SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie przychód i zysk Apple. Stabilne iPhone'y, w dół iPady

62,9 mld USD przychodu i 14,1 mld USD zysku - to wyniki finansowe firmy Apple za ostatni kwartał, wyraźnie lepsze niż rok wcześniej. Sprzedaż telefonów iPhone utrzymała się na stabilnym poziomie. Gorzej sprzedawały się natomiast tablety iPad.

Tim Cook, szef koncernu AppleArticle

W zakończonym 29 września 2018 r. IV kwartale roku finansowego 2018, Apple zanotowało przychód w wysokości 62,9 miliarda dolarów. To o 20 proc. więcej niż rok wcześniej (52,58 mld USD).

Tymczasem zysk netto koncernu z Cupertino zwiększył się w ujęciu rocznym z 10,71 miliarda dolarów do 14,13 miliarda dolarów.

W całym minionym roku fiskalnym Apple zanotowało 265,6 miliarda dolarów przychodu oraz 59,53 miliarda dolarów zysku. To wyniki lepsze wobec odnotowanych we wcześniejszych 12 miesiącach odpowiednio o 36,4 miliarda dolarów oraz 11,2 miliarda dolarów.

Apple sprzedało w IV kwartale 46,89 miliona telefonów iPhone (bez zmian w ujęciu rocznym, wzrost o 14 proc. w ujęciu kwartalnym), 9,7 miliona tabletów iPad (spadek o 6 proc. r/r i o 16 proc. kw./kw.) oraz 5,3 miliona komputerów Mac (spadek o 2 proc. r/r, wzrost o 42 proc. kw./kw.).

Apple nie podaje konkretnych danych dotyczących sprzedaży zegarka Apple Watch.

Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 89 miliardów dolarów do 93 miliardów dolarów.

Dołącz do dyskusji: Rośnie przychód i zysk Apple. Stabilne iPhone'y, w dół iPady

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl