SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reporterka Polskiego Radia w BBC

Beata Płomecka rozpoczyna pracę w BBC w Londynie

18 sierpnia 2003 r. rozpoczyna pracę w BBC w Londynie Beata Płomecka - dziennikarka Polskiego Radia. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Praca w BBC umożliwi jej z jednej strony dalsze doskonalenie warsztatu dziennikarskiego, a z drugiej poznanie niejako "od kuchni" jednej z największych i najbardziej prestiżowych organizacji medialnych na świecie. Pobyt Beaty Płomeckiej w centrali BBC będzie połączony z pracą korespondencką na rzecz Polskiego Radia S.A. - informuje nadawca.

"Cieszę się, że będziemy mieli w Londynie drugą korespondentkę. BBC zgodziło się na tę dodatkową formę działalności. Jestem przekonany, że Beata poradzi sobie świetnie zarówno z obowiązkami dziennikarskimi w BBC jak i z przygotowywaniem korespondencji do kraju" - mówi Mariusz Borkowski - zastępca Informacyjnej Agencji Radiowej.

Beata Płomecka jest reporterką i wydawcą serwisów informacyjnych. Od początku pracy w radiu zajmuje się sprawami międzynarodowymi, polityką zagraniczną oraz przede wszystkim problematyką związaną z Unią Europejską. Od 1998 roku uczestniczyła we wszystkich szczytach Unii Europejskiej, kończących przewodnictwo danego kraju w Unii.

"W BBC będę miała dostęp do ich wszystkich materiałów i depesz, co jest dla mnie bardzo ważne. Zajmę się przede wszystkim pracą edytorską oraz większymi formami dziennikarskimi. Będzie to dla mnie nowe doświadczenie zawodowe różniące się trochę od pracy reportera w Informacyjnej Agencji Radiowej. Jednakże przygotowując korespondencje dla Polskiego Radia nie stracę kontaktu z tą formą dziennikarską. Na uwadze będę miała oczywiście również sprawy europejskie. Przecież 1 maja przyszłego roku wchodzimy do Unii i jest ciekawe, jak tam będzie odbierane to wydarzenie." - mówi Beata Płomecka.

Do Informacyjnej Agencji Radiowej trafiła po ukończeniu Dziennikarskiej Szkoły Polskiego Radia w 1998 r. Wcześniej uzyskała dyplom magistra filologii angielskiej. W ubiegłym roku zdała egzaminy, została przyjęta i ukończyła studia (jeden trimestr) w Instytucie Europejskim Uniwersytetu w Sussex.

"W ciągu pięciu lat Beata osiągnęła bardzo dużo. W radiu jest niezwykle cenionym ekspertem od spraw Unii Europejskiej. Ciężko pracowała na swój sukces dziennikarski. Jej kariera jest dowodem na to, że własną pracą można wspiąć się na szczyty profesjonalizmu". - stwierdza Mariusz Borkowski.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reporterka Polskiego Radia w BBC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl