SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Tekieli nie jest już wicedyrektorem radiowej Jedynki

Robert Tekieli został zwolniony ze stanowiska zastępcy dyrektora Programu I Polskiego Radia. Powodem miała być „katastrofalna słuchalność” Jedynki, oraz niezadowolenie z powodu tegorocznej edycji „Lata z radiem” – powiedziała nam nieoficjalnie osoba blisko powiązana z rozgłośnią.

Robert Tekieli, fot. Polskie Radio Article

O odwołaniu Roberta Tekieliego miał zdecydować zarząd spółki. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że powodem miały być aktualne wyniki słuchalności Jedynki, którą nasz rozmówca – blisko powiązany ze stacją - określił jako „katastrofalne”.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że PR1 zanotowała najniższy wynik w historii – udział PR 1 w rynku słuchalności w okresie od lipca do września br. w grupie wiekowej 15-75 lat spadł o 1,7 pkt. proc. do 6,7 proc.

Porażka "Lata z Radiem"

Kolejnym powodem odwołania miał być szereg zastrzeżeń dotyczących tegorocznej edycji „Lata z radiem”, jakie zgłaszali m.in. członkowie rady programowej Polskiego Radia. Robert Tekieli miał być odpowiedzialny za nową koncepcję, która miała zostać bardzo ostro skrytykowana.

Argumenty, jakie miały paść w ocenie rady programowej PR to m.in. „kiepskie żarty prowadzących” i „jednostronne komentarze i przekaz”. Członkowie rady krytycznie oceniali również obecność w „Lecie z radiem” krótkich felietonów przedstawianych przez publicystów Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Feusette, Piotra Lisiewicza i Piotra Goćka.

Na tym posiedzeniu rady programowej miał być obecny Robert Tekieli, który tłumaczył, że jeszcze od poprzedniego składu zarządu (od poprzedniego prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali) dostał polecenie, żeby zmienić „Lato z radiem”.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że rozgłośnia będzie pracować nad nową koncepcją tej audycji.

Program był emitowany w Jedynce od końca czerwca do końca sierpnia br. W tegorocznym wprowadzono szereg zmian, m.in. zrezygnowano z koncertów w każdy weekend, a pod koniec sierpnia zorganizowano jeden całodniowy festiwal we współpracy z władzami Gdyni. Głównymi prowadzącymi pasma byli Monika Tarka i Robert Kilen. W audycji emitowano sporo rozmów i materiałów nagranych wcześniej, nie było już popularnego konkursu dla słuchaczy opartego na skojarzeniach. Wielu słuchaczy swoje krytyczne uwagi pisało na facebookowym profilu stacji, nie kryjąc swojego niezadowolenia.

Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznik prasowa Polskiego Radia odpowiedziała nam tylko, że rozgłośnia nie komentuje tematu zwolnienia Roberta Tekieliego. Z dziennikarzem nie udało nam się skontaktować.

Robert Tekieli wicedyrektorem radiowej Jedynki był od marca br. Wcześniej, od maja 2017 roku był wicedyrektorem Polskiego Radia 24. Swoją karierę radiową zaczynał od połowy lat 90. jako prowadzący audycje Archidiecezji Warszawskiej w Radiu Józef. W 2001 roku został dyrektorem programowym tej rozgłośni i był nim do 2003 roku.

Od połowy 2016 roku przez kilka miesięcy prowadził w TVP Warszawa autorski program „Tekieli. Krótki przewodnik po duszy” (szefem stacji był wówczas Jacek Sobala, były prezes Polskiego Radia). Jest publicystą „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Obecnie szefem radiowej Jedynki jest Michał Mońko.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Tekieli nie jest już wicedyrektorem radiowej Jedynki

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sin
To kaczyści przejmują się słuchalnością/oglądalnością? To już same tzw. wartości nie wystarczą? :-O
odpowiedź
User
Babcia Władzia
Banda skrajnych pisowskich nieudaczników dorwala się do stołków i zniszczyła wszystko co się dało.W nagrodę dostaną ogromne odprawy,takie coś możliwe tylko w Polsce.Odbudowa zaufania do PR może już nie być możliwa.
odpowiedź
User
Ff
A ta rzeczniczka to nigdy nic nie komentuje. Fajna praca
odpowiedź