłośnię o charakterze publicystycznym „łączącą potencjał kulturowy Warszawy i Krakowa i tradycję z nowoczesnością”, o nazwie Otoradio.

We wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podczas posiedzenia zdecydowała o przyznaniu Radiu Wnet koncesji na rozpowszechnianie przez 10 lat stacji radiowej o charakterze uniwersalnym. W warunkach przyznania koncesji określono, że rozgłośnia ma zawierać różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę. Program ma proponować także audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnotowo-twórcze, uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę. Kanał ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę. Audycje słowne i inne przekazy mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6-23.

KRRiT uzasadniła swoją decyzję stwierdzeniem, że "wniosek złożony przez Radio Wnet zawierał najwyższy procentowy udział słowa, w tym publicystyki, audycji sportowych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, poradnikowych oraz wspólnototwórczych, uwzględniających polską tradycję, kulturę, jak również utworów słowno-muzycznych w języku polskim".

W komunikacie dodano, że Grupa Eurozet nadaje po 4 programy w Warszawie i Krakowie, a obecność nowego nadawcy w tych miastach "wpłynie na realizację zasad pluralizmu na polskim rynku mediów".

Skowroński: to będzie radio autorskie

Już w czerwcu w rozmowie z nami Krzysztof Skowroński, założyciel i szef Radia Wnet, zapowiadał, że rozgłośnia jest zainteresowana wzięciem udziału w postępowaniu koncesyjnym. - Potwierdzam, do konkursu koncesyjnego szykujemy się właściwie od kilku miesięcy. Nadajemy od 9 lat, mamy pomysł i chcemy zbudować bardzo przyzwoite, dobre radio - stwierdził.

Dodał, że rozgłośnia będzie zawierać audycje publicystyczne, historyczne, muzyczne. - Będzie to radio autorskie, pełne niespodzianek, bardzo nowoczesne. Mam nadzieję, że zyska uznanie słuchaczy - opisał.

Radio Wnet w oparciu o zgodę na emisję okolicznościową nadawało już na częstotliwości 87,8 MHz w okresie od 16 października ubiegłego roku do 13 stycznia br. Po tym czasie stacja zgłosiła się z wnioskiem o zgodę na przeprowadzanie testów do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zgody na dalsze testy nie wyraził jednak przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski (prezes UKE wydaje zgodę w porozumieniu z przewodniczącym KRRiT).

Wcześniej z częstotliwości 87,8 MHz korzystało Radio Bajka, któremu cofnięto zezwolenie na nadawanie. Fundacja Bajka otrzymała koncesję na nadawanie programu adresowanego do dzieci (głównie w wieku od 2 do 7 lat) w grudniu 2010 roku. Niemal od razu decyzję tę zaskarżył jeden z wnioskodawców i sprawa trafiła do sądu. W 2015 roku stacja faktycznie zniknęła z eteru, a w grudniu ub.r. cofnięto jej koncesję. W Krakowie na 95,2 MHz również nadawało Radio Bajka, które koncesję uzyskało w lipcu 2011 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet będzie nadawać analogowo w Krakowie i Warszawie, dostało koncesję od KRRiT

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
luk
wyznawcy pisu mają coraz większy problem, czy słuchać radia 1,2,3 i regionalnego pisowskiego czy radia wnet pisowskiego... kanibalizm ale ktoś na tym zarobi...
odpowiedź
User
BRawo
Skowroński to człowiek radia, jeden z niewielu dla którego jest to prawdziwa pasja co zresztą słychać, gratulacje i w górę kciuk
odpowiedź
User
Swordfish
Gratulacje dla Krzysia! Dobra robota. Siłą Wnetu są jego poranki. Żółta Łódź Podwodna niech płynie w eter!
odpowiedź