SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Rośnie przychód i zysk Apple. Stabilne iPhone'y, w dół iPady

62,9 mld USD przychodu i 14,1 mld USD zysku - to wyniki finansowe firmy Apple za ostatni kwartał, wyraźnie lepsze niż rok wcześniej. Sprzedaż telefonów iPhone utrzymała się na stabilnym poziomie. Gorzej sprzedawały się natomiast tablety iPad.

Article

W zakończonym 29 września 2018 r. IV kwartale roku finansowego 2018, Apple zanotowało przychód w wysokości 62,9 miliarda dolarów. To o 20 proc. więcej niż rok wcześniej (52,58 mld USD).

Tymczasem zysk netto koncernu z Cupertino zwiększył się w ujęciu rocznym z 10,71 miliarda dolarów do 14,13 miliarda dolarów.

W całym minionym roku fiskalnym Apple zanotowało 265,6 miliarda dolarów przychodu oraz 59,53 miliarda dolarów zysku. To wyniki lepsze wobec odnotowanych we wcześniejszych 12 miesiącach odpowiednio o 36,4 miliarda dolarów oraz 11,2 miliarda dolarów.

Apple sprzedało w IV kwartale 46,89 miliona telefonów iPhone (bez zmian w ujęciu rocznym, wzrost o 14 proc. w ujęciu kwartalnym), 9,7 miliona tabletów iPad (spadek o 6 proc. r/r i o 16 proc. kw./kw.) oraz 5,3 miliona komputerów Mac (spadek o 2 proc. r/r, wzrost o 42 proc. kw./kw.).

Apple nie podaje konkretnych danych dotyczących sprzedaży zegarka Apple Watch.

Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 89 miliardów dolarów do 93 miliardów dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rośnie przychód i zysk Apple. Stabilne iPhone'y, w dół iPady

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl