RMF FM z najwyższą słuchalnością w historii badań. Jedynka z najniższą

W okresie od lutego do kwietnia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Zdecydowanie najwięcej straciła Trójka, a Jedynka odnotowała najniższą słuchalność w historii prowadzenia badań radiowych - raport Wirtualnemedia.pl.

MK
MK
Udostępnij artykuł:

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od lutego do kwietnia 2021 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 30,8 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 1 pkt. proc. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu - jednocześnie RMF FM zanotowało najwyższą słuchalnością w historii badań.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,2 proc. (udział tej stacji względem fali luty-kwiecień 2020 spadł o 0,8 pkt. proc.).

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/krytyka-wiosennej-ramowki-polskiego-radia-radio-bez-osobowosci,7170196890232449a ##

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,2 proc. (bez zmian).

Najsłabszy w historii udział PR1

Tuż za podium uplasowało się publiczna Jedynka, której udział zmalał o 0,6 pkt. proc. do 4,7 proc. udziału - najniższego poziomu w historii badań słuchalności radia. Poprzedni rekord najniższej słuchalności stacja odnotowała w fali listopad 2019-styczeń 2020 - było to 4,9 proc.

Również 4,7 proc. udziału miało Audytorium 17, które awansowało z piątej lokaty. Udział stacji zmalał o 0,1 pkt. proc.

A 17, RMF MAXXX, VOX FM, Złote Przeboje, TOK FM i Antyradio wyprzedziły Trójkę

Z piątej na jedenastą lokatę spadła Trójka, której wynik zmniejszył się o 2,4 pkt. proc. (zdecydowanie najbardziej w zestawieniu) do 2,3 proc. Jest to jeden z najniższych udziałów stacji w historii badania Radio Track (rekordowo niski udział Trójka miała w fali grudzień 2020-luty 2021 - wynik stacji wyniósł wówczas 1,9 proc.; miesiąc później tj. w pierwszym kwartale br. udział stacji zwiększył się do 2,1 pkt. proc.). Trójkę w pierwszym kwartale br. oprócz Jedynki i Audytorium 17 wyprzedziły także takie stacje, jak: RMF MAXXX, VOX FM, Złote Przeboje, Antyradio i TOK FM

W połowie maja ub.r. unieważniono wydanie Listy Przebojów Trójki, w którym wygrała piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” (w utworze piosenkarz skrytykował wizytę Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach 10 kwietnia - nie wymieniając przy tym nazwiska polityka). W kolejnych dniach ze stacją pożegnał się prowadzący listę Marek Niedźwiecki, następnie ze stacji w trybie natychmiastowym odeszło większość kluczowych dziennikarzy. Wydarzenia wokół stacji zostały ocenione jako poważny kryzys wizerunkowy - nie tylko w mediach publicznych, ale w partii rządzącej w ogóle.

grafika

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Sezon świąteczny to szczyt sprzedaży subskrypcji streamingowych

Sezon świąteczny to szczyt sprzedaży subskrypcji streamingowych

W tym kraju "Gang Olsena" jest jak "Kevin" w Polsacie. I nie chodzi o Danię

W tym kraju "Gang Olsena" jest jak "Kevin" w Polsacie. I nie chodzi o Danię

Te wywiady warto przeczytać. 10 mocnych rozmów na Święta

Te wywiady warto przeczytać. 10 mocnych rozmów na Święta

Nie żyje białoruski dziennikarz. Biełsat pokaże jego ostatnie nagranie

Nie żyje białoruski dziennikarz. Biełsat pokaże jego ostatnie nagranie

Pierwsza strategia ESG w historii PFR. Jan Domanik, CSO PFR: Inwestujemy dla przyszłych pokoleń
Materiał reklamowy

Pierwsza strategia ESG w historii PFR. Jan Domanik, CSO PFR: Inwestujemy dla przyszłych pokoleń

Zmarł wieloletni redaktor "Faktu"

Zmarł wieloletni redaktor "Faktu"