SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM liderem słuchalności w największych miastach w 2019 roku, VOX FM straciło najwięcej

W największych polskich miastach najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w zeszłym roku było RMF FM, które równocześnie zanotowało największy wzrost. Z kolei najbardziej straciło VOX FM - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Poznań) w okresie od stycznia do grudnia 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 15,6 proc. Względem poprzedniego roku zwiększył się on o 2,3 pkt. proc. - wynika z danych Radio Track Kantar Polska, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęło Radio ZET z udziałem na poziomie 9,2 proc., po wzroście o 0,2 pkt. proc.

Na podium znalazła się jeszcze Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,9 proc. (w dół o 0,1 pkt. proc.).

Z kolei największy spadek - wynoszący 1,5 pkt. proc. do 4,8 proc. udziału - odnotowało VOX FM, które spadło z szóstej na siódmą lokatę.

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego w 2019 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Z kolei wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem słuchalności w największych miastach w 2019 roku, VOX FM straciło najwięcej

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Remi
Ha hah. Przykre. Nie słucham rmf. Brzydzę się
16 15
odpowiedź
User
Remi
Wolę Radio ZET - siłę muzyki
6 26
odpowiedź
User
leon zawodowiec
Zetka słaba zupełny brak pomysłu na radio. Szczególnie to słychać w okolicach świąt (jakichkolwiek) gdzie Zetka jest bezradna a w RMF-ie program dopracowany w każdym calu.
20 8
odpowiedź
User
ebro
Jedynka i Trójka daleko za podium.
9 0
odpowiedź
User
majkk
Brawo RMF FM!
9 9
odpowiedź