SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Piątek odszedł z Halo.Radia. Razem z Radosławem Grucą i Marcinem Celińskim stworzą "Reset Obywatelski"

Publicysta i pisarz Tomasz Piątek jest kolejnym autorem, który ogłosił odejście z Halo.Radia. Teraz razem z Radosławem Grucą i Marcinem Celińskim chcą założyć kanał społeczno-polityczny na YouTubie „Reset Obywatelski”. Spodziewają się, że wkrótce do ich inicjatywy dołączą nowi twórcy i wszyscy przeniosą się na własną platformę.

Tomasz Piątek, Radosław Gruca i Marcin CelińskiArticle

Tomasz Piątek swoje odejście z Halo.Radia ogłosił w poniedziałek podczas audycji. Pożegnał się ze słuchaczami na koniec rozmowy z dziennikarką „Gazety Wyborczej” Adrianą Rozwadowską, która pisze na łamach m.in. o łamaniu praw pracowników. - Prowadzący Tomasz Piątek podziękował mi za rozmowę, po czym niespodziewanie zwrócił się do słuchaczy i słuchaczek mówiąc, że w tym radiu również dochodzi do "rozmaitych naruszeń tego typu", o których mówiłam, w związku z czym kończy swoją pracę, żegna się i zaprasza na ostatnią piosenkę – opisał na Facebooku Rozwadowska.

Tomasz Piątek potwierdza swoje odejście, ale nie chce doprecyzować, co dokładnie miał na myśli. – Mogę jedynie powiedzieć, że twórca tego projektu Kuba Wątły to wulkan energii, ale czasem gdy przełożymy to na zarządzanie organizacją można odnieść wrażenie, że siedzi się na bombie – mówi Piątek.

Zapewnia, że obecnie pracuje już nad nowym projektem razem z dwoma innymi publicystami, którzy również ogłosili odejście z Halo.Radia – Radosławem Grucą (związanym też z OKO.Press) i Marcinem Celińskim (publicystą, który ma też audycję w RadioSpacji). Współpracować ma z nimi Kornel Wawrzyniak, który też ostatnio odszedł z Halo.Radia. W przyszłym tygodniu ma ruszyć ich społeczno-polityczny kanał na YouTubie pod nazwą „Reset Obywatelski”. Mają mieć tam m.in. swoje programy, do których będą zapraszać gości. – Chcemy wykorzystać potencjał naszych dotychczasowych audycji, które miała bardzo dobre wyniki słuchalności - tłumaczy Gruca. Dodaje, że w swoim projekcie są otwarci na kolejnych twórców.

Marcin Celiński przyznaje, że to dopiero początek projektu. - Kanał na YouTubie po prostu można najszybciej założyć, w niedalekiej przyszłości chcielibyśmy się przenieść na własną platformę, na której będziemy publikować treści. Myślę, że takie formuły są po prostu przyszłością mediów - dodaje. Zaznacza, że jej działalność będzie finansowa z środków pozyskanych od sponsorów oraz z możliwej akcji crowdfundingowej.

Problemy Halo.Radia

Ostatnio informowaliśmy o planowanych zmianach w funkcjonowaniu internetowego Halo.Radia, które są konieczne, by poprawić jego sytuację finansową.

Z pisma do słuchaczy i patronów wynika, że potrzebne jest ograniczenie kosztów. W tym celu zmniejszona ma zostać m.in. stawka za prowadzenie programów dla dziennikarz. Dodatkowo do końca 2020 roku nie będą uzupełniane wakaty.

Halo.Radio, utrzymujące się z finansowania społecznościowego, od kilku miesięcy w serwisie Patronite.pl notuje wpłaty na poziomie ok. 15 tys. zł miesięcznie. Kuba Wątły tłumaczył, że „sytuacja zmusza nas do podjęcia działań zabezpieczających funkcjonowanie projektu, ale też do wprowadzenia klasycznych rozwiązań w funkcjonowaniu radia, których dotąd unikaliśmy ze względu na wyjątkowość naszego formatu”.

Marcin Celiński tydzień temu zrezygnował z współpracy z Halo.Radiem. Jako przyczynę podał rozczarowanie profilem rozgłośni, która miała być z założenia obywatelska, a jego zdaniem nie wywiązuje się z tych zapowiedzi.

Halo.Radio rozpoczęło nadawanie 1 października 2019 roku. Można go słuchać na Facebooku i YouTube stacji, za pośrednictwem strony Halo.radio oraz w aplikacji na iOS i Android.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Piątek odszedł z Halo.Radia. Razem z Radosławem Grucą i Marcinem Celińskim stworzą "Reset Obywatelski"

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
HaloHalo
Odchodzi także Piotr Szumlewicz.
odpowiedź
User
leszek m
reset obywatelski? przecież oni z obywatelami nie mają nic wspólnego, raczej z towarzyszami...
odpowiedź
User
Kapitan Defloracja
Nie może to być! U pana Wątłego w stacji takie historie?
odpowiedź