SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM liderem w I kwartale, PR3 przed PR1. Radio Maryja i Radio Wawa rekordowymi spadkami

W pierwszym kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło zdecydowanie największym wzrostem udziału w zestawieniu. Dużymi wzrostami pochwalić się mogły Radio ZET i Radio Plus, a najwięcej straciły Audytorium 17, Radio Wawa i Radio Maryja - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od stycznia do marca 2020 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 29,2 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 1,7 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,9 proc. (udział tej stacji względem fali styczeń-marzec 2020 wzrósł o 0,9 pkt. proc.). W styczniu br. funkcję dyrektora informacji Radia ZET przejęła Katarzyna Kawka, poprzednio zajmująca takie stanowisko w Antyradiu i Meloradiu (wszystkie stacje należą do Eurozetu). Poprzednią szefową informacji w Radiu ZET była Katarzyna Buszkowska. Od kwietnia ub.r. redaktorem naczelnym stacji jest na stałe Michał Celeda, a dyrektorem muzycznym - Agnieszka Woźniak.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,7 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.).

Trójka przed Jedynką

Tuż za podium uplasowała się publiczna Trójka. Udział stacji wzrósł o 0,1 pkt. proc. do 5,3 proc.

Z czwartej na piątą pozycję z udziałem na poziomie 5,2 proc. spadła Jedynka. W najnowszej fali udział PR1 się nie zmienił.

W sierpniu 2018 roku zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie 2018 roku powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu ub.r. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby. W grudniu ub.r. decyzją Rady Mediów Narodowych na członka zarządu publicznej rozgłośni powołana została Agnieszka Kamińska.

Szóstą lokatę zajęło Audytorium 17, którego wynik zmniejszył się o 0,7 pkt. proc. do 4,4 proc. Duże spadki osiągnęły Radio Wawa i Radio Maryja, których wyniki zmniejszyły się o odpowiednio 0,7 proc. i 0,5 pkt. proc. (do 1,3 proc. i 1,4 proc.).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem w I kwartale, PR3 przed PR1. Radio Maryja i Radio Wawa rekordowymi spadkami

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Indyk
Czyli odejście tych wszystkich "gwiazd" kompletnie nie zaszkodziło Trójce, a nawet jej pomogło?

Też od dawna miałem wrażenie, że komentarze "Przestaje słuchać!" piszą ludzie, którzy tak naprawdę nigdy nie słuchali tego radia.
odpowiedź
User
Gie
Czyli odejście tych wszystkich "gwiazd" kompletnie nie zaszkodziło Trójce, a nawet jej pomogło?


Chyba zauważyłeś że to słuchalność styczeń-marzec? Oni odeszli w marcu. Przy kolejnym badaniu będzie wiadomo coś więcej.
odpowiedź
User
Dawny słuchacz radia Rmf fm
Rmf - owi już nic nie pomoże jedynie wyniki słuchalności. Co ci ludzie widzą w tym Radiu ;(
odpowiedź