SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jedynka z najniższą słuchalnością w historii, RMF FM i Meloradio z największymi wzrostami

Od września do listopada br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Największymi wzrostami ex aequo pochwalić się mogły RMF FM i Meloradio, a liderem wśród spadków była Jedynka. Stacja ta odnotowała również najgorszy wynik w historii nadawania - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od września do listopada 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 26,2 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,4 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.

Stacja ta pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu ex aequo z Meloradiem, którego udział zwiększył się do 0,9 proc. Stacja ta w zestawieniu była 17.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 13,1 proc. (udział tej stacji względem fali wrzesień-listopad 2017 zmalał o 0,4 pkt. proc.). Od 3 kwietnia br. Radio ZET wprowadziło korektę ramówki. Z kolei pod koniec września br. Grupa Eurozet poinformowała, że rozstaje się ze Sławomirem Assendim, redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Radia ZET, który pełnił obie funkcje od 2017 roku. Zastąpił go Michał Celeda jako pełniący obowiązki naczelnego rozgłośni.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,4 proc., po spadku o 0,3 pkt. proc.

Kolejny najniższy w historii wynik PR1

Oczko niżej uplasowała się publiczna Jedynka. Udział PR 1 spadł najbardziej w zestawieniu - o 0,9 pkt. proc. do 6,2 proc. Tym samym Jedynka zanotowała kolejny najniższy wynik słuchalności w historii nadawania.

Piąte miejsce zajęła Trójka z wynikiem na poziomie 5,7 proc. W najnowszej fali udział PR 3 poszedł w dół o 0,6 pkt. proc.

Na początku sierpnia br. rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach Jacka Sobalę, prezesa spółki. Czasowo tę funkcję objął Andrzej Rogoyski, przewodniczący RN, który od 22 listopada już na stałe został szefem rozgłośni.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jedynka z najniższą słuchalnością w historii, RMF FM i Meloradio z największymi wzrostami

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Naczelnik
Apelowalem o wywalenie Piszczka I Ablewicz. Nie to nie, okret jest jyz nie do uratowania.
odpowiedź
User
Syndyk
To jest radio na miarę naszych możliwości. My tym radiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasze radio, przez nas zrobione, i to nie jest nasze ostatnie słowo!
odpowiedź
User
Wektor
NIE PRAWDA!!!!!!!!!!!!!
odpowiedź