SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM liderem, ale traci najwięcej - zyskuje Radio ZET. Przewaga stopniała o 3,8 pkt. proc.

W okresie od czerwca do sierpnia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, ale stacja zanotowała największy spadek w zestawieniu. Z kolei najwięcej zyskało Radio ZET - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od czerwca do sierpnia 2023 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 29,6 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział stacji spadł o 2,1 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 14,4 proc. (udział tej stacji względem fali czerwiec-sierpień 2023 roku wzrósł o 1,7 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu). Jak informuje Eurozet, Radio ZET w analizowanej fali zanotowało najwyższy wynik od 9 lat. Przewaga stacji nad RMF FM zmalała o 3,8 pkt. proc. do 15,2 proc.

- Znakomity wynik to efekt pracy całego zespołu Radia ZET. Nowa ramówka, nowi prowadzący, muzyczne flow, a za chwilę kampania reklamowa - to działania, które powinny się przełożyć na kolejne wzrosty. Jestem przekonany, że dane z ostatniej fali to początek nowego trendu w wynikach Zetki - komentuje Adam Fijałkowski, wiceprezes i dyrektor programowy Grupy Eurozet.

Od września 2021 roku Radiem ZET kieruje Mariusz Smolarek. 1 września br. stacja wprowadziła nową ramówkę, w której pojawili się nowi prowadzący i pozycje programowe, została zmodyfikowana oprawa dźwiękowa i zmienił się głos lektorski.

Eska w dół

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku w analizowanym okresie wyniósł 7,4 proc. (w dół o 0,3 pkt. proc.).

Tuż za podium znalazła się Jedynka. Udział stacji wyniósł 5,2 proc. (do góry o 0,5 pkt. proc.).

Czołową piątkę uzupełnia Audytorium 17 (3,9 proc.; - 0,4 pkt. proc.). Z piątego na szóste miejsce spadło RMF MAXX (3,5 proc.; - 0,8 pkt. proc.).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem, ale traci najwięcej - zyskuje Radio ZET. Przewaga stopniała o 3,8 pkt. proc.

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prawda
Znowu RMF pozamiatał. Są bezkonkurencyjni na tle innych. Tak, inni to tło a lider jest tylko jeden. Ramówka dopracowana jak nigdy. Cały czas dwa kroki przed Zetką. Rozmaite audycje nie tyljo muzyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeszcze więcej premier muzycznych i fakty najbardziej obiektywne w Polsce. Jesteście jedwabiści jakby powiedziała Mariolka hihi.
11 65
odpowiedź
User
gg
slawny Kantar robi te badania?;)
10 4
odpowiedź
User
Ding dong
Model zarządzania pana z kopca sie wyczerpuje.
20 6
odpowiedź