SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Piątek odszedł z Halo.Radia. Razem z Radosławem Grucą i Marcinem Celińskim stworzą "Reset Obywatelski"

Publicysta i pisarz Tomasz Piątek jest kolejnym autorem, który ogłosił odejście z Halo.Radia. Teraz razem z Radosławem Grucą i Marcinem Celińskim chcą założyć kanał społeczno-polityczny na YouTubie „Reset Obywatelski”. Spodziewają się, że wkrótce do ich inicjatywy dołączą nowi twórcy i wszyscy przeniosą się na własną platformę.

Tomasz Piątek, Radosław Gruca i Marcin Celiński Article

Tomasz Piątek swoje odejście z Halo.Radia ogłosił w poniedziałek podczas audycji. Pożegnał się ze słuchaczami na koniec rozmowy z dziennikarką „Gazety Wyborczej” Adrianą Rozwadowską, która pisze na łamach m.in. o łamaniu praw pracowników. - Prowadzący Tomasz Piątek podziękował mi za rozmowę, po czym niespodziewanie zwrócił się do słuchaczy i słuchaczek mówiąc, że w tym radiu również dochodzi do "rozmaitych naruszeń tego typu", o których mówiłam, w związku z czym kończy swoją pracę, żegna się i zaprasza na ostatnią piosenkę – opisał na Facebooku Rozwadowska.

Tomasz Piątek potwierdza swoje odejście, ale nie chce doprecyzować, co dokładnie miał na myśli. – Mogę jedynie powiedzieć, że twórca tego projektu Kuba Wątły to wulkan energii, ale czasem gdy przełożymy to na zarządzanie organizacją można odnieść wrażenie, że siedzi się na bombie – mówi Piątek.

Zapewnia, że obecnie pracuje już nad nowym projektem razem z dwoma innymi publicystami, którzy również ogłosili odejście z Halo.Radia – Radosławem Grucą (związanym też z OKO.Press) i Marcinem Celińskim (publicystą, który ma też audycję w RadioSpacji). Współpracować ma z nimi Kornel Wawrzyniak, który też ostatnio odszedł z Halo.Radia. W przyszłym tygodniu ma ruszyć ich społeczno-polityczny kanał na YouTubie pod nazwą „Reset Obywatelski”. Mają mieć tam m.in. swoje programy, do których będą zapraszać gości. – Chcemy wykorzystać potencjał naszych dotychczasowych audycji, które miała bardzo dobre wyniki słuchalności - tłumaczy Gruca. Dodaje, że w swoim projekcie są otwarci na kolejnych twórców.

Marcin Celiński przyznaje, że to dopiero początek projektu. - Kanał na YouTubie po prostu można najszybciej założyć, w niedalekiej przyszłości chcielibyśmy się przenieść na własną platformę, na której będziemy publikować treści. Myślę, że takie formuły są po prostu przyszłością mediów - dodaje. Zaznacza, że jej działalność będzie finansowa z środków pozyskanych od sponsorów oraz z możliwej akcji crowdfundingowej.

Problemy Halo.Radia

Ostatnio informowaliśmy o planowanych zmianach w funkcjonowaniu internetowego Halo.Radia, które są konieczne, by poprawić jego sytuację finansową.

Z pisma do słuchaczy i patronów wynika, że potrzebne jest ograniczenie kosztów. W tym celu zmniejszona ma zostać m.in. stawka za prowadzenie programów dla dziennikarz. Dodatkowo do końca 2020 roku nie będą uzupełniane wakaty.

Halo.Radio, utrzymujące się z finansowania społecznościowego, od kilku miesięcy w serwisie Patronite.pl notuje wpłaty na poziomie ok. 15 tys. zł miesięcznie. Kuba Wątły tłumaczył, że „sytuacja zmusza nas do podjęcia działań zabezpieczających funkcjonowanie projektu, ale też do wprowadzenia klasycznych rozwiązań w funkcjonowaniu radia, których dotąd unikaliśmy ze względu na wyjątkowość naszego formatu”.

Marcin Celiński tydzień temu zrezygnował z współpracy z Halo.Radiem. Jako przyczynę podał rozczarowanie profilem rozgłośni, która miała być z założenia obywatelska, a jego zdaniem nie wywiązuje się z tych zapowiedzi.

Halo.Radio rozpoczęło nadawanie 1 października 2019 roku. Można go słuchać na Facebooku i YouTube stacji, za pośrednictwem strony Halo.radio oraz w aplikacji na iOS i Android.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Piątek odszedł z Halo.Radia. Razem z Radosławem Grucą i Marcinem Celińskim stworzą "Reset Obywatelski"

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
HaloHalo
Odchodzi także Piotr Szumlewicz.
10 2
odpowiedź
User
leszek m
reset obywatelski? przecież oni z obywatelami nie mają nic wspólnego, raczej z towarzyszami...
20 33
odpowiedź
User
Kapitan Defloracja
Nie może to być! U pana Wątłego w stacji takie historie?
13 4
odpowiedź