SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Września chce zmienić nazwę. Szef stacji: "Myślimy o odświeżeniu wizerunku"

- W pierwszej kolejności chcemy brać pod uwagę opinie słuchaczy z Wrześni - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Goclik, szef Radia Września. Rozgłośnia kilka dni temu ogłosiła, że chce zmienić nazwę. Ma to związek m.in. z uzyskaniem koncesji dla tej rozgłośni na nadawanie programu w innych miejscowościach w Wielkopolsce. Jednocześnie Goclik zapewnia, że stacja jest w pełni niezależna i nie zostanie sprzedana sieci radiowej.

Article

"Czas na zmiany. Szukamy nowej nazwy dla naszego Radia! Pomożesz?" - czytamy na grafice umieszczonej w piątkowym (8 października) poście na Facebooku Radia Września, lokalnej stacji radiowej nadającej w 30-tysięcznym mieście w Wielkopolsce.

Wielu komentujących nie chce zmiany nazwy. Robert pisze: "Najlepiej zostawić tak jak jest, ale jak już chcecie zmienić, to na RADIO MIÓD MALINA". Karolina: "Po co zmieniać coś, co jest dobre? Prosta, logiczna nazwa...". Są i tacy słuchacze, którzy wykorzystują okazję, by zwrócić stacji uwagę na graną muzykę. Michał: "Zmienić możecie repertuar. Nazwa jest okej". Norbert proponuje nazwę: "Pomieszane z poplątanym". I dopisuje w komentarzu: "PS. Może te komentarze uświadomią Wam, co ludzie sądzą o tym radiu, o tym lubianym przez Was 'urywaniu' piosenek w połowie albo po kilkunastu sekundach. No i te mixy... Leci Guns'n'Roses po czym Zenek może Cię zaskoczyć. Poezja dla słuchacza".

Tomasz Goclik, właściciel Radia Września, przekonuje, że muzyka się nie zmieni. - Gramy to, czego ludzie najchętniej słuchają. Na razie to w dużej mierze disco polo, ale nie tylko. Jeśli okaże się, że słuchacze będą chcieli słuchać rocka, będziemy grać tylko gitarową muzykę. Jesteśmy komercyjną stacją - wyjaśnia szef Radia Września.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Goclik przekonuje, że nie jest jeszcze przesądzone, czy zmieni się nazwa stacji. - W pierwszej kolejności przyjrzymy się nastrojom społecznym we Wrześni, a następnie na rynkach ościennych i w miastach, na które otrzymaliśmy rozszerzenie koncesji - mówi nam redaktor naczelny rozgłośni.

Radio Września w Śremie, Jarocinie i Odolanowie

W zeszłym miesiącu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że stacja kierowana przez Tomasza Goclika będzie mogła nadawać program o zasięgu lokalnym i o charakterze uniwersalnym w miejscowości Odolanów (niecałe 5 tys. mieszkańców). - Na razie czekamy na wszystkie dokumenty i uzgodnienia z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Gdy je dostaniemy, ruszymy z emisją - wyjaśnia Goclik. Do jesieni 2019 r. w Odolanowie na tej samej częstotliwości, na której niebawem będzie nadawać Radio Września (94,9 MHz), emitowało swój program Radio Odolanów, które wcześniej nosiło nazwę Nasze Radio Lokalne NRL 94,9 FM. Właściciel koncesji Jan Gorzyna nie wystąpił o jej przedłużenie, więc KRRiT rozpisała konkurs na tę częstotliwość. Spółka Gościniec Wrzesiński (właściciel Radia Września) pokonała czterech pozostałych chętnych na nadawanie w Odolanowie. Wnioski złożyły też: spółka Eurozet Radio (Meloradio 99,6), Grupa Radiowa Agory (Radio Złote Przeboje 101,3 FM), International Communication (SuperNova 94,9 FM) oraz spółka Radio Elka (Radio Elka).

A to niejedyne miasto, w którym w najbliższym czasie również będzie można usłyszeć Radio Września. W zeszłym roku KRRiT przyznała też stacji częstotliwości w Jarocinie (103,7 FM) oraz Śremie (95,2 FM).

"Ogłosiliśmy plebiscyt, nie konkurs"

- Rozszerzenie koncesji jest impulsem do zmiany nazwy stacji, ale to niejedyny powód - wyjaśnia nam Goclik. - Myślimy o odświeżeniu wizerunku. Renaming to ważna decyzja. Jednym z elementów naszych działań jest ogłoszony plebiscyt. Planujemy też wdrażać inne narzędzia, na których będziemy opierać naszą ostateczną decyzję. W pierwszej kolejności chcemy brać pod uwagę opinie słuchaczy z Wrześni - dodaje właściciel stacji.

Stacja nie wyklucza, że może zmienić nazwę zgodnie z sugestią słuchaczy. Nie przewiduje jednak nagród. - Ogłosiliśmy plebiscyt, nie konkurs. Ciekawią nas odczucia i pomysły naszych słuchaczy. Plebiscyt nie określa zwycięzcy i nagrody. To nie ten etap i nie ten rodzaj interakcji ze słuchaczami - tłumaczy szef Radia Września.

W związku z rozszerzeniem koncesji stacja nie planuje rozszyć lokalnych - Ramówka ulegnie pewnym modyfikacjom, tak jak to przewiduje koncesja - zapewnia Goclik.

"Jesteśmy w pełni niezależnym radiem"

Radio Września rozpoczęło nadawanie na częstotliwości 93,7 FM we Wrześni w lutym 2015 r. Bardzo szybko po starcie na antenie rozgłośni można było usłyszeć głosy znane z anteny Radia VOX FM (należącego do Grupy Radiowej Time). Nadawano m.in. serwisy informacyjne przygotowywane dla tej ponadregionalnej rozgłośni, a także programy prowadzone przez Michała Zarzyckiego, prezentera VOX FM. Również dżingle stacji i oprawa muzyczna bardzo przypominała tę rozgłośnię. Czy Radio Września może zostać sprzedane VOX FM? - Nic mi na ten temat nie wiadomo. Jesteśmy w pełni niezależnym radiem - mówi właściciel.

Od marca br. Radio Września przestało nadawać serwisy informacyjne przygotowywane przez warszawski newsroom Grupy Radiowej Time. Teraz stacja nadaje wiadomości, które nagrywają dziennikarze z Grupy Eurozet (właściciel m.in. Radia Zet).

Dołącz do dyskusji: Radio Września chce zmienić nazwę. Szef stacji: "Myślimy o odświeżeniu wizerunku"

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fan Radia
Bardzo fajne radio. Dobrze, że rozszerzają działalność. Jestem ciekawy kto będzie robił im tereny jarocińskie i śremskie, bo Odolanów, to jeszcze pewnie odległy temat. Lubię posłuchać tego radia. Fajnie grają.
0 0
odpowiedź
User
Juan
Radio Smoleńsk Pamiętamy
Radio Narodowe
Radio Maria
0 0
odpowiedź
User
Pawel
Radio Wrzesnia mogloby zmienic nazwe na Radio WiO (Wrzesnia i Okolice)
0 0
odpowiedź