SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rocznica wojny w Ukrainie w TVP: będą aż dwa koncerty

Telewizja Polska pod koniec lutego pokaże dwa koncerty, upamiętniające napaść Rosji na Ukrainę - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W pierwszym zaprezentują się przedstawiciele muzyki klasycznej, a w drugim - popularne gwiazdy.

Article

Koncert „Solidarni z Ukrainą” pokazany zostanie w czwartek 23 lutego br. o 20.00 w TVP2. Zrealizowany zostanie w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Podczas wydarzenia wystąpią chór i orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod dyrekcją muzyczną Michała Klauzy oraz Młodzieżowa Orkiestra Akademicka z Charkowa „Słobożański” pod dyrekcją Jurka Dybała.

W programie koncertu znajdzie się utwór Valentina Silvestrova pt. „Modlitwa za Ukrainę”, wybrzmią też hymny Polski i Ukrainy, a także Requiem oraz Va pensiero Giuseppe Verdiego. W Requiem zaśpiewają soliści ukraińscy i polscy.

Następnego dnia, czyli w piątek 24 lutego br., gdy przypada rocznica napaści Rosji na Ukrainę, odbędzie się koncert „Podaj rękę Ukrainie”. Podczas tego wydarzenia mają wystąpić gwiazdy muzyki popularnej - ich lista nie jest jeszcze znana. Koncert poprowadzą Tomasz Kammel i Marta Kielczyk, a transmisja jest planowana od 20.30 w TVP1 i TVP Polonia.

Pierwszy koncert na rzecz Ukrainy odbył się trzy dni po wybuchu wojny

Wojna w Ukrainie wybuchła w czwartek 24 lutego 2022 r. po ataku Rosji. Już trzy dni później TVP zorganizowała pierwszy koncert na rzecz Ukrainy.  Odbył się w warszawskiej siedzibie TVP z udziałem artystów z Polski i Ukrainy, m.im. Maryli Rodowicz, Edyty Górniak, Ryszarda Rynkowskiego, Justyny Steczkowskiej, Viki Gabor, Nataszy Urbańskiej, Rafała Brzozowskiego,  Blue Cafe czy Oleksandry Zhuravel.  

W trakcie wydarzenia przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na ubrania i żywność dla Ukraińców. Na konto Caritasu wpłacono 3,5 mln zł. Na antenach TVP1 i TVP Polonia wydarzenie obejrzało 2,9 mln widzów (dane Nielsena).

Niemal od razu wokół koncertu zaczęły narastać kontrowersje. Chociaż miał on charakter charytatywny, to Justyna Steczkowska twierdziła, iż gwiazdy za występ otrzymały wynagrodzenie. Wokalistka przyznała, że sama dostała honorarium, ale przeznaczyła je na Caritas. Inne gwiazdy były oburzone podobnymi sugestiami i zaprzeczały tym informacjom.

TVP odmawiała informacji na ten temat, zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa. Po dziewięciu miesiącach sądowych batalii Sieć Obywatelska Watchdog Polska uzyskała jednak informację, że Telewizja Polska jednak zapłaciła wykonawcom za udział w koncercie „Solidarni z Ukrainą”.

W 2021 r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Rocznica wojny w Ukrainie w TVP: będą aż dwa koncerty

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jołki połki
ich lista nie jest jeszcze znana
========================================================
Akurat.
odpowiedź
User
Sajmon Templer
ich lista nie jest jeszcze znana
========================================================
Akurat.


No to lecim:

Rafałek B., Halina F., Edzia G., Enej, Jusia S., Jasio P., Mareczek P., Krysia G., Kasia C. Stasiu Karpiel - B., Danusia B. , Piotruś C.

(Marylka R. raczej nie, bo skrytykowała zawczasu P..I..S, by wystąpić na najbliższym Sylwestrze z Dwójką już pod rządami platfusów)
odpowiedź
User
Seba
Ale że jeszcze nie było koncertu Solidarni z Turcja/Syrią to ja nie wiem
odpowiedź