SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radiowa Jedynka z opowiadaniem stworzonym przez słuchaczy

Polskie Radio wraz ze słuchaczami “Lata z Radiem” stworzyło opowiadanie kryminalne „Klątwa Serca Maharadży”. Będzie go można słuchać w radiowej Jedynce w dni powszednie od 4 września br.

Article

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia zaprosili w czasie wakacji słuchaczy Polskiego Radia do wspólnej zabawy literackiej „Lato z dreszczykiem”, polegającej na wspólnym stworzeniu opowiadania kryminalnego.

Na stronie został zamieszczony zarys fabuły oraz opis podstawowych postaci, a zadaniem słuchaczy było dopisywanie kolejnych fragmentów opowiadania. Przy pisaniu należało brać pod uwagę to, co opublikowano wcześniej, czyli co słuchacze już stworzyli. Postępy zabawy omawiane były przez całe tegoroczne „Lato z Radiem”. Początek opowiadania został napisany przez dziennikarkę radiowej Jedynki - Izę Żukowską, a jego pierwsze zdania brzmiały tak:  

- Jest wtorek, 19 czerwca 1923 roku. Kilkanaście dni wcześniej, w Warszawie, rozpoczął działalność drugi rząd Wincentego Witosa. Prezydent odrodzonej pięć lat wcześniej Rzeczypospolitej Stanisław Wojciechowski zwolnił ze stanowiska szefa Sztabu Generalnego Józefa Piłsudskiego, który planuje wycofanie się z życia publicznego, choć nie zdążył tego jeszcze ogłosić.

Słuchacze Polskiego Radia stworzyli ciąg dalszy tej lektury. „Klątwa Serca Maharadży” doczekała się dwóch zwycięskich fragmentów. Jury konkursu w składzie: Iza Żukowska i Anna Stempniak, zdecydowało nagrodzić dwóch autorów nadesłanych zakończeń opowiadania tj. Małgorzatę Olmę i Mikołaja Ryśkiewicza.

Od 4 września br. na antenie radiowej Jedynki będzie można wysłuchać tej opowieści w interpretacji Andrzeja Mastalerza - jej fragmenty będą emitowane od poniedziałku do piątku o godz.11.30 w audycji „Cztery Pory Roku”. Jak zaznacza sam aktor, który co tydzień prezentował kolejne zwycięskie części opowieści - Uważam, że to był bardzo dobry pomysł. Bardzo się cieszę, że spotkał się z takim odzewem – powiedział Mastalerz. 

Z najnowszego badania Radio Track (maj - lipiec 2023 r.) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział radiowej Jedynki pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 4,8 proc.

Dołącz do dyskusji: Radiowa Jedynka z opowiadaniem stworzonym przez słuchaczy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BajkaAMożeINie
Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, było sobie cudowne Polskie Radio.
Aż pewnego dnia przyszła zła pani prezes i wszystko popsuła.
Koniec.
odpowiedź