SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komentarz rzecznika kieleckich wodociągów o awarii hitem internetu. „Tak manipuluje TVP3 Kielce”

W czwartek dużą popularność w mediach społecznościowych zyskało opublikowane przez TVP3 Kielce nagranie, w którym rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich Ziemowit Nowak odpowiada ogólnikowo na pytanie o awarię. Nowak tłumaczy, że to jego reakcja na wcześniejszą relację o awariach. - Z materiału TVP3 Kielce dowiedziałem się, że czarne jest białe, a białe jest czarne - komentuje.

Ziemowit Nowak, rzecznik prasowy Wodociągów KieleckichArticle

W wideo opublikowanym przez TVP3 Kielce w czwartek w południe Ziemowit Nowak na pytania reportera o przyczyny awarii kieleckich wodociągów powtarza: „Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie. Jesteśmy w czołówce krajowe, a nawet światowej. Z roku na rok liczba awarii maleje”.

Nagranie szybko stało się bardzo popularne w serwisach społecznościowych. Trafiło na wiele fanpage’y i serwisów satyrycznych, na Wykopie zyskało ponad 4 tys. wykopów, a na Twitterze komentowali je także dziennikarze. Żartowano z absurdalnej formułki powtarzanej przez Nowaka.

 

- To jest wzorcowy rzecznik wodociągów. Nic nie wycieknie - żartował Wojciech Dąbrowski z Polsatu. - Powtarza ten sam komunikat. Ma zbyt słabą pojemność dysku. Wodociągi Kieleckie mogłyby zainwestować w jakąś pamięć masową albo chmurę - napisał Konrad Kołodziejski z „Sieci”.

„- Panie Ziemowicie czy jest  pan idiota? - Wodociągi kieleckie wzorcowo usuwają awarię...” - stwierdził Wojciech Wybranowski z ŻycieStolicy.com.pl. - Kieleckie wodociągi medalistą świata! I to nieprawda, że wieje - żartował Leszek Kraskowski.

Rafał Otoka-Frąckiewicz przypomniał, że Ziemowit Nowak wcześniej pracował w „Gazecie Wyborczej”. - Jeśli ktoś uważa, że po odejściu z „Gazety Wyborczej” nie można znaleźć pracy jest w błędzie. Ten Pan znalazł i wykorzystuje długoletnie doświadczenie dziennikarskie - skomentował.

Rzecznik Wodociągów: kłamstwa i manipulacje TVP3 Kielce

Ziemowit Nowak we wpisie facebookowym wyjaśnił, że jego ogólnikowe wypowiedzi to forma protestu przeciw relacji TVP3 Kielce w zeszłym tygodniu na temat czterech awarii wodociągów w mieście.

- Ponieważ publiczna TVP3 Kielce dalej manipuluje, a w wyniku tej nagonki już pojawiły się pod moim adresem groźby śmierci, zmuszony jestem ujawnić, jak powstał inny zmanipulowany materiał na ten sam temat. Ukazał się na antenie TVP3 Kielce 21.01.2021 o godz. 18.30 - poinformował.

- Widzowie usłyszeli m.in. kłamstwo TVP3 Kielce, że „w poprzednich latach, mimo niskich temperatur, wodociągi tak często nie ulegały awarii”. Tymczasem ja udzieliłem wcześniej tej telewizji wywiadu, w którym wyraźnie powiedziałem, że z roku na rok liczba awarii maleje. A z materiału TVP3 Kielce dowiedziałem się, że czarne jest białe, a białe jest czarne - stwierdził.

Nowak tłumaczył dziennikarce, że porównywanie Wodociągów Kieleckich i Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz awarii wodociągów i sieci ciepłowniczych jest nieuprawnione.

- Jaki TVP3 Kielce z tego wyciągnęła wniosek? Oczywiście porównała obie te spółki, manipulując poprzez pominięcie moich wypowiedzi. W ten nierzetelny sposób TVP3 Kielce wywołała u telewidza wrażenie, że MPEC doskonale radzi sobie z awariami, a Wodociągi Kieleckie nie - napisał Nowak.

Zaznaczył, że na jej prośbę przekazał reporterce listę planowanych przez Wodociągi Kieleckie modernizacji sieci wodociągowej. - Dostała taką listę mailem, było na niej 17 pozycji. Siedemnaście! Ile TVP3 Kielce wymieniła w swoim materiale? Dwie - opisał.

- Tak manipuluje TVP3 Kielce, nazywana telewizją publiczną. Wnioski wyciągnijcie Państwo sami - podkreślił rzecznik Wodociągów Kieleckich we wpisie przytoczonym przez Faktykielce24.pl.

Ziemowit Nowak z dystansem odniósł się do internetowej popularności nagrania z jego wypowiedziami. - Viral idzie w Polskę. "Wodociągi kieleckie są wzorcowe!". :) Mam nadzieję, że TVP3 Kielce nie wystawi mi rachunku, bo się nie wypłacę. :) - skomentował.

 

Ziemowit Nowak jest rzecznikiem prasowym Wodociągów Kieleckich od listopada 2011 roku. Przedtem przez 18 lat pracował w kieleckim oddziale „Gazety Wyborczej”, m.in. jako dziennikarz, redaktor i szef działu gospodarczego.

Dołącz do dyskusji: Komentarz rzecznika kieleckich wodociągów o awarii hitem internetu. „Tak manipuluje TVP3 Kielce”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Użył narracji TVP w wywiadzie dla TVP. Dla mnie facet jest mistrzem!
odpowiedź
User
Czanq
Dobry zawodnik. Szacunek.
odpowiedź
User
Garet
Bardzo dobry rzecznik to jest!
odpowiedź